Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szeretnék a barátommal egy...

Szeretnék a barátommal egy évre Angliába menni dolgozni. Hol kezdjünk hozzá?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék tapasztalatokra, hogy tudnék Angliába menni dolgozni, milyen munkákat keresnek kint? Én angol szakon vagyok, de ezzel a seggemet kitörölhetem, szakmám nincs. Főleg nyelvtanulás- és tapasztalatszerzés lenne a cél. Én szívesen lennék pultos. Hol tudok ilyen munkákat keresni?
2011. okt. 3. 17:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hol tudnál munkát keresni? Itt Angliában! Eszedbe ne jusson közvetítőkön keresztül kijönni! Gyűjtesz annyi pénzt, amennyiből kijössz itt az első egy-két hónapban. Közben ügyeket intézel(NI szám, bankkártya) és állást keresel.
2011. okt. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! És milyen munkára számíthatok? Gondolom, túl jóra nem, nincsenek is ilyen reményeim... A nyelv a fő cél és az önállóság.
2011. okt. 3. 18:08
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha annyira megy az angol, hogy megérteted magad és nagyjából megérted amit mondanak, akkor lehetsz konyhai kisegítő, mosogató, szállodai takarító esetleg pultos, pincér(bár ahhoz kicsit talán több angol kell).
2011. okt. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Angolszakra járok, így mondhatni tökéletes az angolom, persze gondolom, az ottani nyelvjárást megérteni kicsit durvább lesz:) Kisebb hotelekbe recepciós esetleg? Vagy ilyenről ne is álmodjak?
2011. okt. 3. 18:13
 5/14 anonim ***** válasza:

A recepciós álláshoz általában társalgási szintű nyelvtudás kell.


Azt szokták mondani, hogy amilyennek most érzed a nyelvtudásod, az itt kinn eggyel kevesebb szintet ér! Tehát ha felsőfokúnak érzed a nyelvtudásod, akkor az itt középfokot ér! És így tovább.

2011. okt. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Aham, akkor kb. középfok, mivel felsőfoknak érzem:) Bocsi ha hülyeséget kérdezek, de a társalgási szint az a középfok?
2011. okt. 3. 18:19
 7/14 anonim ***** válasza:
Én diplomás informatikus létemre 6 hónapig konyhai kisegítőként dolgoztam, mert nem volt sok tartalék pénzem, így nem tudtam várni az "álom" ajánlatra. Itt nem szégyen a munka, a minimálbér is ad egy minimális életszínvonalat, sőt, ha odafigyelsz a kiadásaidra, akkor még félre is lehet belőle tenni. Főleg az elején, minden legális ajánlatot el kell vállalni! Aki válogat, az könnyen a két szék közül a padlóra eshet!
2011. okt. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A társalgási szint az amikor minden nagyobb gond nélkül tudsz társalogni hétköznapi, általános dolgokról az angolul beszélőkkel. Illetve ki tudod magad fejezni, tehát gyakorlatilag "akadásmentesen" beszélsz. Ha egy angol nyelvű(lehetőleg brit angol) TV vagy film 80-85%-át érted, akkor tudsz társalgási szinten.
2011. okt. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat, nagyon hasznosak voltak!
2011. okt. 3. 19:23
 10/14 anonim ***** válasza:
kicsit későn írok, de angolszakosként simán van olyan nyelvtudásod, amilyen megfelel. a munkáltatók, meg az interjúvoltatók ugyanis eléggé műveltek, és a standard Englisht beszélik...én is angolszakos diplomával jöttem ki, semmi gondom nem volt a nyelvvel. a munkaszerzés nehezebb kérdés, munka az nem sok van.
2012. ápr. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!