Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülővel családi utazás,...

Repülővel családi utazás, internetes utasfelvétel?

Figyelt kérdés

Neten foglaltam repjegyeket és a wizz airnél lehetőség van internetes utasfelvételre. 1 gondom van csak, hogy az egyik pontot nem értem az ő megfogalmazásukban, miszerint:


"Azon úti okmányokkal kell megjelennie a biztonsági ellenőrzésnél és a beszállókapunál, melyeket az internetes utasfelvételkor használt."


Ez csak azért nem világos, mert a neveken kívül semmilyen adatot nem kellett megadni. Akkor mire ez a feltétel? Vagy én csináltam valamit rosszul, hogy nem volt módom beírni személyi/útlevélszámokat?


2012. júl. 2. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Régebben meg kellett adni az ig.számot/lejárati dátumot, de pár napja új weboldaluk van, azóta nem kell. Ezt a szöveget biztos bent felejtették. Nem kell vele foglalkozni.
2012. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Próbáltam ám hívni is őket az emelt díjas számukon, de foglalt már pár órája....
2012. júl. 2. 18:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Na, sikerült őket felhívnom, gondoltam biztonság kedvéért rákérdezek náluk. Sengeni országba utazunk és ilyenkor a rendszer eleve nem kér ilyen adatokat, nem kell megadni okmányszámot meg semmit, csak az utazók nevét.
2012. júl. 3. 20:14
 4/8 anonim ***** válasza:
A beszálló kapuknál kérni fogják a személyit, le ellenőrzik, hogy meg egyezik-e a beszálló kártyán lévő névvel. Esetleg ha valaki az útlevele adatait adta meg, akkor neki azt kell felmutatni nem a személyit.
2012. júl. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont ezt írja a kérdező, hogy csak a nevet kell már megadni.

Az útlevélben és a személyiben lévő név pedig általában ugyanaz, szóval mindegy melyiket adja oda ellenőrzésre.

2012. júl. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utólagos válaszokat is. Leírtam már, hogy miért nem kértek semmilyen adatot a neveken kívül. Az utazás szerencsére rendben zajlott, semmi fennakadásba nem ütköztünk :)
2012. júl. 5. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is velük utazom majd, internetes utasfelvételről szeretnék kérdezni.


Azt írják, ki kell nyomtatnom a beszállókártyát. Elküldik emailban majd?

2012. júl. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem :) A honlapjukon elintézed az utasfelvételt és ott rögtön láthatóvá válik internetes és pdf formátumban. Megnyitod valamelyikben és kinyomtatod.
2012. júl. 9. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!