Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha 2 hónap után haza akarok...

Ha 2 hónap után haza akarok menni, hogy mondjam meg a családnak (au pair munkából)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 13:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarsz mar ott dolgozni v csak latogatoba akarsz menni?
2011. okt. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem akarok már itt dolgozni

de nem azért mert sok bajom lenne a munkával, csak minden nap sírógörcsöt kapok, olyan honvágyam van ...

2011. okt. 9. 16:23
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Egyszerűen. Megmondod, hogy szereted őket, és jól érzed ott magad, köszönöd az eddigieket, de nagyon hiányzik az itthoni családod, és inkább haza akarsz jönni.
2011. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerződéssel vagy ott ügynökségen keresztül v hírdetésben szóbeli megegyezéssel vállaltad a munkát?

Ha ügynökségi, akkor beszélj előbb a kapcsolattartóddal. Ha hírdetéses, akkor közvetlenül a szülőnek mondd meg, h honvágyad van és szeretnél felmondani. Előbbi esetben biztos, h van felmondási időd, amit le kell töltened. Utóbbi esetben a szülővel megbeszéled, h 2 hét- 1 hónapra maradsz még, addig te is el tudod intézni a hazautat és ő is talál vkit. Érdemes megvárni a végét, mert akkor kaphatsz referenciát, ami később akár jól is jöhet.

2011. okt. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
74%

szerintem egyenesen, őszintén.


ha angol nyelvterületen vagy, akkor

"i would like to go home, i miss my family very much"


ha német, akkor

"ich möchte nach Hause gehen..."


:)

2011. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha nem haragszol érte azt mondom, hogy ne gyere haza, maradj kint még. Jóindulatból mondom ezt, meg van az oka. Én ugyan nem voltam au-pair és nem is vagyok nő, de ha hazajössz, meg fogod bánni. De tudni kellene miért akarsz visszajönni.
2011. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Boci:

szia!

Csatlakoznom kell az előttem szólóhoz, ne gyere haza. Aaaaaanyi de annyi időt tölthetsz még itthon a családoddal. Meg kell tanulnod nélkülük is lenni, nélkülük létezni picit, egyedül döntést hozni stb. Nem is tudod mekkora kincs ez, hogy kint lehetsz. Próbáld meg a pozitív oldalát nézni a dolgoknak! Én voltam kint, és naaagyon szerettem, most meg hiányolom. Járj el vaalahova, legyenek új barátaid. Gondolj bele, lehet olyan barátságokra teszel kint szert, ami az életeden végig fog kísérni. Én a páromat találtam meg így kint, és ő mi gyönyörű kislányunk édesapja lett :) Nagyon hálás vagyok ezért.

És igenis kell a szülők nélkül is lenni, hidd el. megértelek, de itt a lehetőség, hogy igazán felnőjj és boldogulj. Ha hazamész, meg fogod bánni hidd el, hogy mit hagytál ki az életedből, mert lehet nem lesz már ilyen, a családod meg fix marad, és mindig mehetsz hozzájuk, de ilyen lehetőség nem adódik mindig! Értékeld a helyzetedet, mert nagyon jó dologban van benne éppen!!!

Írj, hogy tudjuk mire jutottál, mert nagyon kiváncis vagyok. Privibe is írhatsz: gaal.orsolya@gmail.com ha kell egy kis bátorítás :)

szia

2011. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Én meg azt mondom, gyere haza, ha szeretnél. Én is hazajöttem, aztán voltam kint még egyszer 3 év után, és most ismét megyek majd. nem a kommunizmusban élünk, ahol ha egyszer kijutottál, meg kellett becsülnöd a lehetőséget. Szerintem gyere haza, és ha úgy gondolod később ismét kimennél még mindig megteheted.

Rólam egyébként tudták, h egyetemre akarok menni, és én azt lódítottam, hogy jönnek a felvételik, amikre készülnöm kell. Ez egyébként így is volt, kicsit lódítottam csak.


Nem tudom, akik azt mondják, egyszerűen mondd meg az igazad, éltek-e már odakint huzamosabb ideig? Nyugaton ha előállsz ezzel, hoyg honvágyad va, nem fogják komolyan venni, és próbálnak majd meggyőzni azzal, hogy dehát a gyerekeknek nem jó ha mindig változik az au-pairük, meg hogy akkor te most nem szeretsz minket, sértődés nélkül nem biztos hogy megoldható a dolog. És ki akar egy sértődött familyvel még egy fedél alatt élni, amíg el nem indul a repülő hazafele...?

Szerintem vmi olyasmit mondj, amit el kell fogadniuk, pl ez az egyetem dolog, vagy hivatkozz családi okokra. Hogy konkrétan mi arról nem kell tudniuk.

2011. okt. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Közhelyesen kezdtem, de teljesen egyén függő, hogy ilyenkor menni, vagy maradni jobb. 6 hónapot voltam kint Londonban még a főiskola megkezdése előtt pénzgyűjtés céljából. (Ács meló+ meki, óriási karrier :) ) Most inkább nem kezdek bele, hogy miért jó tapasztalat, mert szerintem érzed te is. A nyelvtudáson soha nem árt csiszolni, új környezetben való helytállás stb.


Inkább adnék egy tanácsot. Nekem bevált, hátha segít neked is. Engem is ölt a honvágy gyakorlatilag végig, egy magyarral nem találkoztam a félév alatt, (Mondjuk ezt nem tudom a mai napig sem, hogy hogyan csináltam :D )illetve nagyon hirtelen jött az egész, szombaton hívtak, kedden repültem. Nem volt sok időm ráhangolódni... Meg mellé olyan albiban voltam, ahol se net, se tv...

Na, de a lényeg. Két trükköm volt: az egyik a könyvek, a másik pedig a hangüzenetek. Ez utóbbi alatt arra gondolok, hogy egész konkrétan a legjobb barátommal úgy tartottuk a kapcsolatot, hogy hangfelvételekben küldtük egymásnak a helyzetjelentéseket, aztán, amikor netközelbe jutottam, akkor minden hangot és levelet feldobtam a mobilomra és onnantól mindig kéznél voltak. Egyrészt természetesen jó érzés hallani valamelyik szeretted hangját. Másrészt az is rengeteget segít, amikor felmondod, ami aznap, vagy akkortájt történt veled. Legalábbis nekem könnyített a honvágy és az új helyzet feldolgozásában.


Nekem ez tényleg nagyon sokat segített és a végére már kifejezetten jól éreztem magam, mert tartották is bennem így a lelket, meg én is könnyebben küzdöttem le a saját félelmeim. Worth trying! ;)

2011. nov. 5. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!