Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » New York vagy London? Esetleg...

New York vagy London? Esetleg Ausztrália? Hová érdemes költözni, melyik a jobb hely és miért? Vélemények?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy hol szeretnék élni.

Régen mindig New York volt az álmom, aztán jött London. Mellesleg Ausztrália is tervbe van :)) New Yorkról azért mondtam le, mert megijedtem, hogy mik történnek ott és ugye volt a szeptember 11es dolog is...

Viszont Londont NY-hez képest unalmasnak tartom.

Még egyik helyen sem jártam hozzá kell tennem. Nem tudom melyik lenne nekem a megfelelő.

Kérlek ne szóljatok le, hogy mit szerencsétlenkedek emiatt :) Azért lenne fontos nekem, mert szükségem van egy célra. Ha nincs meg a cél, hogy mi miatt küzdjek akkor nem csinálok semmit és a tanulás se érdekel... sajnos ilyen vagyok.

Fontos lenne, hogy legyen miért akarnom ezt az egészet, de nem tudok dönteni :)


Mit tudtok mondani a városokról, szerintetek melyik a jobb? Hogyan döntsek?


Köszönöm :))


2009. máj. 17. 02:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom,fiatal vagy,ha még tanulsz.

Világgá menni nem lehet életcél,a 3 éves gyerek szokott világgá menni.

Először is tanulj,hogy legyen valamilyen végzettséged.

Bárhová mennél is,mindenütt dolgozni kell.Megfelelő végzettség nélkül legfeljebb segédmunkás lehetsz.és sok országban nem igazán fogadják be az idegeneket az ottani őslakosok.Bárhová mennél,beszélned kellene a nyelvet,munkavállalási engedély kellene .azonkívül a külföldre -menéshez utiköltség is kell,ott lakásra is szükséged lenne,pénzre,amiből megélsz,amíg nincs kereseted.

Arra pedig,hogy hogy hol

érdemes lakni,senki nem tud válaszolni.Van akinek Amerikában jó,van akinek a Közel-Keleten.

Fejezd be az iskoláidat,és akkor majd dönthetsz arról,hol akarsz és hol van lehetőséged élni.

2009. máj. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
én a helyedben ausztráliát választanám.élnek ott ismerösök,és imádják...haza nem jönnének semmi pénzért.
2009. máj. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
ausztráliáról sok jót hallani.
2009. máj. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
82%

New Yorkban két évet éltem, 2005-2006-ban. Londonban is voltam már többször. A következőket tudom mondani neked: New York és London összehasonlításban olyan, mintha mondjuk egy csinos osztrák hegyi falut hasonlítanál össze egy putris regátbeli romániai faluval. London lepukkant, szürke, piszkos, egy-két csodás műemléket tekintve nagyon lehangoló és zsúfolt. New York ezzel szemben csillogó, színes, tele van élettel és energiával ! Az emberek sokkal kedvesebbek és a tömeg is elviselhetőbb mert nem tolakodnak úgy, mint Londonban.


Elég csak összehasonlítani a Central Parkot és a Hyde Parkot, vagy a Grand Central Terminalt a Victoria Station-nel, vagy a Midtownt a Canary Wharf-al.


De most komolyan, szerintetek miért ilyen lepukkant London, a kétezer éves város (lásd: Londinium), és mitől ilyen szép New York, a 400 éves város (lásd: New Amsterdam) ?


New York egyetlen hátránya az, hogy messzebb van. Ausztrália pedig még messzebb, úgyhogy szerintem azért oda ne menj.

2009. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is New York felé hajlok mostanában.

Ausztrália szép, de nem tudom milyen lenne ott élni. Lehet elég lenne csak elutazni oda vagy pár évente eltölteni ott egy kis időt. (Már ha majd lesz rá keret... de tegyük fel, hogy lesz)

Londont nagyon szeretem, de én is úgy gondolom, hogy unalmasabb mint New York. Lehet nekem a pörgősebb élet jobban tetszene.

Valóban, NY elég messze van. Mondjuk ha már elköltözöm innen akkor én úgy vagyok vele, hogy teljesen mindegy hová, nem különösebben akarok visszajönni semmiért.

2009. máj. 17. 18:33
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyet sem hallottam, hogy valaki azt mondta volna N.Y.-ra, hogy szép.

Én itt élek 5 éve. Nekem nem tetszik. Zajos, bűdös, és igenis tolakodnak az emberek. Rengeteget kell dolgozni és nagyon drága minden.

De még 9 évig kell itt maradnom és utánna mehetek másik városba. Ennyi van még a szerződésemből.

Először is tanulj meg nagyon jól angolul. Nem elég a nyelvviszga. Valós nyelvtudásod legyen.

Keress olyan szakmát, amivel itt el tudsz boldogulni. Pl. akik az egészségügyben dolgoznak, azok elég jól kapnak munkát. (Bár nem most.)

Látogasd meg a www.usembassy.hu oldalon a vizumok részt és nézd meg neked milyen vizumot kellene szerezni. Lehet tanulóvizum, ha még fiatal vagy és gazdag. Kaphatsz munkavállaló vizumot, ha otthonról szerzel egy munkahelyet, amelyik alkalmazna és még kaphatsz bevándorló vizumot is, ha szerencsés vagy. Vagy próbálkozz a vizumlottóval és nyerhetsz zöldkártyát.

Ha esetleg apukád, anyukád vagy nagyszüleid amerikaiak, kaphatsz egyből állampolgárságot.

Aztán gyűjtsd a pénzt és az ismerősöket. A pénz arra kell, hogy amikor kijössz legyen hol laknod, mit enned és el tudd intézni a hivatalos ügyeidet. Pl. kapj social security-t és hasonlók. Ezekhez simán kell jó pár száz ezer. Feketén nem éri meg itt lenni, mert ha rájönnek, nagyon megszivod.

Az ismerősök meg arra kellenek, hogy segitsenek, merre indulj intézkedni, lakást bérelni, munkát keresni.

Sok sikert!

2009. máj. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én szeretem az ilyen zajos helyeket, mert most nagyon unalmas helyen élek, és alig bírom már.

Gazdag sajnos nem vagyok és rokonom sem él kint... angol tudom, nagyon fontos. Szeretném minél jobban megtanulni.

Nem lesz könnyű, de remélem sikerül kijutni, mert nekem minden vágyam oda költözni és ott élni majd.


Köszönöm a válaszokat.

2009. máj. 18. 14:27
 8/14 anonim válasza:
88%

Szerintem New York akkoris egy élhető város. Gyönyörű, ápolt és rendben tartott parkjai vannak. Tele van kulturális intézményekkel: Csodás múzeumai vannak páratlan műkincsekkel és érdekességekkel. Azután ott a sok színház. Fantasztikusak a kirakatok is, óriási az áruválaszték. Az emberek sokszínűsége is lenyűgöző. A belvárosi épületek pedig nagyon szépek és érdekesek.


A forgalomról: Nos igen, nagyváros, nem állítom, hogy nincs tömeg meg zsúfoltság, de szerintem az emberek ezt New Yorkban nagyon jól kezelik, nagyon toleránsak egymással. Viszont: Az 5. Sugárúton vagy a Lexington Avenuen át tudok menni olyan helyen, ahol nincs zebra, kis várakozás után. Képzeld el ezt a Rákóczi úton, vagy a Váci úton, Üllői úton !


Persze két év után nekem is honvágyam volt, de tény: Ezt a várost látni kell, mert ehhez fogható nincs még a világon.

2009. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, hogy lehet leszólni Londont??? *_*

Én csak úgy, mint te, 14 éves korom óta ki akartam menni Angliába. Leérettségiztem tavaly, februárban kimentem, majd nemrég hazajöttem.

Én csak 2-szer voltam Londonba, de imádtam! Az emberek, a forgatag, az épületek... ÉS az emberek egyáltalán nem tolakodnak vagy bunkók, sőt! az angolok elég kedvesek, még Londonba is, közvetlenek, beszélgetnek veled, mikor útbaigazítást kértem is segítettek. És a parkok is igenis szépek: Lásd Regents park!

Én Anglia párti vagyok, és az van viszonylag a legközelebb is, 2 és fél óra repülőút.

De én elfogult vagyok, mondhat akárki akármit, én imádom Londont! :)

19/L

Bér én vidéken laktam, de London az számomra nagyon kedves hely. Meg Cambridge. :)

2010. júl. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem New York tűnik Ausztráliával összehasonlítva nevetségesnek...

Persze, ha valaki szereti a büdös nagyvárosokat akkor hajrá, de amíg ott a városban van a park, Auszráliában a parkban van a város...és olyan egyedülálló, csodálatos természeti kincsei vannak, hogy ahhoz semmilyen emberi alkotás nem hasonltható.

2010. nov. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!