Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A foglalási díj összegét...

A foglalási díj összegét visszakapom, vagy nem?

Figyelt kérdés
Januárban Milánóba utazunk, és a foglalási díj 16Ezer, maga a jegyek oda-vissza össz 36Ezer. A foglalási díjat visszafizetik vagy ez náluk marad?
2012. dec. 9. 12:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

Az egy admin. díj,az az összeg,amiért kiküldik neked az emailt,hogy lefoglaltad,bevezetik a rendszert a foglalásba stb..

Igazából csak egy marketing trükk,felbontják az árat,több,kisebb részegységre,hogy kevesebbnek hasson..

Ennyi,de ez nem jár vissza,minden foglalásnál van,és abszolút szerves része az árnak

2012. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%

Képzeld,el,hogy a boltban ásványvizet akarsz venni.

Azt mondják,hogy víz 20ft,a palack 20ft,a csapolás költsége 5ft,azért,amiért idehozzák Neked 5ft,szóval a végén 50ft-ot kell fizetned..Csak olcsóbbnak hat,mintha odaírnák,hogy 50 ft:)

Remélem érthető volt ezzel a példával

2012. dec. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Kérlek ne írj félrevezető csacsiságot!


"Igazából csak egy marketing trükk,felbontják az árat,több,kisebb részegységre,hogy kevesebbnek hasson..

Ennyi,de ez nem jár vissza,minden foglalásnál van,és abszolút szerves része az árnak"



Az igaz, hogy ha már kifizetted nem jár vissza. De nem kötelező fizetni, csak opcionális, így abszolút nem képezi szerves részét az árnak! Mint ahogy nem a jegyár része a csomagdíj, vagy az elsőbbségi beszállás díja sem!!


Ha nem hiszed, csinálj végig egy wizzair foglalást és a végén, a fizetésnél wizzair kártyával fizess. Nem lesz foglalási díj! Ha te más kártyával szeretnél fizetni, vagy csomagot szeretnél feladni vagy elsőbbségi beszállást vagy mindezt együtt, mert olyan igényeid vannak, akkor természetesen ezek díjai hozzáadódnak az árhoz (és persze ahogy te is írtad nem térítik vissza).


De lényeg, hogy azért van külön írva, mert így a logikus. A fapados modell egyik lényege, hogy az utas csak azért fizessen, amit valóban igénybe vesz. Én például nem veszem igénybe az ilyen-olyan kártyákkal fizetést, mert nekem jó az ha wizz kártyával fizetek, így nem is kell foglalási díjat fizetnem.

2012. dec. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

"Azt mondják,hogy víz 20ft,a palack 20ft,a csapolás költsége 5ft,azért,amiért idehozzák Neked 5ft,szóval a végén 50ft-ot kell fizetned."


Akár jó példa is lehet. Üveget visszaválthatod, visszakapod a 20Ft-ot. Házhozszállítás 5Ft-ért nem kötelező. Csapolást ők végzik 5Ft-ért vagy te csinálod magadnak ingyen?

No akkor ha nem kérsz házhozszállítást, magadnak csapolod és feltételezzük, hogy vissza is viszed az üveget akkor mennyit fizetsz? Csak 20-at.. na ugye :-))

Repjegyeknél is valami ilyesmi van, pláne a fapadosoknál. Pláne a fapadosoknál. (Abszolút kitérő, hogy az egyszeri ember csak azt hallja "fapados = olcso repülés" - megy is a fapados.hu-ra: "jéé 6ezeré' van már repjegy, dejó, foglaljunk" ami persze nem drága így se, de ha tudná, hogy teljesen ugyanazt tized áron, 600Ft-ért is megvehette volna ha értett volna hozzá!)

2012. dec. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem kötelező fizetni, csak nem mindenkinek van wizz kártyája. Aki évente 1x utazik, annak nem éri meg wizz kártyát igényelnie, mert az éves díja magasabb, mint amennyit spórol vele.
2012. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Persze, nem kötelező fizetni, csak nem mindenkinek van wizz kártyája. Aki évente 1x utazik, annak nem éri meg wizz kártyát igényelnie, mert az éves díja magasabb, mint amennyit spórol vele."


Ez aranyos, kissé tévedsz. :))))

Egyrészt nem igaz, hogy nem éri meg, másrészt ki mondta hogy csak saját kártyával lehet fizetni? Bárkit megkérhetsz akinek van wizzair kártyája, biztos vagyok benne, hogy szívesen segít, ugyanis a vásárlások után ő meg pontokat kap. :)) Nekem is van wizz kártyám és már segítettem pár embernek ilyenben, hogy foglalási díj mentesen foglalhasson. Még innen a gyk-rol is volt akinek segítettem. Szóval abszolút opcionális a foglalási díj. Aki kicsit is utánanéz, hogyan lehet kikerülni az megtalálja a módját és csináltat saját kártyát vagy megkér valakit akinek már van.

2012. dec. 14. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Örülök, ha aranyosnak találod. Az is aranyos ahogy itt a GYIK-en reklámozod a wizz kártyát, meg hogy neked van.


"Ha Ön Wizz Air Hitelkártyával rendelkezik, 2012. december 31-ig foglalási díj felszámítása nélkül fizethet Wizz Air Hitelkártyájával a Wizz Air honlapján"


Szóval jövőre ez is fizetős lesz.


Hitelkártya THM: 42,73%


Szóval baromira megéri, egy út miatt kiváltani.


Ok, ha van ismerősnek, akkor azt meg lehet kérni.

És ha nincs? Akkor kérjelek meg téged? És mégis, ez hogy működik? Átutalom neked ismeretlenül a pénzt, aztán te megveszed nekem? :)

2012. dec. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy írod, megvalósítható ha valaki megkeres. Mondtam, nem kötelező megkérni engem. Csinálj akkor saját kártyát. Amúgy tényleg megéri, de ha ezt nem hiszed el, akkor kérj meg valakit akinek van vagy vedd drágábban a jegyed, nekem mindegy. Csak ne vezesd félre az erről semmit nem tudóakat. Sajnos már ott tévedésben vagy hogy azt hiszed kamat van. Nincs. Igaz, hitel sincs. Legalábbis nekem, mert nem hitelkártyám van. De akinek az van az se fizet kamatot, ha ésszel tudja használni.
2012. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki kit vezet félre...


Már csak év végéig, tehát bő két hétig nincs foglalási díj. Ez volt a beetető időszak.

2012. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Minden év beetető időszak volt eddig, ugyanis mindig így hirdetik meg, Dec 31ig. Bár nem tudom mire kéne beetetni? Ha nem lenne ilyen jó, simán azonnal megszüntethető.
2012. dec. 15. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!