Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Életem első repülése lesz...

Életem első repülése lesz (egyedül). Valami tipp esetleg?

Figyelt kérdés

Mire számítsak? Mire figyeljek?


Félek a repüléstől, de nem azért, mert félek, hogy lezuhanunk vagy ilyesmi, attól félek, hogy olyan ideges leszek, hogy rosszul leszek vagy pánikrohamom lesz vagy ilyesmi :D

Vagy mondjuk olyan érzés lesz a fel vagy leszállás, hogy rosszul leszek tőle. Ez lehet?


2012. ápr. 26. 21:26
 1/7 anonim válasza:
100%

A felszállás érdekes, mert sokáig tart az a rész, amíg a kifutópályán "döcög" a gép. Gondolj bele, ahhoz idő kell, hogy kb. 400-ra felgyorsuljon. Aztán akármilyen sima is az út amin "kifut", elég rázós, azzal a sebességgel, de nyugi, semmi extra, csak mondom, hogy ne ijedj meg. Egyszer csak azt érzed, hogy már nem göröngyös, na, akkor elhagyta a gép a földet. ezt a részt élvezd ki, mert pillanatok alatt fent van. de tényleg, 20 mp, és már alig látod a házak tetejét. Odafent semmi extra, a hányingertől ne félj, a gép nem ráz össze. A leszállás elég hosszúnak tűnik, de ha a felszállás meg volt, már nem fogsz izgulni szerintem miatta.


És hogy mire figyelj? Arra , amit az elején a pilóta és a légikisasszonyok mondanak :)

2012. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal rágógumit, és rágd azt, hogy felszállásnál ne duguljon be a füled, vagy tátsd nagyra a szádat. A kézipoggyászod kicsi legyen, hogy elférjen a csomagtartóban. A bőröndöd ne legyen 20 kg.-nál nehezebb, mert pótdíjat kell fizetned, és nem is keveset.Ha hajlamos vagy az utazási betegségekre, akkor a repülőgépen, a szárny fölé kérd a helyedet, itt a légörvények kevéssé érzékelhetők.
2012. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el időben készülődni az útra. Csomagolásnál ne feledd, hogy a kézipoggyászodban nem vihetsz a fedélzetre szúró-vágó eszközt (beleértve a kisbicskát, körömollót, borotvát), folyadékot 1 dl-nél nagyobb üvegben (beleértve nem csak az italokat, de a kozmetikumokat is) és persze bármilyen közbiztonságra veszélyes eszközt. Ezeknek a feladott poggyászban a helye. Gyufának, öngyújtónak, gyúlékony anyagnak (pl. körömlakklemosó) elvileg még ott sem. Tartsd be a légitársaság által megadott legnagyobb poggyászméreteket és -súlyokat, hogy ne kelljen sok pénzt fizetned a túlsúly miatt. Ezt ma már szigorúan veszi a legtöbb cég.


Időben indulj a repülőtérre. Egyes repülőtereken nagy sor szokott kialakulni a biztonsági ellenőrzésnél, ezért az az ökölszabály, hogy ha nem ismered e szempontból az adott repteret, érj ki 2 órával gépindulás előtt a reptérre. Ferihegyen reggel másfél, más időszakokban egy órával indulás előtt kell kint lenni, a legutolsó időpont amikor még felvesznek a járatra, 30 perccel indulás előtt van.


A biztonsági ellenőrzésnél számíts rá, hogy a kabátot, pulóvert, ékszereket, órát le kell venni, a nadrágzsebekből ki kell pakolni minden fémes tárgyat. Sokszor a cipőt is le kell venni és a szalagon elhelyezett tálcákban pakolni. Ha sípol a kapu, semmi para, a biztonsági szolgálat profi, maximálisan diszkrétek.


A beszállókártyádon (amit a check-in pultnál már megkaptál), nézd meg, melyik kaputól indul a géped és hogy mikor kezdődik a beszállítás (boarding time). Legkésőbb ekkorra legyél ott a kapunál, így időzítsd a vásárolgatást - egy nagyobb reptéren olykor akár 10-15 percet is kell sétálni a kapuig! Persze Ferihegyen ez max. 3 perc.


A gépen nyugodtan szólj a légiutaskísérőknek, hogy először repülsz, jobban fognak rád figyelni és ez egyáltalán nem ciki! Ha esetleg nem bírná a repülést a gyomrod, semmi pánik, az ülészsebekben találsz egészségügyi tasakot, ami pontosan erre az esetre van kitalálva. Amennyiben segítségre van szükséged bármi okból kifolyólag, nyomd meg a fejed fölött található légiutaskísérő-hívó gombot. Hacsak nem épp le- vagy felszáll a gép, rögtön odajönnek és segítenek.


Ja tényleg: repülés előtt mindenképp egyél ugyanannyit, amennyit szoktál, de legalábbis amennyi jólesik. És igyál is normálisan. Érdemes a reptérre egy fél liter vízzel érkezni, amit a biztonsági ellenőrzés előtt felhajtasz. Így nem leszel nagyon szomja akkor sem, ha fapadossal repülsz, ahol csak pénzért adnak inni a fedélzeten. De azért számíts arra, hogy a száraz levegő, ami a gépen van, kiszárítja a torkodat egy picit.


Ha füled bedugul, rágózz, vagy nyelj nagyokat és ásíts. Így kiegyenlítődik a nyomáskülönbség a fejedben. Nekem néha belenyilall a fájdalom a fejembe leszállás közben, ez ritka dolog és baromira kellemetlen, de hamar elmúlik.


Mindezeket nem azért írtam le, hogy megijesszelek bármivel is, hanem azért, hogy lelkiekben legyél felkészülve és tudd, hogyan segíthetsz magadon.


Egyébként szerintem nagy élmény lesz az első repülés!

2012. ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszokat! Megnyugtattatok, szerintem minden rendben lesz :)
2012. ápr. 27. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:
2%
ha te is lehányod a nadrágomat, mint a múltkori mellettem ülő "első repülő" tuti szájbab@szlak, erre feltétlen készülj fel!
2012. ápr. 29. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké, igyekszem a másik szomszédomra hányni vagy nem a nadrágodra
2012. ápr. 29. 12:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Leszállás előtt, ha a futóművek környékén fogsz ülni, akkor jó eséllyel hallani fogod amikor kinyílnak.

Nem gyakorlott utazónak ez az ismeretlen zaj ijesztő lehet.

De csak azt mondom mint mindenki: no para


És fényképezz, ha ablak mellé kerülsz.

Otthon jó érzés lesz visszanézni ezeket a képeket.

2012. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!