Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért éppen Anglia?

Miért éppen Anglia?

Figyelt kérdés
Miért kattantak rá a magyarok?
2013. jan. 5. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Munkavállalás szempontjából: az angol nyelv viszonylag könnyű, az ország földrajzilag nincs túl messze a többi angol nyelvű országhoz (pl. USA) képest (így nem tart sokáig hazamenni Magyarországra illetve az időeltolódás is kicsi), Anglia is tagja az EU-nak mint Magyarország így vízum se kell oda, meg hát az anyagi okok természetesen.


Turizmus szempontjából: a jó Isten tudja mit esznek egyesek Anglián... (Üdv Angliából)

2013. jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 The Vault Dweller ***** válasza:

Mert az angol alapból olyan nyelv, amit érdemes megtanulni, ezért sokan alapból azt tudják. Ráadásul addig maradsz, amíg van lakásod, amit tudsz fizetni - ha másból nem, akkor munkanélküli segélyből, és lakhatási támogatásból, ahogy most én is teszem sajnos.


Mindemellett a minimálbér még európai viszonyokhoz képest is jó, rendszeresen és kiszámíthatóan emelkedik (minden évben előre ki van szabva, hogy október elsejétől mennyivel emelik) az adók alacsonyak - a tavalyi 12.000 fontos fizetésemből olyan 1700 font volt a TB és az adó, ha nem számoljuk a 250 fontos adóvisszatérítésemet - a hivatalos ügyek gyorsan intézhetőek. Ráadásul a hazautazás is könnyen megoldható, a fapados jegyek olcsók, és Londonon kívül biztosan tudom, hogy Bristolból is lehet repülni Magyarországra.


Amikor kijöttem, azt gondoltam, hogy pár évre jövök csak, most pedig már az egyetemi prospektusokat nézegetem, és tudom, hogy egy kicsivel tovább maradok.


Mondjuk amíg meghalok.

2013. jan. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!