Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Mi hiányzik...

Külföldön élők! Mi hiányzik nektek Magyarországról?

Figyelt kérdés

Most nem a családra vagy a barátokra gondolok, hanem olyasmire, mint a magyar beszéd, a magyar ételek, a városotok, a hangulat... Vagy valami más, amit nem tudtok elfelejteni.

Olyanok válaszát szeretném "hallani", akik régen, évtizedek óta élnek kint, esetleg ottani családjuk, munkájuk, állampolgárságuk is van.


Értelmes válaszaitokat köszönöm előre is.



2013. márc. 13. 16:00
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

"Most még arra lennék kíváncsi, hogy amennyiben tényleg nem hiányzik nektek semmi, miért vagytok fönn ezen az oldalon?"


Édesanyám kért meg, hogy pár, a szakmámba vágó kérdésre adjak választ, és így kerültem ide. Idönként feljövök megnézni, hogy van-e valami olyan téma, ami esetleg érdekelne.


De ettöl függetlenül ez az EGY olyan fórum, amelyik magyar, ezen kivül legalább 8 itteni fórumban vagyok fenn. Szóval a magyar a legkevesebb.

2013. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Kovács János Szal. válasza:
75%

Ausztria közel van, sok a hasonlóság is, de mégis vannak dolgok, amik hiányoznak:

- őszibarack (Mariska fajtájú a kedvencem)

- sárgabarack, ami édes, lédús

- túró rudi

- csípős magyar kolbászok

- májas hurka az otthoni ízlés szerint

2013. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Már válaszoltam arra mi hiányzik, az új kérdésre meg: én például évi több tucat repülőútnak köszönhetően meglehetősen tapasztalt vagyok utazás terén, miért ne segítsek?
2013. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim válasza:
41%
Nekem minden hiányzik Magyarországról,pár éve Romániába költöztem.itt minden szar.Ugyhogy hamarosan vissza költözöm mert már nagyon hiányoznak a kaják,épületek,diszkók,a Lánchid,Margithid,Margitsziget,minden :(
2014. máj. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok! :)

Igazán kedves Tőletek, hogy időt szakítottatok a kérdésre, sok elgondolkoztató dolgot írtatok.

2014. máj. 11. 01:15
 36/37 anonim ***** válasza:
0%
Az olcsó magyar lányok, a beszamolok.com meglepően magas színvonalú. 30-50 EUR-ért hol kaptok ilyen lányokat...?
2014. jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Münchenben elek 10+ eve, szoval annyira nem messze.


Nekem az otthoni piaci zöldsegek / gyümölcsök minösége hianyzik. Összehasonlithatatlanul jobb az izük. Meg persze anyam föztjei.


Hianyzik a sok ökörködes a haverjaimmal. Nemetekkel is elvagyok, de azert az mas :)


Hianyoznak az otthoni kezmüves arak. Ha itt valamit kezzel keszitenek horribilis ara van. Nyilvan mert meg is veszik annyiert.


Hianyzik picit hogy nincs eleg kapacitas sok helyen. Nemetorszag rendkivül tulnepesedett. Barhova mesz mindenhol tul sokan vannak. A varosba csucsidökben mindenhova asztalt kell foglalni. Az utak tele vannak autokkal. Parkolohelyek is nuku. Ezert en mar csak bringaval meg tömegközlekeseddel mozgok. De a termeszetben is ugy kell keresni a helyeket ahol "egyedül" lehet az ember. (Meglepö modon az egeszsegügyi ellatasban meglepöen viszont keveset kell varni...)


Kevesebbet süt itt a nap, de a nyari kanikula meg a szeptemberi parlagfü szezon egyaltalan nem hianyzik.

2019. jan. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!