Kezdőoldal » Utazás » Európa » Pozsonyban milyen nyelven...

Pozsonyban milyen nyelven érdemes beszélni? Magyar, angol, német vagy orosz? (Szlovákul nem tudok).

Figyelt kérdés

2012. júl. 29. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Természetesen magyarul. Hidd el, az is érteni fogja, aki amúgy szlovákként nyilvánul meg feléd.
2012. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
90%
Egyet értek az első válaszolóval. Itt élek, szóval tudom, hogy a többség tud magyarul, de akkor is szlovákul beszélnek hozzád, hiába könyörögsz, hogy szlovákul nem tudod elmondani normálisan, amit akarsz... Ha magyarul tényleg nem képesek beszélni, akkor próbálkozz esetleg a némettel :)
2012. júl. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez nem igaz. Én tényleg itt élek, de maximum az emberek 10%-a beszél magyarul. A többség CSAK szlovákul tud. Nincsenek is kiírva a dolgok magyarul, mert fölösleges, nem beszélik az emberek. Németül vagy angolul sokan tudnak. (itt többen beszélnek az emberek angolul, mint Budapesten)
2012. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
magyarral próbálkozz,ha nem jön be,német
2012. aug. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem angollal próbálkozz. Magyarul lehet értenek, viszont nem tudnak rá válaszolni (nem azért, mert nem akarnak)
2013. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
A harmadik válaszolónak van igaza, magyarul nagyon, de nagyon kevesen értenek már Pozsonyban, és nem arról van szó, hogy nem akarnak magyarul beszélni, nem tudnak beszélni. Angollal vagy némettel próbálkozz. Nem is értem, hogy lehet, hogy valaki Pozsonyban él és olyat állít, hogy az emberek nagy része beszél magyarul, csak nem akar. Ez nem igaz.
2013. dec. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem igaz. Lehet, hogy még az a 10% is soknak tűnik. Németül viszont elég jól beszélnek. :)
2013. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!