Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németországba, vagy Angliába?

Németországba, vagy Angliába?

Figyelt kérdés
Most vagyok 18 éves. Terveim szerint érettségi után főiskolára megyek gépészmérnöki szakra. Nem akarok itthon maradni. Angol középszintű nyelvvizsgam van. Németország azért lenne jobb, mert onnan egyszerűbb haza jönni, de mennyire lenne hátrány, hogy nem beszélek németül?
2011. szept. 21. 20:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én Angliában vagyok és nem bántam meg. A kezdeti nehézségek ellenére ma már egy jó munkám van, nagyon jól megvagyok, haza pedig nem valószínű hogy megyek. Egyébként szoftverfejlesztőként dolgozom.
2011. szept. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
En is angliaban vagyok, az en tapasztalatom : igen lesz... honnan van a diplomad. Ha kijossz nem biztos, hogy rogton el is tudsz, majd a szakmaban helyezkedni, persze ez nem torvenyszeru azert szamolj ezzel is1 "Anglia egy fos" megnyilvanulashoz annyit fuznek, szeretem mikor en hallottam es voltam ott parszor dolgokbol megallapitjak, milyen itt az eletvitelszeru tartozkodas...ugye tudjuk mit jelent. Angliat en kicsit ridegebbnek erzem mint Nemetorzagot es a klima is mas, penzugyi szempontbol csak Angliarol tudok nyilatkozni, nem panaszkodunk, a kezdeti nehezsegek ellenere...dehat minden kezdet nehez. A fizetesedbol jol kijossz, nem kell egyik naprol a masikra gondolkodni mint sokszor az otthoniaknak. Ha befolyasolo tenyezo nalad az idojaras, akkor nem javaslom Angliat, nem mondom, hogy mindig esik de jonnek mennek a frontok, amire en erzekeny is vagyok :S (persze anglia nagy nem altalanositok, en tenger mellett lakom) nekem nemetorszag csak idojarasi szempontbol jonne be jobban :)
2011. szept. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Na az kissé sokkolt, hogy nem fog sokat érni a diplomam, mert nem ismerik az iskolát. Bár ez érthető, hiszen a Nyíregyházi Főiskolának itthon sincs túl jó híre. Na de ha más nem lesz, ott egy csöves is napi 12000 forintot keres.
2011. szept. 22. 21:29
 14/20 anonim ***** válasza:

Kérdező! Én azt vettem észre, mióta itt dolgozom Angliában, hogy vannak olyan munkahelyek ahol alap elvárás a diploma. (pl. orvos, pénzügyes)


Abban a szakmában amiben én dolgozom(informatika) itt kinn szerintem lehet diploma nélkül is boldogulni, mivel itt minden cég próbafeladatot írat a jelöltekkel és az alapján dönt. Azt vettem észre sok tekintetben itt Angliában, hogy a tudást nézik, nem a papírt. (Jelenleg egyébként "part-time"-ban, egyetemre járok, hogy legyen angol végzettségem. Csak azért, mert a későbbiekben még jól jöhet.)

2011. szept. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:

amire írtam h fos, az a körülmények! Nyilván a fizetés több ezt a hülye is tudja, de főleg részmunkaidők vannak. És sokan panaszkodnak azért hogy sokat kell azért dolgozni h ki tudják fizetni a magas lekbért.


körülmények amik nem tetszettek:


-időjárás, depresziós

-szemetes utcák

-diszkriminálció, a szar munkákat adják a külföldieknek, és először a britteket veszik fel

-tele van drogosokkal, ugy használják mint itthon isszák a sört

-nincs egészségügy, minden betegségre a rákkeltő paracetamolt adják, 3 hetes várólista ha dolikor akarsz menni, ha megdöglesz zéró empátia akkor is

-rondák a városok, szürkék

-zéró oktatás, én inkább csak lötyögésnek nevezném, a magyar jó képességú gyerekek még 3 osztályosan se tudnak írni olvasni, számolni 20as számrendszerben, de nem is lesz rá szükégük, minek tanuljanak, ha a betanított munkából megél

-robotmunka monoton, vigyorgós unalmas, még beszélgetni se lehet munka közben, mert akkor azt hiszik nem dolgozol, mert a helyiek nem tudják a kettőt együtt

-divat szar

-közlekedés fos, több kmre hamarabb odaérsz gyalog, és nem kisvárosról beszélek! Akárhova akarsz menni be kell menned a központba átszállni másik buszra,ja és ritkán járnak. Pesti közlekedés álom hozzá képest

-nincs érték csak a pénz az isten

-abból áll az életed h dolgozol alszol

-hobbi vásásrlás, emberekkel mélyebb beszélgetést nem lehet, max a külföldiekkel

-ha azt hiszed, h hú de elfogod költeni a pénzt nyaralásokra, igen egész évben gályázol, h 2 hét szabadságban hazagyere a honvágytól, vagy akik fent hordjá az orrukat azok más országba.

-emberek érzelemmentesek

-a profit és a vásárlás körül forog minden, nincs kultúra


Persze aki szépnek akarja látni, az a utcán a halom sirályszart is szépnek látja.


Akik el vannak ájulva tőle azoknak jó utat kívánok!


Lehet h a sok pénz rózsaszínű ködöt csinál a fejetek körül, de attól még szemétdombon fogtok lakni.


Ja, és az ismerősökről meg annyit, h itthon mindenki szeret nagyokat mondani, a szar dolgokról meg nem beszél mert szégyeli h mit választott mi helyett.

2011. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
utolsonak, egyebkent igen, van igazsag abban amit irtal, nagy altalanossagban....de nem mindenhol van igy itt sem, en egy kisebb faluban lakom, kozel van egy nagyvaros es szerencsem van ez tiszta, viragos, rendezett nem szemetes. A taj nem szurke, dombos videk. Patakokkal, folyokkal. A hetvegeink mindig szabadok, de mi nem robotmunkat vegzunk az igaz. Ha tehetjuk kirandulgatunk, ettermezunk, bar most eletunk legfontosabb esemenyere keszulve a babankra szanunk minden idot :) Sokak vannak azon a velemenyen, mint te...en sajnalom, hogy ti ezt tapasztaltatok. Nekem is van azert honvagyam, igy az egeszseges azert, de en nem mennek haza, az eletszinvonal miatt, amit otthon nem tudtunk megteremteni, pedig mi mindent megtettunk. (diploma nyelvvizsgak stb...)
2011. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
egyebkent meg soha senki nem foglalta ilyen jol ossze, milyen is a "nagyvaros" vagyis London altalaban, mert a kis faluk, varosok mint mar irtam nem ilyenek... :) Utolso nem vagy semmi :D
2011. szept. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

21:07!


Mit ne mondjak! Megkeseredett ember lehetsz, az biztos. Az igaz, hogy Londonnak vannak részei amelyek piszkosak, büdösek, de oda épp ezért nem szoktak európai bevándorlók költözni. A diszkriminációt említetted, én ilyet nem tapasztaltam. Az élet a pénzről szól? És neked mi ebben a furcsa? Én Londonban dolgozom, sokszor napi 12-14 órát töltök az irodában, a hétvégéim szabadok, de jól keresek. Szerintem ez így jó. Valószínűleg te olyan ember lehetsz, aki kiment dolgozni, nagy mellénnyel és hoppon maradtál, mert nem kaptál azonnal vezérigazgatói állást, ezért szidod Angliát. Te a leírásod alapján sok szabadidővel járó munkát szeretnél sok pénzért. Ilyen nincs!

2011. szept. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nos nézzük csak ezeket az általad leírt "rossz körülményeket":


-időjárás, depresziós (ez igaz, nem egy karib tenger)

-szemetes utcák (mint minden nagyvárosban)

-diszkriminálció, a szar munkákat adják a külföldieknek, és először a britteket veszik fel (ez kamu. nem nézik ki honnan jött, ha szakmailag toppon van)

-tele van drogosokkal, ugy használják mint itthon isszák a sört (minden világváros tele van drogosokkal ha így nézzük, ha nem egy drogambulancián melózok nem zavarnak.)

-nincs egészségügy, minden betegségre a rákkeltő paracetamolt adják, 3 hetes várólista ha dolikor akarsz menni, ha megdöglesz zéró empátia akkor is (had ne ecseteljem az ITTHONI viszonyokat)

-rondák a városok, szürkék (menj végig Budapesten a X, VIII, stb kerületeken, és nézz körül)

-zéró oktatás, én inkább csak lötyögésnek nevezném, a magyar jó képességú gyerekek még 3 osztályosan se tudnak írni olvasni, számolni 20as számrendszerben, de nem is lesz rá szükégük, minek tanuljanak, ha a betanított munkából megél (ez nem világos, a Magyar jó képességű gyerekek miért nem tudnak írni-olvasni?)

-robotmunka monoton, vigyorgós unalmas, még beszélgetni se lehet munka közben, mert akkor azt hiszik nem dolgozol, mert a helyiek nem tudják a kettőt együtt (ez általánosítás, ahol te dolgoztál lehet így volt, de nem mindenhol van ez)

-divat szar (ha az is lenne kit érdekel?)

-közlekedés fos, több kmre hamarabb odaérsz gyalog, és nem kisvárosról beszélek! Akárhova akarsz menni be kell menned a központba átszállni másik buszra,ja és ritkán járnak. Pesti közlekedés álom hozzá képest

-nincs érték csak a pénz az isten (Üdv a Föld nevű bolygón! Sajnos ez van itthon is..)

-abból áll az életed h dolgozol alszol (Hogy nem csinálsz mást az csak rajtad múlik. Nem Anglia hibája hogy nincsenek barátaid..)

-hobbi vásásrlás, emberekkel mélyebb beszélgetést nem lehet, max a külföldiekkel (emberfüggő kit hogy fogadnak el)

-ha azt hiszed, h hú de elfogod költeni a pénzt nyaralásokra, igen egész évben gályázol, h 2 hét szabadságban hazagyere a honvágytól, vagy akik fent hordjá az orrukat azok más országba. (Rossz helyen melózol, talán átvernek?)

-emberek érzelemmentesek (10 millió Buddhára számítottál?)

-a profit és a vásárlás körül forog minden, nincs kultúra


De ha így ahogy írod, akkor hagyj fel a jelenlegi állással, és keress valami mást. Ha nem keresel annyit külföldön hogy elmenj pihenni, és egész nap melózol a semmiért, utál mindenki, szar az idő, honvágyad van, nincs divat,és kultúra akkor gyere haza, itt legalább süt a nap...!

2011. szept. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

21:07!

Nézzük csak:


"időjárás, depresziós " - ha nem tetszik az időjárás, akkor menj haza a kellemes időjárásba és nyomorogj otthon.


"szemetes utcák" - mivel hatalmas a város, ezért nem minden része makulátlan. Akárcsak bármelyik másik nagyvárosban! (mondjuk Budapest sem éppen tiszta)


"diszkriminálció, a szar munkákat adják a külföldieknek, és először a britteket veszik fel"


Ezt én abszolút nem tapasztaltam, mert ha megfelelően el tudod magad adni, és szakmailag megfelelsz, akkor igenis felvesznek.(És nemcsak szar munkára.)


"tele van drogosokkal, ugy használják mint itthon isszák a sört " - Sok drogos van, de mivel nem az ő köreikben mozgok, ezért nem találkozom velük, így nem zavarnak.


"robotmunka monoton, vigyorgós unalmas, még beszélgetni se lehet munka közben, mert akkor azt hiszik nem dolgozol, mert a helyiek nem tudják a kettőt együtt"


Akkor te rossz helyen dolgozol! Meg amúgy is: a munkahelyen dolgozni kell, nem pedig végig dumálni a napot!


"divat szar" - sokkal több színes egyéniség járkál az utcán, mint otthon, szabadabb a stílus, nem pedig merev, itt nem szólnak le hogy hogyan nézel ki.


"közlekedés fos, több kmre hamarabb odaérsz gyalog, és nem kisvárosról beszélek! Akárhova akarsz menni be kell menned a központba átszállni másik buszra,ja és ritkán járnak. Pesti közlekedés álom hozzá képest "


Azért a londoni tömegközlekedést a pestihez viszonyítani kicsit nagyképűség, mert a londoni a világ egyik legjobban írányított és kiépített rendszere. Nyilván sok a vonal, amelyet felügyelni kell, így becsúszhatnak hibák. A buszok, metrók kényelmesebbek, újabbak. A felszíni közlekedés lassabb ez igaz, de ez szintén minden nagyvárosra jellemző!


"nincs érték csak a pénz az isten " - mivel a pénzből élünk, ezért ez érthető! Ingyen semmit nem adnak! Nyugaton ez így működik, ha nem tetszik, menj haza!


"abból áll az életed h dolgozol alszol" - Érdekes, én is dolgozom, és alszok is de nagyon sok mindenre jut időm. Pl. konditerem, pub-ba megyek a barátaimmal, mozizás, színház, étterem, szabadtéri programok. Az pedig hogy te nem csinálsz mást, az a te bajod.


"hobbi vásásrlás, emberekkel mélyebb beszélgetést nem lehet, max a külföldiekkel" - Igenis lehet beszélgetni angolokkal is! Csak ugye ahhoz angolul is kéne tudni! Az, hogy te egy magyarok lakta helyen élsz, az megint a te egyéni problémád, nem Anglia tehet róla.


"ha azt hiszed, h hú de elfogod költeni a pénzt nyaralásokra, igen egész évben gályázol, h 2 hét szabadságban hazagyere a honvágytól, vagy akik fent hordjá az orrukat azok más országba."


Én el is költöm a pénzt itt és nem két hét a szabadságom, hanem 28 nap. Nincs honvágyam, egy évben legalább egyszer nyaralok, és egyszer jövök haza.


"emberek érzelemmentesek" - ez nem igaz! rossz emberekkel találkoztál.


"a profit és a vásárlás körül forog minden, nincs kultúra"


A brit kultúra sokkal színesebb, mint a magyar. A profit nyilván számít, hisz kapitalizmus van.


Összefoglalva: Te egy olyan ember lehetsz, aki mindennek csak a rossz oldalát látod meg! Az ilyen emberek sem Magyarországon, sem pedig külföldön nem tudnak érvényesülni a saját hibájukból! Azt várják, hogy mindent más oldjon meg helyettük.

2011. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!