Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kiköltöznétek-e külföldre...

Kiköltöznétek-e külföldre hosszú távra vagy akár örökre? Ha igen, akkor hová és miért? Ha nem, akkor miért nem?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Én kijöttem Angliába dolgozni,hogy tudjak pénz gyűjteni,és gondoltam ha elég pénz összegyűlt akkor hazamegyek veszek egy kis házat.Most,hogy a gazdasági válság minden országot keményen érint,gondolom Magyarországot is,így már nem vágyódom haza,inkább maradok itt.Meg hát be is illeszkedtem,és jól érzem magam itt kint.Ha az ember külföldön már egy kicsit jobban él mint otthon akkor nem akar hazamenni a rosszba...legalábbis én nálam így van...
2009. ápr. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Én még fiatal vagyok, de a felnőtt létet nagyon szeretném kint kezdeni. Írország, Ausztrália, Görögország vonz a leginkább. Ha jól mennek a dolgaim kint, eszem ágában sincs visszajönni, ide nem köt semmi(persze család meg barátok, de vagyok annyira önző, hogy ez ne érdekeljen)és itt nem lehet érvényesülni. Diplomát sem szeretnék itt, mert túl sok az értelmiségi, lehetetlen elhelyezkedni, kusza az egész. Félig görög vagyok, talán ezért sem hiányozna annyira Magyarország és most bocsánatot kérek a hazafiaktól, tisztelem őket, de belőlem az hiányzik. Kívánom mindenkinek, hogy úgy élje az életét ahogy szeretné, ha elhúz a szíve, legyen bátor, ha marad, akkor itt legyen boldog.
2009. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Én szeretnék külföldre költözni (véglegesen).
2009. ápr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Igen, ki is koltoztem Angliaba, es nem szandekozom visszamenni mar Magyarorszagra. Mondjuk ugy nem is lehet elni, hogy egyszer itt, egyszer ott. Csalad nelkul igen, de csaladdal azert jobb mar ha az ember lenyugszik, es megallapodik egy helyen.

Amugy erdekes a dolog, mert tinedzser korom ota mindig is kulfoldre vagytam, ereztem hogy ott jobb. Mindig vonzott a kulfold. 2 evig eltem Nemetorszagban, 2 evig Ausztriaban, es dolgoztam mar rovidebb ideig Olaszban is.

Nem mondom, hogy Angliban fogok megoregedni, az idojarast nem tudom megszokni itt. Amugy az eletet igen, az idovel nem bekulok itt ki, hianyzik a jo ido.

Ugyhogy azt tervezem, hogy amikor mar a gyerekunk felnott lesz, akkor egy melegebb eghajlatu orszagba megyek elni.

Angliaban imadom azt, hogy itt a vilag minden reszebol elnek emberek, es igy igazan szines itt a vilag:)

2009. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


4-dik válaszoló: nem tartasz attól, hogy idősebb korban, mikor a gyerekeid nagyok lesznek nehezen tudsz majd egy új országban beilleszkedni? Fiatalon minden könnyebb, nem?

2009. ápr. 16. 20:08
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Most ugy gondolom, mivel Angliaban keptelen vagyok az idot megszokni, hogy kesobb egy melegebb orszagban jobb lenne majd elni. De tudod, ezt most csak gondolom. Hogy mi lesz, hogy alakul kb. 13 ev mulva (akkor lesz 20 eves a gyerkoc)az eletunk, azt nem tudom.

Te hova keszulsz?

2009. ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én már elköltöztem Magyarországról az USA-ba. Csak érdekel, hogy sok olyan ember van-e, aki úgy gondolkodik, mint én vagy inkább sokan maradnának. Ha igen, akkor mi tartja őket vissza, ha pedig mennének, akkor mi motiválja őket. Valami olyasmit olvastam, hogy annyi fiatal megy külföldre, hogy félő, nem tudják fenntartani az olyan alapvető szolgáltatásokat (Mo-n ez talán nem szolgáltatás), mint az egészségügy. Ez tényleg igaz?
2009. ápr. 16. 23:06
 8/15 tade ***** válasza:
90%
Szia. En Olaszorszagban elek, es nem bantam meg, hogy kikoltoztem. MOndjuk nekem a parom olasz, igy konnyebb volt beilleszkedni. Itt is erezheto a valsag, de meg mindig tobb mindent megengedhetek magamnak, es meg mindig jobb az eletszinvonal, mint Magyarorszagon, a szolgaltatasokrol mar nem is beszelve.
2009. ápr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Hat en nem tudom, hogy te miota elsz USA-ban, miota nem voltal Magyaro.-on mar, de azt tudom, hogy iszonyat otthon a pusztulat! Ezt szo szerint ertsd. Szerintem aki egyszer kimegy kulfoldre, szinte biztos, hogy nem megy mar vissza, mert sajnos nincs miert.

Annyira mas a kulfold, hogy nem lehet visszamenni mar magyarba. Te miota elsz kint USA-ban?

2009. ápr. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2003 óta.
2009. ápr. 16. 23:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!