Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Közepes fizetéssel ki lehet...

Közepes fizetéssel ki lehet jutni egzotikus helyekre, szigetekre?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, még egyetemista, de nem hiszem, hogy komoly munkám lesz utána. A barátnőmmel élek együtt. Szóval semmi extra, sem gazdag család és a szakomban sem hiszem, hogy el tudok helyezkedni, épp, hogy élünk, még kocsink sincs.


Az egzotikus helyekre utazás tényleg a gazdagok kiváltsága, vagy mi is kijuthatunk? Ugye csak repülőjegyben 3-400 ezer / 2 fő kb egy ilyen út.


2014. máj. 25. 11:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha kifizeted akkor kijuthatsz :D


Amúgy 1 millióból megvan a szállás+utazás. Kell még fél millió költő pénz és megvan másfél millából.

2014. máj. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Rengeteg lehetőséged van olcsón eljutni egzotikus helyekre.

Persze ehhez rengeteget kell tanulnod, kérdezned és olvasnod.

Hogy mondjak prá példát a nem 3-400 ezres utakra, Vietnámba jelenleg 400 font alatt eljuthatsz.

All Inclusive Tunéziát vehetsz 200 fontért, két hét Kanári szigeteket 243 GBP-ért... Barbados 2 hét rendes hotelben repjeggyel 600 GBP.


Az iménti árakat innen vettem

[link]


És ők csak a felszínt kapargatják, néha bedobnak egy-egy csontot a kutyák közé.

2014. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem jóval átlag feletti fizetésem van, de igazi egzotikus út nekem is luxus lenne. Nem mondom, hogy éppen nem tudnám kifizetni a tartalékaimat felélve, de egy ilyen út költsége egyszerűen nincs arányban a bevételeimmel. Kb. egy havi fizetésemet költöm egy évben utazásra, amibe belefér 1-2 rövidebb európai városnézés fapadossal, egy nem túl drága 1 hetes tengerparti nyaralás, illetve egy hosszú wellness hétvége belföldön.
2014. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kérdező: airbnb.hu-n nézz körül, nagyon olcsón vannak nagyon jó szállások jó helyeken, az odajutást kell megszervezni
2014. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Ha hajlandó vagy 1-2 évig sehová se menni és spórolósan élni, akkor a 3. évben lazán kimehetsz valami exotikus helyre, még minimálbérből is.
2014. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Mint második válaszadó szeretném a válaszomat kiegészíteni néhány dologgal:


A kérdező nem arra volt kíváncsi, te hogyan nem tudsz elmenni egymillió forint alatt nyaralni, hanem arra, ő hogyan juthatna el olcsón.


Ehhez képest özönlennek a suta válaszok és válaszadók akik felhatalmazva érzik magukat, hogy ők is belebégessék a saját hangjukat ebbe az űrbe.

Közben persze pontoznak, és noha a saját szemükkel láthatnák, egy világvége repülőjegy sőt repülőjegy + all inclusive is kijöhet néhány száz fontból, elég sikeresen pontozzák le azt a választ, amihez max 80-as IQ kellene, hogy átlássák benne a lehetőséget.


Persze hozzátettem, az általam belinkelt link is a felszín, egyfajta útmutató arra, hogy létezik egy másfajta utazási kultúra és másfajta gondolkodásmód is, mint amit a kedvenc utazási ügynököd a füledbe súg.


Csak tőled függ kérdező, alá mersz-e szállni és megtalálni a saját olcsó utadat vagy fennmaradsz és hallgatod a birkák bégetését.

2014. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen, végülis értem.

Én egyébként magam intézném a szállást, vagy vinnék magammal pénzt biztonság kedvéért + couchsurfing. Bár az inkább kalandozáshoz illik "hawaaiozáshoz" nem annyira.


Gondolom a legnagyobb kiadás itt a repülőjegy, a többi elhanyagolható, de amúgy ahogy veszem észre, kezdünk felzárkózni európához és egyre többet engedhet meg magának lassan bizony a magyar is.

2014. máj. 25. 13:41
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Én erre egyszerű megoldást találtam, neten barátkozok!

Meghívtak már Korfura, Egyiptomba, Hawaiira még a repülőjegyemet is fizették, és volt még pár hely ahova hívtak, de még nem mentem. A lényeg hogy ilyen esetekben van kinél lakni, elláttak kajával, elvittek bulizni, várost nézni, stb, és szinte semmit nem kellett fizetnem ott.

Én ezekre a helyekre munkanélküliként jutottam ki, szóval semmi nem lehetetlen.

2014. máj. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!