Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Horvátországban ( pontosabban...

Horvátországban ( pontosabban a tengerparton, Omis környékén) milyen gyorsan mélyül a víz, és hol kezdődik az igazi "tengeri élet" ( halak, csalánozók, szivacsok, korallok, stb)? L/16

Figyelt kérdés
Ha nincs rendes búvárfelszerelésünk, csak búvárszemüveg meg pipa, láthatunk ehhez hasonlókat, vagy ahhoz már nagyon mély vízig be kéne menni?

2012. aug. 1. 22:36
 1/4 anonim válasza:

Hát elég rég jártam Omisban de annyit mondhatok hogy 20 30 éteres vízben elég nagy élet zajlik, ide még le lehet jutni 5KG ólom nehezékkel és ABC felszereléssel. Nekem a legmélyebb szabad tüdős merülése 25 méter de ha nem tudsz addig lemenni akkor keress zátonyokat, kis szigeteket. Ha még nem elég edzett a tüdőd ahhoz hogy 1-2 percig bent tartsd a levegőt akkor nem ajánlom 7m-nél mélyebb vizet, de ha jó helyen vagy akkor ilyen vízben kis cápákat tengeri csillagokat halakat és szivacsokat is láthatsz, ha érzed a füleden a nyomást, akkor gyorsan egyenlíts(befogod az orrod és gyengén belefújsz amíg ki nem "cuppan" a füled),mert beszakadhat a dobhártyád.

Bocsi az összevissza fogalmazásért .

Jó merülést!!! 15/F

2012. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha most kezded akkor tényleg nem ajánlatos olyan mélyre lemenni. Halakat, szivacsokat, tengeri csillagot pedig a parttól nem messze is találhatsz ( 50 méterre a parttól). De azért óvatosan! :) 17/F
2012. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 AmonRae válasza:

Én nem Omis-ban voltam, de párszor vergődtem már az Adrián.

A 25méteres mélységet, az ólomövet biztos, hogy felejtsd el egyelőre,

ha búvároktatást kapsz, akkor kezdj el ezekről gondolkozni.

Az egyenlítésre (dekompresszió) kb. 5 méterenként szükség van,

ahogy azt egy előző válaszoló is írta komolyabb problémáid is lehetnek.

Egyébként amíg ezt végzed (orr befog, enyhe levegőfújás) meg is kell állni.

20-30 métere már elég gazdag élővilágot láthatsz a felszínről is, pl.: csillagot, uborkát, rákokat

emiatt nem érdemes beljebb menni.

2012. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már haza is értem, és mivel először voltam tengerben, már így is( a parttól 50-60 méterre, azaz kb 5-6méteres vízben) is találtam számomra érdekes dolgokat: kagylókat,rákokat,tengerisünt,és uborkát is(elég gusztustalan volt :P)és persze sok-sok halat :) ha tehetném minden nap mennék "búvárkodni" és jó lenne egyszer mélyebbre is merülni. :D
2012. aug. 22. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!