Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szerintetek 21 évesen Angliába...

Szerintetek 21 évesen Angliába, vagy pedig Németországba lenne érdemesebb költözni?

Figyelt kérdés
Főként azokat a szempontokat figyelembe véve, hogy mennyire könnyű fiatalként beilleszkedni, mennyire nehéz munkát találni, megélhetés stb. És mivel fiatal vagyok még ugye, a szórakozási lehetőségek is szempont még nálam, például a kettő közül, hol lazábbak a korombeliek, milyen lehetőségek vannak a kikapcsolódásra, stb stb.

2013. jan. 3. 01:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Egyetemi végzettség nélkül max anglia. ott pakoló, rakodó, gyárban dolgozó. De sok ismerősöm kint van végzettség nélkül vagy OKJ-vel, és napról napra ér. Semmivel nem keres többet, mert a lakásra elmegy minden. Egyedül ami hasznos benne, az a nyelv, és max hogy világot lát. Németben meg még annyi esélye sincs az embernek szakma nélkül. És egyetemi végzettségnél nem BTK-ra gondolok...
2013. jan. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamelyik nyelvet JÓL beszéled, akkor az a megfelelö prszág elvileg, de végzettség nélkül egyik helyen nincs sok esélyed, nyelvtudás nélkül meg semmi.
2013. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Németország bizony szakembereket vár. Ide elég egy jó fizikai munkásnak elnni, akinek sok tapasztalata és szakmai végzetsége van. Diplomával meg szinte minden elérhetö ha beszélsz jól németül. Angol nyelvtudással csak olyan helyen tudsz elhelyezkedni ahol nagyon keresett a szakmád és a cég angolul is felvesz.


Ami még németeknél létezik, az az idös gondozás amire rengeteg embert keresnek. ès idény munka. föleg spárga földeken tavasztól nyár végéig kb nagy mennyiségben vannak külföldi munkások. általában kapnak egy kis bungit a gazdaságban és habár jól megfizetve de esöben és mindig menni kell a spárga földre (mert a spárga nagyon gyorsan nö és idöben le kelle szedni nem lehet napokat várni a felszedésével).

2013. jan. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Végzettség és jó nyelvtudás nélkül szerintem egyik országban sem érdemes menni. Én Angliában élek már egy ideje, van egy jó szakmám, ebben dolgozok, de mikor kijöttem, 2 hónap egy bárban mosogattam, hát mit mondjak, amit ott kerestem, az is csak arra volt elég, mint az otthoni minimálbér. (kifizettem a szállást, kaját, tömegközlekedést, néha szórakozás is belefért, de ennyi. megtakarítani nem tudtam.) Szerintem ha valaki külföldön valóban jobb élet színvonalon akar élni, annak jól kell beszélnie a nyelvet és értenie kell valamihez. Mosogatás, takarítás melók ideig óráig jók, de hosszútávon bele lehet fáradni és megunni.
2013. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, mi a végzettséged?
2013. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó, mi a végzettséged?"


IT területen mozgok, webes alkalmazások fejlesztésével foglalkozom.

2013. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Úgy van ahogy a #4-es válaszoló mondta/írta!

Csak úgy fogsz tudni megtakarítani, ha kimész a haveroddal (jobb ha többen vagytok, mert ha kivesztek egy lakást jobban megoszlik a lakbér meg a rezsi, és azt a pénzt félre tudod rakni). Meg ha később jobban állsz vagyél egy saját lakást.

2013. jan. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igazából mind a kettő nyelvet beszélem, az angolt kicsit jobban, németet meg most tanulom. Szakma az másfél éven belül lesz, ha minden igaz, akkor mérnök informatikus. Addig azon gondolkodtam, hogy nyárra esetleg érdemes kimenni valahova? Pár ismerősömről tudom, hogy kimentek, de nem tartom velük a kapcsolatot, hogy egyáltalán élve hazaértek-e. Szóval, nyárimeló érdemes külföldön? Vagy nem leszek előrébb, mintha itthon dolgoznék?
2013. jan. 4. 00:10
 9/14 anonim ***** válasza:
Mire megkapod a szükséges papírokat már jöhetsz haza szinte
2013. jan. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Milyen papírokra gondolsz?
2013. jan. 5. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!