Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németországba, vagy Angliába?

Németországba, vagy Angliába?

Figyelt kérdés
Most vagyok 18 éves. Terveim szerint érettségi után főiskolára megyek gépészmérnöki szakra. Nem akarok itthon maradni. Angol középszintű nyelvvizsgam van. Németország azért lenne jobb, mert onnan egyszerűbb haza jönni, de mennyire lenne hátrány, hogy nem beszélek németül?
2011. szept. 21. 20:41
1 2
 1/20 anonim válasza:
53%
Szerintem Uk. A német egy rohadt nehéz nyelv :S
2011. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%

A hazajövetel nem lehet szempont egy ilyen döntésnél, hisz most mi az a pár óra?

Amúgy meg direkt került ki ez a kérdés a politika rovatba, vagy véletlen?:D

2011. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
76%

Nálam is hasonló, erre a kérdésre én is szeretnék választ kapni!


Angliában voltam, fos. De a benefit rendszere jó, de azt is építik le, megszorítások ott is vannak.A német nyelvet könnyen megtanulod, szerintem szempont a távolság! Nem úgy van az ahogy sokan elgondolják! Én is kiváncsi lennék a német rendszerre.

2011. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
65%
Minek akarsz te egy más országba másodrendű állampolgár lenni? A Párádájsz a legjobb, azt próbáld ki:)
2011. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Angliában voltam, fos."


Rokonaim 3 éve élnek kint, haverok több mint 2, és nem panaszkodnak.

2011. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj külföldön, ne vedd el a helyet azok elől, akik itthon akarnak maradni.
2011. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:21

' Terveim szerint érettségi után főiskolára megyek gépészmérnöki szakra. Nem akarok itthon maradni.'

Szerintem pont, hogy nem fogja te gyoker;)


Sztem menj az USA-ba

2011. szept. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

21:28 dehogynem

Hogyan menne németekhez, ha nem tud beszélni? Hát majd fősuli alatt megtanul.

És utána megy ki.

"te gyökér"

2011. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Nem megyek külföldre tanulni, hiszen a magyar oktatás világhírű és nem hiszem, hogy elvenném a helyet másoktól, mert az osztalyomból is csak hárman megyünk főiskolára. Az nem baj, hogy itthon is marad valaki, mert legalább talán lesz valaki, aki eltartja a sok romát és akitől lophatnak a politikusok.


Mennyire keresett szakma a gépészmérnök az említett országokban?

2011. szept. 21. 22:23
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseriteni,en eltem Angliaban es Nemetorszagban is, de csak mi hisszuk azt, hogy a magyar oktatas vilaghiru. Ott pl. egy roman kollegamat a roman egyetemevel elobb vettek fel,mint a BME-s haverom, o gepeszmernok,en villamosmernok. Tehat ha te kimesz,akkor annyi lesz,hogy kelet-europai vagy,az hogy roman,magyar,szlovak etc...nekik egyre megy. A lenyeg, keleut-europai noname egyetemmel vagy foiskolaval. Meg a BME-t se ismerik,pedig az egyetem osszekottetesei elvileg nagyon jok a nemet egyetemekkel, nekem is kicsit letort a bilifule, itt most ujra tanulok(ismet nemetben). Azt hozza kell tenni,hogy a diplomadat nem ismerek majd el automatikusan,hosszas folyamaton kell vegigmenned-meg ha orvos lenne akkor is,pedig ott elvileg rogton elismerik,gyakorlatban nem- rohadt sok penzt igenyel,es a vegen be fogjak nyogni,hogy ott a szabvanyok nem olyanok,mint itt, ugyhogy huzzal ra meg egy par evet,ilyen-olyan kurzusokon,es akkor teljeserteku mernokkent dolgozhatsz. Egyebkent,ha biztos,hogy mernok akarsz lenni,akkor Nemetorszag,az ipara miatt.
2011. szept. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!