Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kelet-Németország mennyivel...

Kelet-Németország mennyivel fejlettebb Magyarországnál? Vagy hasonló szinten vannak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Viccelsz? Először is nincs Kelet-Németország. Ha Németország keleti részére gondolsz, nyilván szegényebb, mint a nyugati tartományok, de Magyarországnál biztosan gazdagabb.
2011. okt. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Már nincs Kelet-Németország.

Tudom, hogy tudod, úgyhogy nem nézlek hülyének, csak mondom.

Németországban a Keleti részek kicsit szegényebbek, mint a Nyugatiak, de Magyarországnál jóval gazdagabbak.

Fejlettebbnek, nem tudom, mennyivel fejlettebb.

Az emberek a felszínen kulturáltabbak, és udvariasabbak, nem mondják ki úgy, amit gondolnak, mint itt, de a felszín alatt ugyanolyanok.

Jobban tudnak viselkedni, ez tény.

Mármint, akkor, ha józanok.

Ha elmész egy buliba, és berúgnak, akkor ugyanolyan suttyó egy német suttyó is, mint egy magyar.

2011. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem anyósomék keleti részen élnek.


Magyaroszágnál fejlettebb kezd lenni sokkal. Habár még messze van nyugadtól, ez a munkahiány és a rengeteg lebontandó ház, gyár miatt is látványos.

De azért ott is nagyrészt az embereknek hitelböl van házuk, ez annak is köszönhetö hogy a DDR idején igazából nem volt tulajdonjog. (Mo-n több volt). Viszont jobban fejlödik, de küzdekenek ök is a munkanélküliséggel, ezért rengetegen nyugatra mennek.

2011. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Hát nem tudom, én éltem pár hónapot tanulmányaim miatt Münchenben és egy elég csúnya városnak tartom, az mebereket pedig suttyónak.


Egyszer két nő (jólszituáltnak tűntek, rendesen, ápoltan néztek ki, szóval nem kisebbségiek vagy lecsúszott emberek voltak) szó szerint összeverekedett a villamoson, csak mert az egyik minden áron oda akart ülni ,ahova a másik a táskáját tette- volt ott minden, hajtépés, verekedés, ordibálás. És mindezt egy félig üres villamoson, szóval sok más üres hely volt még !!


De amúgy is elég bunkók ott szerintem az emberek, sok rossz tapasztalatom volt.

Ja, és nem szeretem Magyarországot,Budapestet mégis jóval szebbnek, érdekesebbnek, izgalmasabbnak tartom Münchentől .

2012. febr. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

"Jobban tudnak viselkedni, ez tény."


Ez a saját tapasztalataim alapján nem igaz.

2012. febr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%
bocs, nem pár hónapot, csak pár napot. most fogok hosszabb időre kimenni.
2012. febr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal.

Berlin, Frankfurt/Oder és Drezda szerintem már elérte a régi tartományok szintjét. Északon nem voltam, de hallottam, hogy ott nagy a munkanélküliség 10%, de most jellemzően Thüringiából vándorolnak el az emberek. Cottbusban is voltam az is szép.


Magyarországon a Budapest budai része, Budaörs, Veszprém, Balaton felvidék hasonlít fejlettségben kelet - Németországhoz, vagyis sokkal rosszabb, de összehasonlítható a kettő.

2012. márc. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!