Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Törökország inkább Európai...

Törökország inkább Európai vagy Ázsiai ország?

Figyelt kérdés
2011. szept. 1. 17:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló vagyok. azért írtam hogy európainak tanultam, mert mikor dolgozatot írunk európából akkor kérdezték törökországot is. de mikor ázsiából írtunki akkor nem kérdeztek róla a semmit. am 14/l vagyok...
2011. nov. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Földrajzi szempontból egyértelműen ázsiai, sőt, kulturálisan is, de még is van egy kapocs, ami Európához is köti, tehát nem lehet megmondani, hogy melyik földrészhez tartozó ténylegesen. Embere válogatja, hogy melyik kontinens részének tekinti.
2012. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 sanyika007 válasza:
46%
Törökország a politika térképén ázsiai ország. kulturájában és történelmében viszont vegyes állásponton vagyok. Miért is!??? Ha a magyarországi történelmet veszem alapul, akkor elmondható, hogy nem tünt el a tŐrtök megszállás nyomtalanul. Magyarrszág történelmébe, irodalmába és a nyelvezetbe is beépült a török jelenlét. De, ha kulturáról van szó sokan a vallást veszik alapul, holot a muszlim európai vallás is. Lásd Bosznia, és Albánia vallását. Tény az, hogy arabország, de attól még europai ország.
2013. febr. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Az arab egy etnikum, aminek köze nincs Törökországhoz, ami még az iszlámon belül is másik irányzatot képvisel.

2013. márc. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!