Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti hová költöznétek külföldre,...

Puhapoci kérdése:

Ti hová költöznétek külföldre, ahol nincsen tél (15 fok alatt) és a nyár sem túl meleg (33-35 fölött), angolul beszélnek, van tengerpart, élhető ország és lehetne munkát vállalni? Sziget is szóba jöhet.

Figyelt kérdés

Ausztrália és Új Zéland szerintem kilőve, mert nagyon nehéz munkavállalói vízumot beszerezni és konkrétan nem reális úticél. Bár az előbbi a szívem csücske és ha valaki felajánlana ott munkát, holnap a repülőn ülnék.

(Ha lehet, ne arról szóljon ez a fórum, hogy az emberek miért akarnak külföldre menni, nem szeretnék senkit sem meggyőzni, sem megerősíteni bármiben is, egyszerűen kíváncsi vagyok a véleményetekre.)


2013. márc. 8. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

Európában: Málta és Tenerife


Tengerentúlon: Miami Beach, Honolulu

2013. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Én Ciprusra mennék!!!

Jó nyáron van egy-két hónap amikor 35-40 a hőmérséklet, de egyébként nagyon kellemes klímájú sziget. Márciustól októberig egy szem eső sem esik, nincs borult, esős, hideg időszak,mindig kék az ég és süt a nap. Télen is nagyon kellemes a klímája ,igaz ez az alacsonyabban fekvő tengerhez közeli részekre jellemző a hegyekben például hó van:)

2013. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy én is nagyon szívesen mennék külföldre, komolyan gondolkozunk rajta a férjemmel. Úgy hogy semmi képen nem szeretnélek lebeszélni róla ,sőt!!!

Sok szerencsét!

2013. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Szó ami szó, tényleg erősen gondolkodunk ezen a témán. A párom Angliába szeretne menni, de azt érzem, az nem lenne az igazi. Megnéztem azokat a helyeket amiket írtatok, jó alternatívának tűnnek. :)


A felsorolásból még kihagytam azt, hogy nagyon szeretem a természetközeli helyeket, ahol dús zöld minden, de ahol egész évben jó az idő, gondolom ott sok növény nő..


Ti merre indulnátok a férjeddel?

2013. márc. 8. 17:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Ciprusra. Én ugyanis 2001-ben már dolgoztam kint egy fél évet utazási irodában. Azóta többször voltunk kint nyaralni kislányommal és férjemmel. De most úgy szeretnénk kiutazni, hogy mind a ketten munkát vállalnánk és egy hosszabb ideig, mondjuk egy 6-7 hónapig kint maradni, természetesen mind a hárman együtt.

Cipruson kicsit jobbak a megélhetési feltételek, persze ott is meg kell dolgozni mindenért meg Magyarországi viszonylatban magasabbak az árak, de még így is szerintem jobbak a körülmények. De hát nem olyan egyszerű az egész. Angliába dolgozik egy ismerősöm 5 hónapja, na hát ott nincs jó idő.. A sok kint dolgozó magyar marja és utálja egymást.Minden hónapban más albérlet, és más munkahely, mert semmi nem biztos és napról napra változnak a munkáltató feltételei. Szegény nem érzi jól magát:(

De ha mind a ketten beszéltek angolul akkor most kezdjetek érdeklődni mert ezeken a helyeken most kezdődik a szezon.

2013. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi Londonban élünk 1.5 éve, de hajszálon múlt hogy nem Máltára mentünk. Azért választottuk ezt mert nem akartunk tavaszig várni a költözéssel, azaz még a máltai tavaszi szezon előtt eljöttünk októberben. Nem bíztunk benne hogy akkor ott van meló.

Nekünk egyébként ez a 2-ik albérletünk és nem marjuk egymást semmilyen többi magyarral a munka miatt. Az időjárás gáz, ez azért rányomja a bélyeget a mindennapokra.

Ami azóta szóbajött az Grand Canaria, ott egész évben 20-25 C° körül van a hőmérséklet, azaz egész évben szezon van, csak kérdés hogy munka mennyire van. Ahogy hallom a spanyol munkatársaimtól még nekik sincs nemhogy azoknak akik csak elgagyogják a spanyolt.

2013. márc. 9. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, Ciprus és Málta megfordult már a fejembe, Tenerifével és Bermudával együtt.

Kedves Digo: ahogy írtad, az időjárás tart vissza igazából, amúgy a párom Angliára gondolt. Nekünk augusztus végén van 2 hét kötött programunk és azután szeretnénk menni. Ha nem találok valami jobb alternatívát, akkor marad London.. s érzem, hogy ez csak egy hevenyészett megoldás lenne. Igazából egy olyan hely lenne jó, ahol késő tavaszi - kora nyári idő van mindig :) Ilyen Tenerifé, ahol spanyolul beszélnek...

2013. márc. 9. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!