Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mekkora lehet a kézipoggyász...

Mekkora lehet a kézipoggyász mérete?

Figyelt kérdés
mert voltunk az utazási irodában ahonnan megyünk,kérdeztem,de nem tudta megmondani....Van egy kisebb méretű sporttáskám,azt felvihetem kézipoggyászként?Valami török légitársasággal megyünk,de pontosan nem tudom melyik.Ha mégsem engednék fel,ott kell hagynom vagy mi?Sose repültem még.A gyerek miatt(2éves lesz)kell nagyobb táska,mert ugye neki sok minden kell,pelenka,váltóruha,pár játék,tápszer..stb,5óra hosszára.
2012. máj. 15. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kézipoggyász mérete légitarsasagonkent valtozik, de általában a szabvány méret az 55x40x20. Ha nagyobb táskát akarsz kézinek, akkor fel kell adnod csomagként, ami a fapadosok és charter gépek esetén nem egy kis költség.
2012. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 kiflitolvaj ***** válasza:
Na de melyik légitársaság? A Turkish Airlines nem nagyon szokta nézni a térfogatot, sőt a súlyát sem a kézinek. Ott felvihetsz egy táskát, meg egy laptop táskát is mellé, hivatalosan 10 kg a limit, de nagyjából lesz**ják. A kaja viszont ott a legjobb:)
2012. máj. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nagyon meglepett, hogy azt írtad, az utazási irodában nem tudták megmondani. Azt gondolom, sajnos egyszerűbb volt így elintéznie, mint részletes felvilágosítást adnia a számotokra.

Megnéztem a Budapest Airport honlapján az általános szabályokat, itt te is el tudod olvasni: [link]

Ha nem engedik fel a csomagot, mert túllépte a méretet, akkor fel kell majd adnod feladott poggyászként. Arra viszont mindenképpen figyelnetek kell, hogy mit tesztek a táskába, mert azokat akik ellenőrzik a tartalmát nem szokta érdekelni, hogy magadnak vagy a gyereknek viszed-e. Már mi is találkoztunk olyannal, hogy a baba kozmetikumait kidobatták.

2012. máj. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm.Tudom,kozmetikumokat nem is akarok felvinni,csak popsitörlőt,más neki nem is kell,meg esetleg popsikrém,de annak is utánajárok majd.Nem tudom pontosan melyik török légitársaság,mondta a hölgy,de gyorsan elhadarta,nem is jegyeztem meg,utána meg eszembe se volt hogy felirjam...lemérem majd amit irtatok méretet,szerintem annál biztosan nem nagyobb.Azokat a méreteket nagyon szigorúan veszik?Tehát gondolok itt 1-2cm-re ha nagyobb lenne.
2012. máj. 15. 13:29
 5/14 kiflitolvaj ***** válasza:
Mint mondtam a Turkish Airlines, meg a legtöbb nagy légitársaság egyáltalán nem méregeti a kézipoggyászt, de pl. a Ryanair és általában a fapadosak szigorúan ellenőrzik.
2012. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nem szükséges, ne centizd ki a méretet. Lehet, hogy a légitársaság nem veszi annyira szigorúan, de indulás előtt biztos szükséges az a feszültség és bizonytalanság, hogy vajon mit fognak szólni a csomagotok méretéhez?
2012. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi.Megmérem majd,és ha pont annyi,vagy ha csak 1-2cm-vel kevesebb,inkább másikat viszek.Annyira emlékszem a repülővel kapcsolatban ami mondott,hogy 3-3 üléses(soros),de passz melyik légitársaság,vagy fapados-e,lehet megkérdem mégegyszer majd.
2012. máj. 15. 17:58
 8/14 A kérdező kommentje:
még 1 kérdésem lenne,hogy laptop(kicsi)felvihető-e a gépre a kézipoggyászban?
2012. máj. 17. 15:04
 9/14 anonim ***** válasza:
persze hogy felvihető, csak a kézipoggyász ellenőrzésnél ki fogják vetetni valószínűleg, de amúgy gond nélkül felvihető.
2012. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Biztosan felengedik a gépre, csak arra figyelj, hogy beférjen a kézipoggyászba, mert egyébként az is külön csomag és egynél többet már nem engednek.
2012. máj. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!