Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba vagy ausztriába...

Németországba vagy ausztriába mennyi a megélhetés kaja szempontjábol/1 honap/?

Figyelt kérdés
2013. febr. 5. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha főzöl magadnak, akkor kijössz 250 €/hó körül. Ha nem főzöl, akkor 300 € alatt nem nagyon jössz ki.
2013. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

250-300 euró? Az nem nagyon sok egy embernek? Mindenki azt mondja, hogy a kaja ugyan annyi mint nálunk.


Laikus vagyok a kérdésben, még sose jártam Németbe, de nekem ez a 300 euró nagyon soknak hat.

2013. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"250-300 euró? Az nem nagyon sok egy embernek? Mindenki azt mondja, hogy a kaja ugyan annyi mint nálunk.


Laikus vagyok a kérdésben, még sose jártam Németbe, de nekem ez a 300 euró nagyon soknak hat."


Pedig kell ennyi. Napi 10 €-val érdemes számolni, azaz egy 30 napos hónapban kellhet 300 € is. Persze ha valaki főz, akkor csökkenthető a költség, de normál körülmények között, változatosan étkezve kell 250 € körül. Persze lehet kelet európai módjára spórolni és csak egy-két fajta ételt enni, de az hosszútávon nem vezet jóra.

2013. febr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bizony a fenti összegek valósak. És az is igaz, hogy főzéssel ez valamelyest csökkenthető. Mi ketten vagyunk, havi 400 eurót költünk kajára (Alsó-Szászország). Ebben azért bőven van gyümölcs, sőt még édesség is belefér :)

Persze az is fontos, hogy hol vásárolsz (ki kell tapasztalni melyik boltokban kedvezőbbek az árak - ami persze van a közelben).

Természetesen vannak, akik ettől kevesebből élnek meg, de hangsúlyozom, hogy ez nem egészséges! A táplálkozásuk nagyon egyoldalú (szendvics, esetleg zacskós leves), ami hosszútávon nem jó a szervezetnek.

2013. febr. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!