Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Maldív szigetek és Thaiföld...

Maldív szigetek és Thaiföld közül hova utaznál? Miért?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 20:29
 1/7 anonim válasza:
100%
Thaiföld!! :))
2011. dec. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Thaiföld! A csajok miatt főleg! De amióta először ott jártam(4 éve), annyira megfogott az ország, hogy azóta minden évben megyek, sokszor még 2 alkalommal is.(Attól függ, hogy van-e rá keretem.) Idén 2 hétre megyek, a szilvesztert is ott töltöm. Már alig várom. Nagyon sokszínű ország, szép tájakkal, rengeteg látnivalóval, finom és egzotikus ételekkel és persze rengeteg helyes lánnyal.(Nem csak a ku*vákra gondolok.)
2011. dec. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét helyen volt szerencsém eltölteni valamennyi időt, számomra a Maldív-szigetek hangulata, ami ott várt magasan veri Thaiföldét. Így oda mennék vissza a legszívesebben.
2011. dec. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Thaiföldre menj. Bár a Maldív szigeteken nem jártam, de gondolkoztam anno nászút kapcsán, hova menjünk és nem bántuk meg Thaiföldet, azóta a pici gyerekkel is voltunk újra. A Maldív szigeteken a hely nagyon korlátozott, tehát ott csak pihizni tudsz a zsebkendőnyi szigeteken, és sokkal drágább mint Thaiföld. Thaiföldön az élet, a kirándulások, a kaja, a szállás, minden, nagyon olcsó. Saját szervezésbe menj, megveszed a repülőjegyet és kész, feleannyiért kihozod összességében, mint az utazási irodák és sokkal többet látsz. Thaiföldön ugyanúgy van szép tengerpart, búvárkodni is tudsz, és rengeteg olyan látnivaló amit a Maldív szigeteken nem tudsz látni. Én nem bírok ki 2-3 hetet egy 1km2-es szigeten semmittevéssel, Thaiföldön voltunk 2 hét alatt 3 szigeten, rengeteg partszakaszon, motoroztunk hegyekben, elefántoltunk, várost néztünk, ezt a Maldív szigeteken nem tudod. Bangkok annyi látnivalót rejt, hogy csak lesel. Ha nagyon-nagyon sok pénzem lenne akkor Maldív szigetek is beleférne, mert akkor tudom, hogy voltam már szebb és jobb helyeken is, és nem zavarna, hogy arra költöttem a pénz, így kipróbálnám. Nem véletlenül mentünk vissza nászút után, annyira megfogott a hely, szabályosan beteg lettem, undorodtam az itteni környezettől mikor hazaértünk. A kedvesség, a segítőkészség, amit itthon nincs, ott alapvető dolog. Már itthon a reptéren kijött a vámos bunkósága (a semmire), és még nem voltunk itthon 5 perce sem, és ez nem pénz kérdése. Szóval menj Thaiföldre és figyeld meg, elkap a feeling és vissza akarsz menni majd. A repjegyet ha időben elkezded keresni és az utat szervezni akkor jó áron hozzájuthatsz, főszezon decembertől- február végéig. December a legdrágább, de holtszezon viszont még olcsóbb. Fórumokon felkészülhetsz akkor is, ha még ugye nem voltál ott. Üdv: Zsolti
2011. dec. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na azért Thaiföldön is van mitől undorodni, néhol az ember a földi paradicsomban érzi magát valóban, de Bangkok egy koszos, büdös zsibongó porfészek, abból pár nap több mint elég.
2011. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi most voltunk a maldívon (thaiföldön nem voltunk de karibtérségben igen).


Maldív egy igényes, gyönyörü út, ahol nem fogsz bele botlani lehúzásokba (habár lehet, de átlagosan sokkal kevesebb), vagy koszba, szegénységbe.


Pl dominikai republikba soha nem utaznék mert óriási a szegénység és nem érezném jól magamat.


kérdés mit akarsz.

mi maldívot a kislányunk miatt választottuk, mert még csak 1 éves és itt nincsenek betegségek, ehetö minden kaja, víz iható.

ami meglepett hogy egy 900x400m-es szigeten voltunk, de egy rakat dolgot csináltunk és kicsit sem unatkoztunk. a vízalatti világ maldívon olyan lenyügözö hogy ki sem akarsz jönni a vízböl nem tudsz vele betelni, és ez kb 10 m-re a bungidtól, két karcsapással.

mi egésznap ettünk, shnorcheleztünk, és pihentünk de unatkozni nem unatkoztunk.


mikor Jamaikán voltunk, ott több napot utaztunk a szigeten, óriási hotelben voltunk ahol volt animáció is, de még is néha unatkoztunk. ott la´ttunk pár halat de nem volt ilyen lenyügözö.

2011. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Viszont Maldívon búvárkodáson kívül semmit nem látsz. Épületek, kultúra, táj, állatkert, vidámpark, nyüzsgő piac, ezt mind kihagyod, marad a fürdés, snorkellezés, semmi más. Ha csak 1 útra lenne pénzem, akkor Thaiföldön ugyanannyiért vagy kevesebbért több élményt kapsz. Snorkellezni, búvárkodni olcsóbban lehet a Vörös tengerben. Lehúzás mindenütt előfordul, legjobban Budapesten :-) Mennyi a taxi Bpesten a reptérről a belvárosba? És Bangkokban? Már itt megnyertük a lehúzás versenyt. Sajnos a kisgyermek mindenütt megbetegedhet, mi is találkoztunk párokkal akiknek a gyerekük picit beteg lett, a mienk nem. Piacon nem kell a gyereknek enni adni, a hotelekben, szállodákban, akár a Tescóban vásárolva semmi baja nem lesz a gyereknek, bár ez gyerekfüggő is lehet. 3unknak semmilyen baja nem volt, pedig ettünk innen-onnan, kipróbáltam sok fajta kaját. Tudom nehéz összehasonlítani, de 3 hétig én nem bírok CSAK fürdeni a tengerben.
2011. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!