Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mely országok régebbiek...

Mely országok régebbiek Magyarországnál?

Figyelt kérdés

2012. nov. 23. 20:56
1 2
 11/11 anonim válasza:

Görögország (Hellász), Olaszország (Római Birodalom), Egyiptom, Izrael, Irán (Perzsia), Irak (Mezopotámia), Kína, India... Sok van.



Göröghon sztem nem jó mert Hellász sosem volt egysége állam, Bizánc se volt igazi görög birodalom, de ezt én el fogadom,

Az olasz Római hasonlat nem jó, ha jó lenne akkor olasz birodalom volna, de nem az olaszok irányították a birodalmat hanem a latinok (főképp).

Egyiptom meg azért nem jó mert akkor nem arabok lakták most meg arabok lakják, ugy hogy csak a neve Egyiptom de más állam alakulat.

Izraelt és Iránt is el fogadom.

Irak ugyan azért nem jó amiért Egyiptom, főleg hogy sosem volt így egységes állam mint Mezopotámia.

Kína igen.

Indiát nem tudom.

Franciország megint nem jó.


"Ja, persze, csak épp ebből a nagy 1000 éves egységes létből 150 évet mégiscsak széttagolva töltöttünk, de 150 év az nem számít, csak mondjuk 500?"

attól még hogy szét tagolva voltunk, volt Királyi Magyarország ami a jog utód. és attól még hogy "gyarmat" voltunk létezett Magyarország.

2013. aug. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!