Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kedves külföldön élők, vagy...

Kedves külföldön élők, vagy külföldre készülő emberek! Mi motivál (t) benneteket abban, hogy más kontinensre költözzetek?

Figyelt kérdés
Inkább azok véleményére lennék kíváncsi, akiknek nem volt pénzügyi gondjuk Magyarországon sem, jó életszínvonalat tudtak itt is fenntartani. Ha jók voltak a körülményeitek, akkor miért kockáztattatok egy bizonytalanabb jövő miatt, egy ismeretlen országban? A válaszaitokat előre is köszönöm!

2013. szept. 18. 13:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

15:"A legtöbb nyugati országban (Európában) az sem adatik meg az emberek többségének, hogy saját tulajdonú lakása legyen. "


Viszont tud bérelni, ha máshol kap állást, akkor tud mozdulni. Magyarországon olyan saját lakásmániások, hogy erőn felül kell a csil-vili újépítésű nagy lakás, amire úgy veszik fel 15+ évre a hitelt, hogy kicentizik a megélhetést. Aztán ha kirúgják az embert vagy megszűnik a cége a feje felől, akkor meg síránkozik, hogy nem tud elmenni, mert ott a lakás.

És akkor jönnek az ilyen kérdések:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2013. szept. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

22 éves vagyok. Ami azt illeti, itt szarabbul keresek, mint otthon (MO-n webszerkesztéssel, grafikai munkákkal, 3D-modellezéssel, illetve animációval foglalkoztam, és forditottam, itt pedig a lehető legalsóbb szintű fizikai munkát végzem), de egyszerűen nem birtam elviselni a magyar helyzetet. A megrendelőim fele nem fizetett, vagy 98%-nál visszamondta a munkát, esetleg a félkész munkámmal meglépett, és átadta másnak, hogy akkor ilyet kér... a közbiztonság egy vicc, az emberek java részének mentalitása siralmas, a jövőkép pedig egy hatalmas nagy nulla. Gyereket magyarországon még véletlenül se mernék bevállalni. Egyre több baromságot találnak ki az oktatással kapcsolatban, a gazdasági teljesitményről és a nyugdij-kilátásokról ne is beszéljünk.


Röviden összefoglalva azért jöttem el, mert vagy leszúrnak egy száraz zsemléért az utcán, vagy éhenhalok előbb-utóbb a szar politikusaink miatt bedőlő munkahelyek miatt, vagy pedig úgy kell majd felnevelnem leendő gyermekeimet, hogy tudom, hogy nem lesz élhető jövőjük, és csak "ügyeskedéssel" tudnak majd egyről a kettőre jutni

2013. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

#21

A nagyon hosszú távú hitelre lakás vásárlás sem normális, de nem olyan túl régen még az volt a normális, ha az ember saját ingatlannal rendelkezett, nem bérleti szerződéssel, persze nem kell vadiújnak lenni. Szóval nem divatról van szó, és nyugatabbra is ugyanez volt az elterjedt, csak valamiért divat lett lemondani a saját tulajdonú ingatlanról, hogy inkább hitelből menjenek nyaralni távoli helyekre és 3 évente mindenképpen újra cseréljék az amúgy is újnak számító autóikat (pl. Németország).

„Viszont tud bérelni, ha máshol kap állást, akkor tud mozdulni.”

Ha folyamatosan a munka után kell vándorolni az egy bizonytalan helyzet, nem lehet rá semmit sem alapozni.

#22

A munka amit Magyarországon végeztél, sajnos pont az, ahol nagyon jellemző a szarrágás, azt teljesen megértem, hogy abból miért lett eleged. A nyugdíj kilátás Európában sehol sem jobb, mindenhol komoly gazdasági problémát jelent és mindenhol emelik a korhatárt, mert nem tartható fenn az elöregedő társadalom.

A közbiztonság jellemzően a nagyobb városokban probléma, de az máshol ugyanúgy probléma és minél nagyobb egy város, annál rosszabb a közbiztonság. Az oktatás máshol ugyanazon minta szerint zajlik, ami Magyarországon is használatos, a jóléti államnak pedig nem a GDP a mutatója.

A munkavállalás valóban problémás, nehéz jól fizető biztos munkát találni, amire lehet alapozni valamit, de arra a „költözős” sem alkalmas.

2013. szept. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

> Nyugatra valóban jobban néznek ki a kórházak, viszont csak addig, amíg a biztosításod fedezi.


Igen? Hol? Miről beszélsz? Az USÁ-n kívül minden nyugati országban az egészségügy nem magánbiztosítás kérdése.

2013. okt. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A több biztosítós egészségbiztosítási rendszer az nem állami biztosítás, hanem biztosítótársaságokkal kötött biztosítási szerződés. Ha a biztosított választhatja ki, hogy milyen társaságnál szeretne biztosított lenni az nem állami biztosítás és a nyugati országokban ez az elterjedt formája.

Miről beszélek?

Tessék:

[link]


csak a németországi egészségbiztosítók:

[link]


Ha érdekel utána nézhetsz, hogy melyik európai államokban van több biztosítós rendszer, de nem csak az USA-ban létezik.

2013. okt. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!