Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolország jobb hely...

Spanyolország jobb hely Magyarországnál?

Figyelt kérdés

Minden vágyam Barcelonában vagy Madridban élni, imádom Spanyolországot, a nyelvet, az embereket, a kultúrát, és minden spanyol dolgot. :)

De úgy hallottam, hogy hatalmas a munkanélküliség. Ez 3-4 éven belül változhat? Nekem tényleg szinte minden vágyam, hogy ott élhessek, de ez egy kicsit riasztó, hogy 20%-os a munkanélküliség, és fiatalok körében pedig 40%.


2011. júl. 29. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Engem is ez foglalkoztat, mert én is kimennék a családdal. Most voltunk Madridban, a gyerekek az első nap beleszerettek a városba (a tömegközlekedés nagyon jó), azonnal otthon érezték magukat és már azt tervezzük, hogy hosszabb távra mennénk. Nekünk még a nyelv sem okoz gondot.. Szóval én is kíváncsian várom, hogy hogyan alakul a gazdasági helyzet.
2011. júl. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy jobb hely. Dél-Európai ország, ott ugye tudjuk milyen a mentalitás, ráadásul kinn van Európa peremén, mint Portugália, vagy Anglia.
2011. júl. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék egyetlen déli országba sem! A mentalitás miatt főleg! A másik pedig az, hogy pl. Spanyolország a következő jó 10 évben a nemzetközi nagytőke fogságában lesz, így nagyon nehéz tervezni, mert állandó megszorítások jönnek még. Becslések szerint a munkanélküliség még tovább nőhet! Nem lebeszélni akarlak, de a spanyol kormány fejenként 800 €-t ad annak a bevándorlónak aki hazamegy a saját országába! Lehet, hogy most már nem így van, de sokáig így csinálták, mert egyszerűen nem volt munka. Alapvetően jobb ország, mint Magyarország, de mostani viszonylatban még Magyarország is jobb.
2011. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Előzőnek: voltál már ott? Én igen. Nem mondom hogy tökéletes, de sokkal élhetőbb, kellemesebb.


Persze mindenkinek más jön be, én az északi országokat nem kedvelem, Londonban is idegennek éreztem magam, pedig többször jártam ott. Viszont amikor először mentem Spanyolországba, már akkor az volt az érzésem, hogy hazajöttem....

2011. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Én éltem ott egy darabig, nem rég jöttem haza (nem a munka miatt, csak folytatni akarom itthon a félbe hagyott egyetemet). Az utóbbi időben elég rossz ott a helyzet, és tényleg nagy a munkanélküliség. De! Kb. ugyanannyi esélyed van kint munkát találni, mint itthon, és amíg itthon a minimálbérből csak nyomorogni lehet, odakint legalább normális fizetésed lesz, ha találsz munkát.
2011. júl. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
Éghajlat szempontjából jobb, az biztos.
2011. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
93%

nem értem mért negatív tényező a mentalitásuk

jó, temperamentumos népség, de szerintem szimpik

2011. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

"nem értem mért negatív tényező a mentalitásuk"


Lusták, erőszakosak, illetlenek, buták.

2011. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Lusták, erőszakosak, illetlenek, buták.


Nem lusták, csak máshogy osztják be az idejüket. Ugyanannyit dolgoznak, mint mi. Hogy erőszakosak, azt még nem hallottam, inkább amiatt szoktak panaszkodni rájuk a külföldiek, hogy hangosak. Nagyon udvariasak és vendégszeretők, egyáltalán nem illetlenek. És azzal sem értek egyet, hogy buták, Magyarországon sokkal több buta, műveletlen emberrel találkoztam, mint Spanyolországban.

Mások a szokásaik, ennyi. Kell hozzá türelem, hogy megszokd őket, de ha huzamosabb ideig köztük élsz, akkor nem probléma. Nekik meg biztos azzal van bajuk, hogy a magyar mást se tud, csak panaszkodni meg elégedetlenkedni.

2011. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én is voltam Spanyolországban! 2 hónapig voltam szakmai gyakorlaton! 10000-szer jobb mint Magyarország én is otthon éreztem magam egyből mikor odakerültem! És én is ott szeretnék lakni csak nem egyedül! 19 éves vagyok és szükségem lenne 2 vagy 3 hasonló korú lányra akik jönnének velem mert egyedül kicsit drága mulatság lenne! Imádom Barcelonát! Ott van élet hiába van 5 millió munkanélküli!
2011. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!