Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az Eupolisz Utazási Irodáról...

Az Eupolisz Utazási Irodáról kinek mi a tapasztalata? Voltatok már egyedül többnapos kiránduláson csoporttal?

Figyelt kérdés

Egy szlovákiai 3 napos kirándulást néztem ki náluk a Szlovák paradicsomban, de nincs senki az ismerőseim körében, aki jönne velem. Én nagyon mennék, de kicsit tartok tőle egyedül belevágni, bár igaz, csoporttal leszek, de nem ismerek majd ott senkit sem. Milyen korosztály jár ilyen kirándulásokra? Mások is szoktak egyedül részt venni ilyen utakon? Aki ismeri az Eupoliszt és volt már valamilyen útjukon, mondana pár szót róluk?

Köszi előre is! F/27


2013. ápr. 17. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Az Eupolisz egy fiatalos, túrázós iroda, ez látszik is az útjaikon, Bolíviától Kamcsatkáig járnak mindenfelé. Ennek megfelelően olyan fiatal vagy fiatalos utazók mennek az útjaikra, akiknek a hátizsák meg az egyéni szervezés már túl sok teher, de azért bőven kíváncsiak a világra. Lényegében 20 éves egyetemistáktól 55 éves világjárókig akárki megy, de a túráik átlagéletkora nem a többi utazási irodánál megszokott 60 és a halál közötti. 27 évesen bőven jó vagy, fogsz találni fiatalokat.
2013. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Szlovákiába utazási irodával? Hát sajnállak. Utazási irodával soha sehova.
2013. ápr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egyedül megszervezni egy 3 napos túrát úgy, hogy szállással, mindennel együtt nagy feladat és időm sincsen rá, ráadásul szerintem drágábban is jönnék ki.

Mi a bajod az irodákkal?

Én eddig nem hallottam rosszat róluk, bár nem is tapasztaltam meg őket és csak ezt az egy lehetőséget találtam arra, hogy túrázzak külföldön.

Az elsőnek köszönöm a válaszát!

Más vélemények, tapasztalatok esetleg?

2013. ápr. 18. 08:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Most ugye viccelsz. A szervezés kb 1 óra. Nincs egyik este 1 órád? Én egy 6 hetes túrát szerveztem meg egyedül a világ másik felére. Bármilyen egyéni szervezésű utazás ára kb harmada az irodásnak. De a te döntésed.
2013. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez a 3 napos utazás 32 ezer forintba kerülne az irodánál szállással együtt úgy, hogy busszal odavisznek és haza is hoznak, nem kell átszállogatni mindenfelé, ugyanis autóm nincsen, csak tömegközlekedéssel tudnék eljutni ilyen helyekre. Megnéztem és vonattal nagyon hosszú útról lenne szó, ami több átszállással jár és csomó várakozási idővel, valamint a vonatállomásról még buszozni is kellene. Arról nem is beszélve, hogy a harmadik napon már reggel el kéne indulnom haza, hogy hazaérjek még aznap, az irodánál meg még az utolsó napra is vannak programok. A szállások is 4500-5000 Ft. körül vannak egy főre (ráadásul egyedül megyek, így még lehet felár is van), az irodánál ez is benne van az árban. Továbbá az idegen-nyelv tudásom nem a legjobb, csak németül tudok, de azt sem használtam már egy ideje.

De ezek mondjuk áthidalhatóak, engem szó mi szó legfőképp az utazás aggaszt: ha lenne autóm, akkor lehetséges, hogy inkább egyénileg mennék, de így, hogy nincsen, így tömegközlekedéssel katasztrófális lenne az út. Ráadásul ismerve a tömegközlekedés árait, lehet nem jönnék ki jobban, mivel csak egy Budapest-Békéscsaba vonatra 7000 Ft. az oda-vissza jegy.

2013. ápr. 18. 10:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Megértelek, természetesen ha úgy ítéled meg hogy az utazási iroda ár és kényelem szempontjából megfelelő akkor válaszd azt.

Én ha bárhová el akarok indulni akkor egy olyan kis faluból kell indulnom ahol alig van busz meg vonat. Hajnalban kel indulni hogy délelőtt felérjek Bp-re. Már ha megy busz vagy vonat. Ha nekem választani kellene hogy utazási irodával menjek vagy ne menjek akkor én nem mennék. De nem vagyunk egyformák. nekem szükségem van arra hogy én dönthessem el hova akarok menni és meddig akarok ott lenni. És egy kiránduláson nem akarok senkihez alkalmazkodni. Azt mondom ha neked ezek beleférnek akkor menj. Nézegettem én is az Eupolisz honlapját, szerintem nincs velük gond még mindig sokkal jobbak mint más szervezett utak.

Tehát jó utat.

2013. ápr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Végül is, amíg a saját bőrömön nem tapasztalatom meg az ilyen utazást, addig nem fogom úgysem tudni.

Szerintem elmegyek, kipróbálom. Egyszer mindent ki kell próbálni. :)

Majd leírom ide a tapasztalataimat. :)

2013. ápr. 19. 09:04
 8/10 anonim válasza:
Tudom hogy régen volt, de ha esetleg még olvasod, leírnád légyszi a tapasztalataid? Ugyanilyen döntés előtt állok:)
2016. jan. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Anno erre a kirándulásra végül jött velem egy haverom is, de elmentem volna egyedül is.

Viszont azóta már voltam máskor egyedül csoporttal úgy, hogy nem ismertem senkit és abszolút nem bántam meg a dolgot, mert nagyon jó volt és új ismeretségekre tesz szert az ember, ráadásul a közös hobbit tekintve könnyű beszélgetni korábbi élményekről, stb. :)

Szerintem semmiképp se szalaszd el! Ha nem mész el, bánni fogod, hogy mekkora élmény egy ilyen. :)

2016. jan. 24. 12:47
 10/10 anonim válasza:
Köszi!:) Nem fogom kihagyni
2016. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!