Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mondanátok olyan országot ami...

Mondanátok olyan országot ami nem unalmas és jó megélhetés szempontjából?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 20. 15:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Viccelsz? New York , Las Vegas ezek azok ahol mindig pörög az élet. Mégiscsak jobb mintha egy 100 fős faluban élnél.
2014. ápr. 24. 17:09
 12/23 anonim ***** válasza:
58%

Tudod kedves kérdező amíg az ember nem él az adott helyen, amíg nem tapasztalja meg a saját bőrén addig egy álomvilágot képzel el magának. Te is így vagy New Yorkkal és Vegassal is.

Miért? Mert te csak azt látod amit látni akarsz, amiről azt hiszed, hogy mindig úgy van ahogy egy klipben vagy filmben. A valóság más.

Éltem New Yorkban. Hatalmas város, rengeteg ember, sőt! rengeteg magányos, unatkozó ember él ott.

Akik dolgoznak azok napi 12-14 órákat dolgoznak. Utána meg rohannak haza a kis magánszférájukba, elreteszelik az ajtót, nem kíváncsiak a külvilágra. Hazamennek, esznek, tévéznek, alszanak, és másnap újra meló. Amíg itt éltem a 2 év alatt jó ha 5x voltam szórakozni. Egyszerűen nem volt élvezet a szórakozás. Emlékszem az első izgalmas szórakozásom a barátokkal egy helyi jó nevű disco lett volna, de amikor este 11-től hajnali 2-ig még az utcán álltál, hogy bejuss, nos ebből nem kértem többet. Volt egy hely ahová ugyan bejutottunk, de durva, hogy mi ment ott. Úgy éreztem magam mintha egy szardíniás dobozban lettem volna belezsúfolva. Rengetegen voltak, még táncolni sem lehetett úgy, hogy ne valaki izzadt hónalját szagolgasd. Az italok elég drágák voltak, és vizezték. A biztosítékot nálam a következő vágta ki. Állok a sorban, hogy bejussak a női wc-be. Türelmesen végigállom a sort, végre bent vagyok. Végre van egy üres kabin ahová mehetek wc-zni. De leülni képtelenség, és nem csak azért mert egyesek telesz*rják, hanem mert a fecskendőket simán csak a wc-be dobják. Még kezet mosni sem tud az ember mert ott is mindent otthagytak, legyen az rúzsfoltos zsebkendő, vagy fecskendő, vagy használt óvszer.

Hozzáteszem, hogy nem egy lebujhelyről beszélek.

Ha mogorvának, barátságtalanak tartod a magyarokat, akkor ezt a tulajdonságokat szorozz be kétszer, és megkapod a New Yorki embereket. Reggel rohannak munkába, senki se lát, se hall. Este rohannak haza a munkából, senkinek nincs egy jó és kedves szava vagy mosolya. Eleinte én mosolyogtam mindenkire. Volt aki úgy nézett rám, mintha elmebeteg lennék. Emlékszem a párommal sétáltunk a parkban, és egy fiatal külföldi srác és barátnője apró virágokat osztogattak az embereknek. Csak úgy kedvességből. Nagyon kevés ember volt aki megköszönte, vagy rájuk mosolygott) A legtöbben csak lestek, hogy mi a bajuk ezeknek..

New York és Vegas a turistáknak jó, mert ők csak a szépet, jót látják, vagyis azt amit akarnak látni. Így ők nem látják a hajléktalanokat, nem látják a napi támadásokat ( a kezdeti new yorki életemben amikor életünkbe először csak azért, hogy elmondhassuk, hogy sárga taxival utaztunk, beültünk egy taxiba. Akkor nagy szemekkel meredtem arra, hogy csak hátul ülhettünk ami nem baj, de egy törhetetlen üveg választott el minket a taxitól. Meg kellett nyomni egy gombot, és akkor kellett mondani, hogy hova akarunk menni. Majd a fizetésnél hátul a rekeszbe kellett rakni a pénzt. A taxis egy szót sem szólt hozzánk, csak elvitt minket,és kész. Egyik amerikai barátunk mesélte, hogy naponta 10-20 taxistámadás van, és akkor még nem is mondott sokat)

Hál istenek mi már nem élünk ott, elmentünk egy békésebb helyre, ahol kedvesebbek az emberek, és összetartóbbak. De maga a város bár imádom, de néha baromi unalmas tud lenni. (New Orleansban élünk jelenleg)

2014. ápr. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Hát azt én is gondoltam hogy sok a bűnözés a városban , de vannak jobb részei is.
2014. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Megkaptam a privat üzenetedet.

Igen, New Orleansban sok a fekete de ugye nem mindegy, hogy a város melyik részében élsz. Nyilván egy fehér lakta területre nem fog egy afroamerikai család költözni, és egy fehér család sem fog költözni egy feka negyedben.

Az meg, hogy te bizonyítékot kérsz, hogy ott élek, nevetséges. Szerinted ha nem élnék ott nem lenne egyszerű kikeresnem a neten, hogy milyen városok vannak a közelben? Hogy milyen tavak vannak? hogy mennyi az idő? Nézd meg magadnak, én nem bizonyítgatok.

De annyit elárulhatok, hogy nem messze lakunk Adubuon Zoo mellett Magazine street utcájából kifordulva a Jefferson Ave-nél. Még egy iskola is van a közelünkben: (Benjamin Franklin elementary) Ha nem hiszed el, akkor nézzél utána te magad..

2014. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

elek123

Nem unod még a privat üzeneteidet??? Mert én már nagyon unom. Tudod nagyon nem érdekel, hogy te mit gondolsz. Én tudom hol élek lassan 4 éve, és nem fogok neked sem pontos lakcímet sem telefonszámot küldeni, hogy elhidd. Ha nem hiszed el, akkor az a te bajod. Engem te nagyon nem érdekelsz, úgyhogy tegyél meg egy szívességet. Kopj le rólam. Rendben?????(és én itt be is fejeztem)

2014. ápr. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Neked mi bajod? Kivel beszélgetsz? Most ültem le ebben a pillanatban a géphez :O én nem mondtam hogy nem hiszek neked, szerintem járt valaki a profilomba :OOO
2014. ápr. 24. 21:11
 17/23 Ani.W válasza:
Az volt a kérdés,hogy melyik az-az ország,ahol jó a megélhetés ? Vagy tévedek ? És akkor megsúgom,hogy ÉN IS ANGLIÁBAN ÉLEK ! ha nem fogadod el mások tanácsát akkor minek teszel fel kérdést ? Anglia,gazdasági helyzete nam hasonlítható ossze egyik országéval sem ! Ha unatkozol,vagy te saját magadnak monotonná teszed az életed,azért csak te vagy a hibás ! De,hogy egészen oszinte legyek,te inkább kalandra vágysz. Nem véletlen hajszolod az Amerikai álmot ! Ha nem tudod feltalálni magad,ott is ugyanolyan unalmas lesz ! Egyébként meg van egy mondás : " Csak a hulyék unatkoznak " És ez nagyon igaz :P
2014. ápr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Anglia egy szar. Gyere ide kérdező az USA-ba.
2014. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Gazdag vagyok. Van egy ferrarim. Beülünk aztán átmegyünk Mexikóba :)
2014. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Ani.W válasza:
Úristen... Figyelj oda kivel állsz szóba !!!
2014. ápr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!