Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érdemes Németországba költözni...

Érdemes Németországba költözni? Ha igen, melyik részre?

Figyelt kérdés

Sokan írták Münchent, hogy barátságos város és élhető. Tapasztalatok érdekelnének, akik kint laknak Németországba vagy laktak. A megélhetés is érdekel, a társadalmi élet, az emberek, egyszóval minden!

Idén végzek a gimnáziumba, a jövőmet külföldön képzelem el. Középszintű német nyelvtudásom van, ezért érdekelne Németország. Persze ha van valami tippetek más országgal kapcsolatban, azt is szívesen fogadom! Tudok angolul is valamennyire. Negatív élmények is jöhetnek!



2013. szept. 15. 21:07
 1/5 anonim válasza:
Én csak most fogok kimenni Münchenbe, de aki ott van, attól csupa jót hallottam a városról, nem sok infó, ha kint leszek, többet tudok mondani :)
2013. szept. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okes, varom az infot! :)
2013. szept. 15. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Érdemes kiköltözni,de egy érettségivel ne vágj neki. Minimum valami keresett OKJ szakma. (pincér/szakács/CNC/stb.)
2013. szept. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Münchenben vagyok 2 eve en keramikus vagyok es egy ugyvedi irodaban melozom :) es tobbet keresek mind a szakomban !!!! am a varos szep a lakasok dragak kaja relativ elfogadhato arban szorakozas attol fugg h pias e vagy v nem cigi draga szal mind tolled fugg :D 24 f
2013. szept. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél le egy szakmát az a legfontosabb. Németet kinnt megtudod tanulni. Nyelvtanfolyamok jóval olcsóbbak mint otthon (Sok munkáltató ki is fizeti) A fizetésedbol vígan fennt tudsz tartani egy lakást + autót. Félre is tudsz tenni. Mindenképp nyugatra mennyél. Lehetöleg minél távolabb :) nagy városba! Ja és senkire ne hallgass aki visszatartana! Sok minden olcsóbb mint otthon, és a lehetöségek is jobbak! Amiatt meg senki nem fog megszólni mert magyar vagy! Mindenhova fiatalokat keresnek, otthon meg csak a kilátástalanság és a harc a mindennapi megélhetésért várna rád! Húzz el amint lehet, és ne is néz vissza :) 24 f Düsseldorfból :)
2013. okt. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!