Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » USA vagy Svájc? Bővebben lent.

USA vagy Svájc? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Melyikbe menjek ki laki, dolgozni? Melyikben kedvezőbbek a feltételek, hol jobb élni? Hosszútávon gondolkozom.
2012. febr. 12. 20:00
 1/4 anonim válasza:
100%

Szia!

A legelső dolog az, hogy milyen nyelvet (nyelveket) beszélsz. Svájcba német nyelvtudás kell (bár kantononként változik, lehet még franci, vagy olasz is) az USA-ba pedig ugye az angol. Azonban az USA-ba kijutni és ott munkát vállalni nem egyszerű (zöldkártya kell hozzá, azt pedig megszerezni nagyon nehéz). Bár megpróbálhatod a zöldkártyalottót, hátha szerencsével jársz. USA-val kapcsolatban a követség honlapja: [link]

Szerintem a svájci munka is elég húzós, de lényegesen nagyobb szerintem az esélyed, mint az USA-ba kijutni.

Svájci nagykövetség honlapja:

[link]

Esetleg próbáld meg ezt az oldalt is:

[link]


Sok sikert!

2012. febr. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én csak a svájci életről tudok neked írni...nem egyszerű. Kijutni is nagyon nehéz, hacsak nem keresett szakmád van. Ha felvesznek munkára, akkor kell lakást találnod, ami szintén nehéz egy külföldinek. De ha ezek sikerülnek, akkor zöld utad van :) Viszont ahány város, annyi nyelvjárás létezik Svájcban. Nem a Hochdeutsch kell, hanem "schwiitzerdütsch", ami kimondottan nehéz nyelv.

USA-ba pedig úgy hallottam, hogy a Green card kell, amit ingyen lehet online is minden évben játszani, azaz lottózni a Net-en, és hátha sikerül. Ha kapsz egy munkalehetőséget, szintén zöld utad van, de ez nagyon nehéz innen, tőlünk. Tudsz jól angolul? Anélkül nem érdemes el sem indulni...


SOK SIKERT!!! Írdd meg, hogy döntöttél, kiváncsi vagyok ;)

2012. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szten inkább usa
2012. febr. 19. 11:04
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem Svájcba legalább annyira nehét kijutni, mint az USAba.személy szerint svájba nem mennék, én is USA párti lennék inkább, de tudnod kell, hogy ott is nagyon nehéz az élet. mi most kezdünk németországi életbe. a 3 közül akkor már ez a legjobb. jobbak a fizetések, mint az USAban, és olcsóbb az élet, a lakás. tehát a 3 közül ők a legélhetőbb ország. arra viszont készülj fel, ha mondjuk csak ide mész németekhez, illetve svájcba, akkor minimum 3000 euro legyen a zsebedben. ha pedig államokba, akkor ennél több, olyan 5000 euro a kezdő tőke, h lehessen lakásod,és 1-2 hónapot tengődhess, ha nem lenne azonnal meló. sok sikert
2012. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!