Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Mi hiányzik...

Külföldön élők! Mi hiányzik nektek Magyarországról?

Figyelt kérdés

Most nem a családra vagy a barátokra gondolok, hanem olyasmire, mint a magyar beszéd, a magyar ételek, a városotok, a hangulat... Vagy valami más, amit nem tudtok elfelejteni.

Olyanok válaszát szeretném "hallani", akik régen, évtizedek óta élnek kint, esetleg ottani családjuk, munkájuk, állampolgárságuk is van.


Értelmes válaszaitokat köszönöm előre is.



2013. márc. 13. 16:00
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Megírnátok azt is, hogy mennyi ideje éltek kint, és hogy hány évesek vagytok? Hogy van-e ottani családotok?

2013. márc. 13. 18:14
 12/37 anonim ***** válasza:
81%
Nekem csak az idöjárás (Németországban élek 15 éve)
2013. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
86%

A köménymag itt szerintem fűrészporra hasonlít, de otthonról küldtek már.

Egy jó hurkát meg kocsonyát ennék, de igazából otthon is évente egyszer ettem, szóval kibírom.

DM és Rossmann, igaz itt is lehet mindent kapni, csak az fajta a drogéria jó lenne.

Otthon sokat jártunk korizni, itt messzebb van egy drága és kicsi jégpálya. Bár helyette itt meg lehet görkorizni úgy hogy nem a kutyakakit kerülgetjük és van tenger meg pálmafa..


Más most nem jut az eszembe.

2013. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%
Vancouver, Kanada. A túró rudi, a téliszalámi, normális csemege uborka, igen, az hiányzott, de kiderült hogy van magyar bolt (Aroma Euro Deli). Most már nem hiányzik semmi :)
2013. márc. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
89%
A nyári esti szotyi mellett eltöltött órák a szomszedokkal a padon ülve.A nyárson sütés.Az augusztus 20-a hangulat.Husveti készülödés.A magyar discok:)
2013. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
90%
Ó igen, a discok. Azt én is kifelejtettem a kajás felsorolás mellől. Amennyire utáltam őket otthon, annyira zavar, hogy itt nincs rá lehetőség.
2013. márc. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a túró hiányzott.
2013. márc. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
82%
17: Orosz bolt nem volt a környéken? Túró itt sincs, a tejföl is vacak, de oroszok sok helyen vannak, találtam itt is a közelben egy orosz boltot, és náluk van tejföl, túró, kefír, savanyú káposzta és meggybefőtt is.
2013. márc. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
71%
Nekem az, hogy itt egy szál cigit nem dobhatok el anélkül hogy ne büntetne meg helyi "közterületes" kb. 1500 USD-nak megfelelő ringgit-re.
2013. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
86%

3 eve : pick szalami, turorudi, hurka, tejfol, pirospaprika, Unnepek!

Azsiaban vagyok legtobb magyar etel hozzavalo nincsen :(

2013. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!