Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Barátnőmmel szeretnék külföldr...

Barátnőmmel szeretnék külföldre utazni, jegyárakat nézve Londonra gondoltam. Miket kell tudnom, és kb. mennyibe kerülne az egész?

Figyelt kérdés
Repjegy ára 45.000 Ft 2 fő részére, de a London központba utazást már nem tudtam kisilabizálni.

2014. jan. 6. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

KEzdjed légyszi az elejéről. A jegyárakat is rosszul tudod.

London is van olcsóbban, más is.

Hová szeretnél menni?

Ha maradsz Londonnál, melyik reptérről és mikor szeretnél bemenni? Nem mindegy.

2014. jan. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tehát az érdekelne, hogy mennyibe kerülne költőpénz nélkül egy utazás Londonba, körülbelül május környékén, lehetőleg repülővel Budapestről. A pénz alatt azt értem, hogy 2 fő részére repjegy, ott az utazás, és a szállás, mondjuk 5 napra.
2014. jan. 6. 11:52
 3/12 anonim ***** válasza:
A repülőjegy árát jól belőtted, a transzfer ára attól függ, hogy melyik reptérről, illetve, hogy bevállalod-e az olcsóbb, de lassabb buszos utazást vagy a gyorsabb, kényelmesebb vonatot választod, feltéve az adott reptérről van-e olyan opció.
2014. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 150e Ft/fő-vel számolhattok.
2014. jan. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A busz is elegendő szerintem, ha lehet rajta spórolni. Valamint a szállások árára lennék kíváncsi még. Könnyű találni a központban olcsót?
2014. jan. 6. 11:57
 6/12 anonim ***** válasza:
London és az olcsó szállás nem fér meg egy mondatban. A hostelek a legolcsóbbak, de egy csomó idegennel aludni nem akkora buli.
2014. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A booking.com-on nézz szét szállásügyben.
2014. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát ha olcsón akarjátok megúszni, akkor nem biztos, hogy London a legjobb választás. London nem olcsó város. Azt, hogy olcsón kifogod a repülőjegyet az egy dolog. De pont a 2 legfontosabb dolog az ami Londonban drága. Az egyik a tömegközlekedés. A másik a szállás.

Repülőjegyeket tudsz nézni a neten. Ajánlom a wizzair, easyjet vagy raynair repülőtársaságot. A tömegközlekdési árait szintén megtalálod a neten, akár előre is megvásárolhatod. A szállást is le tudod foglalni előre. Szintén megtalálod a neten. Csak egy kicsit böngészni kell.

[link]

2014. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha busszal és metróval akartok utazni, mindenképp vegyetek magatoknak Oyster kártyát (5 font, és azt hallottam, ha a nyaralás végén leadod, visszaadják az árát, de ebben nem vagyok biztos)! Ne simán pénzzel töltsétek fel, mert úgy egyenként vonja le a jegyek árát, hanem napijeggyel vagy heti bérlettel, amiért csak egyszer kell fizetni és korlátlanul használhatod! Heti bérlet legutóbb, mikor ott voltunk, csak buszra 20 font volt, busz+metróra zónánként változó.

A szállásnál nem mindegy, hogy egy olcsó diákszállóba mentek vagy egy jobb hotelba. Én egy kb. egy hetes úthoz már magán szállást javasolnék, ahol többen laktok egy lakásban, közös fürdőszobával és konyhával. Ketten ha kibéreltek egy kis szobát 1 hétre, azt olyan 100 font/főtől már lehet kapni, akár olcsóbban is, ha jó nektek a nagyon külvárosi szállás is. Keresni kell kiadó albérleteket, sokan adnak ki rövid távra kaució nélkül megegyezés szerint, csak rá kell kérdezni. De ha nem szeretnétek ezzel vacakolni, akkor a hotelek elég drágák, főleg amik közel vannak a belvároshoz.

2014. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az oystert vissza lehet vinni ha már nem használod és visszaadják a depositot, ami 5Ł.

Egyébként Londonban úgy olcsó szállást találni ahol nem vagytok 4-5-en egy szobába (Hostel) nem nagyon találtok, főleg nem a központhoz közel, lévén London Európa legdrágább városa.

2014. jan. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!