Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kedves külföldön élők, vagy...

Kedves külföldön élők, vagy külföldre készülő emberek! Mi motivál (t) benneteket abban, hogy más kontinensre költözzetek?

Figyelt kérdés
Inkább azok véleményére lennék kíváncsi, akiknek nem volt pénzügyi gondjuk Magyarországon sem, jó életszínvonalat tudtak itt is fenntartani. Ha jók voltak a körülményeitek, akkor miért kockáztattatok egy bizonytalanabb jövő miatt, egy ismeretlen országban? A válaszaitokat előre is köszönöm!

2013. szept. 18. 13:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
én otthon sem éltem rosszul, relatív jól kerestem(nettó 240.000). amiért eljöttem, az a nagyobb lehetőségek, több, szakmai feladat, nemzetközi projektekben való részvétel, de mindezek mellett zavart az otthoni mentalitás is.(állandó kiskapu keresés, mások hibáztatása, felelősség áthárítás, stb.)
2013. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat :)
2013. szept. 18. 15:04
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Felelősség és kiskapu keresés mindenhol létezik, fals dolog erre fogni a dolgokat.


Nekem szimplán ajánlottak egy munkahelyet otthon..és elfogadtam. 4évig itt leszek, utána meg majd elválik.

2013. szept. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy máshol is van kiskapu keresés, de a mértéke nem mindegy.
2013. szept. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Ó hát igen, magyarázni azt tudtok
2013. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
100%
olasz fèrjem van, ezèrt èlek kulfoldon.
2013. szept. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Vannak bizonyos területek, ahol valóban jellemző a kiskapu-keresés és a sz**rágás itthon, nyugati országokban nem igazán, de ez inkább néhány szakterületre korlátozódik. Ha nagyvállalathoz megy valaki dolgozni, máshol ugyanúgy rabszolga, mint itthon.

A kérdés egyébként elsősorban arra vonatkozik, hogy miért hagyja el valaki a kontinenst, ha itthon rendben van az élete és miért adja fel a biztosat egy bizonytalanért.

2013. szept. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Szívesen várok még további okokat is!
2013. szept. 18. 22:36
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én egy átlagnál nagyobb fizetést, saját lakást adtam fel és indultam el a gyerekekkel a bizonytalanba.

Elsősorban a környezet, a magyar mentalitás, az igénytelenség, hozzáállás, nulla jövőkép a gyerekeknek miatt. A kaput a manyup tette be, amikor láttam, hogy lópikulát se fogok kapni, akkor miért éljek egy lepukkant helyen? Ha már nyugdíjasként éhen döglök, akkor legyen egy pálmafa alatt a tengert nézve.


Megkaptam amit akartam, persze néha hiányoznak a régi lakásból a szép bútoraim, mert itt ahol béreljük nem a legjobb minőségű, de míg otthon a gyerekeket nem engedhettem le nyugodtan, mert minden kutyasz.r volt, hajléktalanok, itt ki merem engedni a gyerekeket vásárolni. Nyugi van, kedves emberek, tenger, napfény és pálmafa.

2013. szept. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%

#9

Nem lett volna megoldás egy jobb környékre, vagy jobb városba, helyre költözés?

Nyugi van, kedves emberek, ez a hely mégis hol van? Én ilyen hellyel még nem találkoztam. Ahol kevesebb a rossz ember, ott annak legnagyobbrészt az az oka, hogy kisebb a népsűrűség, így adott területre kevesebb jut. Az emberek mindenhol egyformák, saját javukat tartják szem előtt, nem másét, persze vannak kivételek, de olyan helyről nem igen hallottam, ahol csak a bizonyos kivételek élnek és nincs szükség törvényekre ami szabályozza a társadalmat.

A fenyő és a tölgy pont olyan szép mint a pálma, nagy vízfelület pedig Európában is akad azért, sőt még Magyarországon is.

2013. szept. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!