Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Törökország vagy Olaszország?

Törökország vagy Olaszország?

Figyelt kérdés

Még van 1 évem a gimiből és elkezdtem a turizmus fele hajlani, olaszul+törökül tanulok (angol alap) és szeretnék 1 kis segítséget kérni, hogy melyik országba érné meg hosszútávon elhelyezkedni.

(tapasztalatok/emberek/kultúra)


2011. szept. 23. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olaszorszagban nagy a szegenyseg. A torokok is szegenyek, viszont a nyugati resze (Isztambul) gazdag, es gyorsan fejlodik, plane a turizmus!

Vannak olasz barataim, az elettarsam pedig torok. :)

2011. szept. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon vonz Törökország, de tény, hogy ha lány vagy, akkor egyedül kitelepülni lehet nem a legideálisabb, illetve vízum kell, munkavállalási engedély stb, szóval bonyolultabb is, mintha Olaszországba mennél.

Én (egyedül töltöttem pár hónapot kint nőként) nagyon jól éreztem magamat, imádtam az embereket, a kultúrát, teljesen más világ mint a miénk, az emberek mosolyognak, kedvesek, segítőkészek. A pasik sem utolsóak... :) Viszont én úgy tapasztaltam, hogy kinti ismerős nélkül nagyon nehéz lemosni magadról, hogy te csak egy európai nő vagy, a férfiak nem feltétlenül beszélnek tisztelettudóan ha egyedül vagy (pl. piacokon) és ez egy idő után már kezd idegesítő lenni.

(Én déli turista paradicsomban tapasztaltam ezeket.)


Szóval egyértelműen minden további nélkül Törökországot választanám, amennyiben kint már lenne egy biztos pontom, barátok, akik támaszt nyújtanak, ha arra van szükség, párom, vagy egy állás. Ezek nélkül csak úgy egyedül biztosan nem vágnék bele.

2011. szept. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Olaszországban szegénység? Ez érdekes, ilyet még nem hallottam. Max annyit, hogy Dél szegényebb Északnál. De! Még délen is jobban lehet élni, mint itthon. Össze sem lehet hasonlítani Törökországgal, de még Magyarországgal sem.
2011. szept. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én inkább Olaszországot választanám
2011. szept. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!