Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Budapest vagy Sydney? Melyik...

Budapest vagy Sydney? Melyik jobb, és miért? Véleményeket kérek.

Figyelt kérdés
2013. máj. 18. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Na és mégis miben? Mert úgy hatmillió faktor alapján lehet dönteni egy ilyen kérdésben.
2013. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg arra gondolsz, hogy melyik helyen lenne jobb élni. Attól függ. Ha Sydney-nél nem zavar, hogy macerás haza jutni és nagy a távolság, akkor érdemes megpróbálni, de csak akkor ha van egy bizonyos anyagi háttered. Ha én odaindulnék munkát keresni stb, akkor 1 millió lenne a minimum, amivel elindulnék. Ausztráliában elég jó az átlagkereset, ha találsz elfogadható munkát és amellett, hogy normális viszonyok között élsz, tudsz félretenni pénzt, akkor egy idő után feljebb is tudsz lépni és jó életed lehet, jobb, mint itthon.

Budapest mellett az szól, hogy itthon van, tehát nincs az, hogy egy idegen kultúrába kell beilleszkedni és hosszú ideig nem láthatod a családod. Viszont ha nincs egy nagyon jó állásod, akkor legyél Mo. bármely pontján, nem fogsz olyan életet élni, ami normális. Lehet, hogy megtudsz szerezni mindent, ha van egy jó állásod, de mindig ott lesz a stressz, a rosszindulat másoktól, a bizonytalanság.

Én biztos, hogy megpróbálnám Sydney-t.


Ha azt kérdezed, hogy melyik a szebb, akkor mindkettő szép a maga módján. Pest a régi épületeivel, a Dunával egyedi látvány, míg Sydney modernebb, tengerpartja van,felhőkarcolók, duplán zajlik az élet, mint Pesten. Olyan, mintha a tüzet és a vizet akarnánk összehasonlítani.

2013. máj. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát igen. Budapest a maga 19 századi vonásaival a régi időket idézei, míg Sydney teljesen 21.századi. Szeretem Ausztráliát, egyszer meg szeretném próbálni a kijutást.
2013. máj. 21. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezek szép tervek, de azzal ugye tisztában vagy, hogy Ausztráliának van a világ egyik legszigorúbb bevándorlási rendszere? Házasság, állampolgárság vagy kinti iskolába beiratkozás nélkül csak egy szigorúan kiválasztott listán szereplő munkakörökben dolgozó személy kaphat vízumot. Az USA a kanyarban sincs a szigort tekintve hozzájuk képest.
2013. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, már utánanéztem, hogy milyen hihetetlenül szigorú a bevándorlási rendszerük, de azért látni Sydney és környékén, hogy milyen gyönyörű minden, nincsen szemét, nincsen graffiti (ezeket a google téképe miatt láttam), az utak szélén gyönyörű fák vannak mindenhol, virágok ,egyszerűen csodálatos. Meg lehet érteni, hogy nem engednek mindenkit oda. Pl: itt van az Unió, minden nagyvárost elleptek a betelepülők, akiknek többsége semmit sem tud, várja a sült galambot, és zülleszti a környezetet. Ausztráliában nem engednek meg maguknak ilyen "luxust".
2013. máj. 21. 22:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt úgy mondanám, hogy Ausztrália védi a saját értékeit. Kulturált emberek. A művészek nem a közterületen élik ki festőművészi igényeiket. Vagy ha mégis, akkor direkt olyan épületeken, amire engedélyezték a graffitit és valóban művészit alkotnak, nem pedig firkákat, mint itthon.
2013. máj. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én ausztráliába semmi pénzért nem mennék:DD teli van mérges kígyókkal,pókokkal mindenféle undormány ízeltlábúakkal, mérges legyekkel, gyíkok, meg bogarak, bejön a fekete özvegy alvás közben a lakásodba stbstb... amúgy is félek az ilyenektől:D
2013. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10 évet 14 éves koromig ott éltünk. Utolsó a városban azért nincsenek ilyenek. ;)
2013. júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!