Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy oldanátok meg a család...

Hogy oldanátok meg a család utazását?

Figyelt kérdés
Először is, köszönöm szépen annak, aki próbál segíteni. Megkérnék mindenkit, hogy ne figurázza őket ki, és a hülyeségre nem vagyok vevő, ez nem kamu kérdés. A leendő férjem amerikai, én magyar vagyok, Amerikában élünk. A részemről van egy édesanyám és egy húgom. Édesanyám akadályoztatva van, rokkant, de ő nem csak úgy, mint napaság sokan, hanem tényleg nehezen jár. Angolt sose tanult, és igazából a saját kis városkáján kívül nem is nagyon volt még máshol. Húgom, bár nem fogyatékos, de ténylegesen akadályozott a tanulásban, ezért ő sem tanult nyelvet, 17éves. Az esküvőnkre szeretnénk, ha ők is el tudnának jönni. Viszont mi mindketten dolgozunk, ez az egyik, a másik meg az, hogy az rengeteg pénz, ha én elmegyek értük, aztán ide repülök velük. Aztán még haza is viszem őket, és szintén visszarepülök. Létezik olyasmi megoldás, hogy valahogy ferihegyig eljutnak(ezt még kitalálom), habár sosem repültek még, talán azt el tudom nekik magyarázni, hogy mire figyeljenek. Viszont,ha itt leszállnak, hát nem lesz őket egyszerű megtalálni, nyugodtabb lennék, ha mondjuk egy munkatárs el tudná őket kísérni, esetleg a gépen is anyukámra tudna nézni az egyik utaskísérő. Tudom, hogy magától meg nem szólalna, na meg nem is biztos, hogy értenék egymást. Félek, hogy rosszul lesz, vagy képesek valamit rosszul csinálni és lekésni a gépet, vagy ha már itt vannak, akkor nem megtalálni minket. Nem ostobák tudom, de ismerem őket, "egyszerű emberek", nem rossz értelemben. Természetesen fizetnénk ezért a szolgáltatásért. Azt tudom, hogy gyerekeknél van ilyen, ha egyedül utaznak. De valószínűleg erre nem tudunk szervezett megoldást találni, jól gondolom? Még az jutott eszembe, ha nem megy, valahogy csak ideérnek, otthon még tudnak magyarul kommunikálni a reptéren, aztán hazafelé meg kísérem őket. De hogy őszinte legyek, nagyon féltem őket. Az nem megoldható, hogy más is jöjjön velük.
2011. nov. 13. 14:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt kétféle képpen tudod megoldani.


Ahogy írtad, egy kíséröt kérsz mellé hívatalból, ez egy légutaskísérö lesz, mint a 3 év alattiaknál, aki végig mellette ül és mindenben segít nekik. Ez egy + jegy árába kerül. Van fél kíséret, ahol felveszi öket, majd jobban oda figyel rájuk, és leadja az érkezéskor. ez is feláras.


aztán a másik megoldás, hogy kifizeted otthon a legjobb barátnödnek is a jegyet, vagy a szomszédnönek, vagy aki segít otthon nekik, és ö kikéséri öket (ö is ott lesz az esküvötökön, hurrá). nekem ez lenne a legszimpibb megoldás.


vagy egyszerüen jobban megbízol bennük és többre tartod öket.

angol nyelvtudás nélkül repült anyukám is már, és ö képes eltévedésre. söt a reptéren rossz fele is ment, mert neki a leszállás után be kellett térni az elsö budira, és mikor kijött már sehol senki. és ez egy óriási reptér. majd jól eltévedt, és vissza indult, majd koborgott, felhívott mondtam neki milyen jelet kövessen és kitalált.


a probléma hogy Mo-rol nem megy tengeren túlra közvetlen járat, így mindenképpen át kell szállniuk. egyébként ami meg jó hogy mivel járás problémája van, kell neki egy tolószéket a reptérre kérni így oda tolják ahova mennie kell. vagy is a check-innél jön valaki érte, majd eltolja ahova kell, aztán a kapunál hagyja, néha látok olyat hogy a kísérö is ott áll vele, míg a beszállás meg nem történik. majd a kijáratnál jönnek érte megint tolókocsival és a kijáratig viszik öket.

2011. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de én úgy tudtam, légiutaskísérő csak gyerekekkel lehet. Ez esetben pedig ingyenes, 3 év fölött is, hisz az utaskísérő amúgyis ott lenne, de ezt lehet rosszul tudom. Barátnőim nincsenek, szomszéddal nincsenek jóban. Mondjuk lehet jobban kellene bennük bíznom, de eddig tényleg bárhol képesek voltak eltévedni, és nem megoldást találni a problémára. Szóval nem alaptalanul aggódom, nem vagyok az a típus.
2011. nov. 13. 14:41
 3/9 anonim ***** válasza:

elsö vagyok


a tolókocsis dolgot kérdezd meg a légítársaságtól. habár beszélni senkivel sem tudnak, de valaki oda viszi öket ahova kell. amúgy kell fizetni a kíséröért. én unokaöcsémet akartam így kihozni, de aztán túl sokba került volna, akkor utánna néztem.


ha otthon senki nem segít nekik, akkor tuti egy reptéren is elboldogulnak. na és mi van ha eltévednek, majd kitalálnak.

2011. nov. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Megkérnék valakit, hogy kísérje el őket. Miért nem oldható meg?

Vagy keress valakit, aki amúgy is utazik, és kérd a segítségét. Még ha neki a teljes jegyét kifizeted is, akkor is jól jártál anyagilag.

2011. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Otthon van, aki segít, csak ő nem tud velük jönni. Na ez, az, kit kérjek meg? Ők sehová sem járnak, így nincsenek ismerőseik, max a húgom a suliba,de hát az más. Nekem meg nincs olyan ismerősöm, akivel tartanám a kapcsolatot, mondjuk akkor se volt, mikor otthon laktam. Egyébként gyerekeknél mennyibe kerül a légiutaskísérő? Tényleg felár, vagy több? Csak, mert akárhogy néztem, én nem találtam ezt az opciót, de úgy hallottam, hogy ez csak bizonyos korig megy, talán 16, de ebben nem vagyok biztos.
2011. nov. 13. 14:49
 6/9 anonim ***** válasza:

még mindig az elsö vagyok.


olvasod amit írok vagy csak ellenkezel? mert akkor maradjanak otthon, ha nem akarsz megoldást.


fogd magadat hívd fel a légítársaságot akit gondoltál és kérdezd meg. mindegyiknek 24 órás ügyfélszolgálata van.


mond el, hogy tolószéket kell kérni neki, mert rosszul megy és nyelvi probléma is van, így tolják ajtótol ajtóig.

ennyi. kérdzd meg kell-e érte fizetni plusszban.


a gyerek kísértért kell fizetni. ha 3 éves kor alatt akkor egy teljes jegyárat.

2011. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én szívesen elkísérem őket, ha fizeted a jegyemet.

Komolyan :)

2011. nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pesten laknak? Én annyit tudnék segíteni hogy elviszem őket a reptérre, meg ott bekisérem őket amig engednek. Visszaútnál meg elhozom őket.
2011. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ha Pesten laknak, akkor rendelnék nekik taxit, ami kiviszi a reptérre őket. Ha nem Pesten laknak, akkor a vasútállomásra, buszállomásra hívnék nekik taxit. Lelkükre kötném, hogy a reptérre érve csöngessenek meg, visszahívnám őket és részletesen elmondanám, mit csináljanak, de ezt úgyis elmondják nekik. Repülőn nem vesznek el, lelkükre kötöm azt is, hogy kifele ne maradjanak le a többiektől. Fogadóoldalon várnám őket. Ennyi, szerintem nem kell túlságosan félteni őket, mert a legtöbb esetben felesleges.
2011. nov. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!