Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha valaki külföldön él, nem...

Ha valaki külföldön él, nem az lenne a jó, hogy megismerje az ottani kultúrát, embereket, nyelvet helyesen?

Figyelt kérdés

Ehhez képest London tele van magyarokkal és ugyanúgy magyarok között élnek, mintha itthon lennének. Még a nyelvet sem lehet így helyesen megtanulni, meg lassan is megy, hiszen egymással magyarul beszélnek. Nem értem mi ez a tömeges, Angliába vándorlás, mikor ugyanúgy élnek mint itthon, lehet, hogy átszámítva sokkal többet keresnek, de ha ott él, és ott költ, akkor az ottani drága árak többet visznek el.

Egyébként még vannak Londonban angolok, vagy ők hova mennek? és ha vannak, mi a véleményük erről a sok magyarról?


2013. jan. 5. 21:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy kivándorol, vagy csak dolgozni megy.
2013. jan. 5. 22:34
 12/15 anonim ***** válasza:

"Azt meg ne mondja senki, hogy a minimálbéres csóró Londonban élő, gazdagnak számít, ha hazajön! Eleve kaja, szállás elvisz annyit, hogy nem bír jóljárni! Max ha hazajön, és nem talál munkát, lesz valameddig pénze. Aztán ha elfogy, mehet vissza csórónak."


Aki idekinn minimálbéres, az nem gazdag, még otthoni viszonylatban sem, de az itteni minimálbérből még Londonban, de vidéken méginkább lehet egy minimális színvonalon élni, sokkal kisebb a létbizonytalanság, mint otthon. Persze aki elveri a pénzét az itt sem él meg, de aki jól gazdálkodik, jól dolgozik, az bizony nagyon szépen eléldegél. Milliomos itt sem lesz egy gyári munkásból, de szépen kijön a fizetéséből és futja olyan dolgokra, amire otthon nem biztos. Mellesleg én nem a fizetés nagyságáért jöttem ki, mert otthon is jól kerestem, hanem azért, mert egyszerűen meguntam az otthoni mentalitást.

2013. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Azért mert az ember külföldön él, nem szabadna elfelejtenie honnan is jött."


Nem felejtettem el, mindössze alkalmazkodom a fogadó országhoz!


"Mi magyarok magyarul beszélünk, mert jó érzés hogy végre valakivel nem angolul kommunikálsz."


Igen, jó, de nem minden áldott nap és pillanatban. A beilleszkedéshez az is hozzájárulna, hogy helyiekkel ismerkedsz, stb. Egy másik országot megismerni nem lehet úgy, ha be vagy gubózva.


"Miért kéne átvenni más országok szokásait ha a mienk is jó?? "


Nem kell átvenni, mindössze tiszteletben kell azt tartani! A fogadó ország szokásait a ház falain belül nem kell átvenni, de azért ha valami nagyon eltér, akkor nem kell hangoztatni sem. (A sok szinesbőrű sajnos ezt teszi, nem akar beilleszkedni, ne legyünk már mi is ilyenek)

2013. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
#13 Köszönöm, teljes mértékben egyetértek veled.
2013. jan. 5. 22:59
 15/15 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 22:53-nak

Engem idéztél.

Nem tudom hol olvastad hogy állandóan magyarul beszélünk.Csak azt írtam hogy jó érzés hogy végre nem angolul kommunikálsz. Gondolom elég egyértelmű hogy ez nem mindennapos, hanem 3-4 havonta amikor csinálnak egy összejövetelt vagy valami ünnep van.

Hol írtam hogy hangoztatjuk a szokásainkat??? Csak megismertetjük a magyarok szép szokásait külföldi barátainknak akiket érdekel, akik szívesen jönnek és esznek magyar ételeket. De nem állunk ki táblákkal, hogy már pedig mindent elutasítunk ami nem magyar..


Megköszönném ha legközelebb nem forgatnád ki az ember szavait. Köszönöm előre is.

2013. jan. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!