Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik folyamatosan utaznak,...

Akik folyamatosan utaznak, miből finanszírozzák ezt?

Figyelt kérdés
Szeretnék én is utazni, de kb Horvátországba sem jutok el, cégvezetőnek kell lenni, hogy erre fussa az embernek?
2013. máj. 15. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit takar a folyamatosan.


Nálunk a kapcsolattartó állandóan utazik,Európa szerte minden országban,Amerika,Észak-Afrika.Neki ez a dolga,találkozzon az ügyfelekkel.

Nem csinálnám,ő is panaszkodik,hogy már elege van,hiányzik a felesége,alig látja.


Mi is sokat utazgatunk,mérnökök vagyunk jó fizuval,nem költünk hülyeségre,kis lakás,olcsó kocsi,gyerek még nincs,havonta kinézünk egy helyet és egy hosszúhétvégét ott töltünk,lassan egész Európár bejártuk.

2013. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én évente átlag 2-3 alkalommal megyek el 7-10 napra valahová Európába. A fizetésemből minden hónapban félreteszek 80ezer forintot erre a célra. 200ezret keresek, lakásom van, hitelem nincsen, családom még nincsen, a maradékból simán kijövök egy hónapban.
2013. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én nagyon szeretnék utazni, vagy utazással foglalkozni, de, kb lehetetlen normális állást találni ebben a témakörben
2013. máj. 15. 16:38
 4/15 anonim válasza:

Egyik ismerősöm utazási irodában dolgozik, állandóan megy valahová, kedvezményesebben kapják meg a dolgokat, stb.



Másik ismerősöm-külföldi-félretett, aztán felmondott a munkahelyén. Az évek során sok emberrel megismerkedett neten-ugye azokban az országokban, városokban, ahová menni akart. így szállásért, kajáért sem kellett szinte fizetnie, mert vendégül látták. De ez is csak elmondva könnyű.


Sokan meg a couchsurfinget használják, hogy ne kerüljön annyiba a szállás. [link]

2013. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kell egy jól fizetö állás, és úgy. Nekünk elég magas a bevételünk és azért elég keveset költünk, spórolunk.

Mi már voltunk maldívszigeteken, karib térségben, és itt aurópában is sokat együtt a férjemmel. Egyedül ö is volt és én is más kontinensen, de ott dolgoztunk.

2013. máj. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hova akarsz utazni? EU-n belül, kívül? Európán belül néha fillérekért lehet utazgatni ha tudod a módját, nem kell cégvezetőnek lenni. De nyilván nem is ugyanazt a színvonalat tudod megfizetni kevés pénzből, mint cégvezetőként egy jó fizetéssel.



Vagy ilyen munkát akarsz ahol örökké utazni kell? Nem egészen világos.



Szóval mi a cél? Mit szeretnél pontosan?

2013. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Európában én is voltam már egy jópár helyen! Nagyon vonz a karib térség, közép és délamerika illetve Ázsia.
2013. máj. 15. 18:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi minden évben megyünk valahová nyaralni. Tavaly Thaiföld, idén Egyiptom, jövőre Kína a cél. Hogy miből álljuk? A kettőnk fizetéséből. Tudatosan félre teszünk minden hónapban X. összeget. (előre kiszámoljuk hogy mennyi pénzre van szükség, és elosztjuk arányosan hőnapokra. Sosem vesszük igénybe az utazási irodákat, mert az egyéni utazások sokkal olcsóbbak. Minden mi magunk szervezünk meg. Szóval mi így utazgatunk szerte a világon.
2013. máj. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Imádok utazni, de sajnos nem telik rá annyiszor, mint szeretném.

Én úgy oldom meg, hogy magam szervezem az utakat (legolcsóbb megoldás), hostelekben szállok meg, spórolok még az ételen is...

2013. máj. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Vannak nagyon jó ajánlatok utazási irodákban is. Mi még egyetemre járunk a párommal, így alig van jövedelmük, de az igényeink is kicsik. Általában elő- és utószezonban megyünk, vonattal vagy busszal. Tavaly májusban voltunk Görögországban /Sarti/ tíz napot, ebből hetet töltöttünk a szálláson, a többit a buszon. 26000Ft/fő volt, szálassal, utazással, illetékekkel együtt. Nyilván nem egy Hilton hotelben voltunk, de rend és tisztaság volt, saját főzőfülkével, fürdőszobával. Az étkezésekre nem költöttünk többet, mint itthon. Kétszer mentünk étterembe, ezen kívül ugyanúgy ettünk mint a mindennapjainkon.

Helyiekkel ismerkedünk, sok barátot szereztünk az utazásaink során. Ha lesz családunk, biztos növekszenek majd az igényeink, de addig elég ez a fapados módszer is.

Esetleg ajánlom még a couchsurfing-t, megfelelő nyelvtudás mellett.

2013. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!