Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ki az a fiatal (negyven...

Ki az a fiatal (negyven alatti), aki ha megtehetné inkább utazgatna bele a nagyvilágba, és ki az, aki inkább letelepedne? Bőveben lent.

Figyelt kérdés

Te (vagy ismerőseid közül valaki) utazgatnál, ha megtehetnéd (ha lenne rá cash)?


Vagy inkább letelepednél valahol (csonka, vagy a nagy) Magyarország gyönyörű, festői tájainak egyikén, és ott a nyugodt, szép, tiszta levegőjű helyen gazdálkodnál, finom étkeket sütnél, földet művelnél, állatokat tartanál, jó borokat készítenél?


Esetleg a kettőt együtt? Tavasztől-őszig a régi magyar életmód, majd telente irány a déli félteke?


Ki melyiket és miért választaná?


KULCSFONTOSSÁGÚ a fiatal kor. Legfeljebb negyven év, vagy inkább annyi sem. Idősebb korban rendben van a letelepedés, de én arra volnék kíváncsi, lesz-e olyan pl. harminc éves nő, vagy férfi, aki az utazgatás helyett mégis a letelepesést választaná - vagy választotta! És nem szomorkodna miatta, épp ellenkezőleg, boldog lenne. Ezen egyének (hosszabb-rövidebb) okfejtésére lennék nagyon kíváncsi.



2014. máj. 25. 22:44
 1/8 anonim válasza:

Én első sorban magam és a párom nevében tudok nyilatkozni.


Ő: 32 éves, már 8 éve nem lakik Magyarországon, most Londonban van, de élt már Új-Zélandon, Németországban is, és szeretne majd valahol az USA-ban is. Szeret utazni, világot látni, nyaralni, a hasonló korú és gondolkodású baráti körével világhírű koncertekre, inni járni, és semmiképp nem akar még házasságot, gyereket a következő 5 évben, még ezt a szabad, laza, bulis életmódot akarja folytatni.


Én 23 éves nő vagyok, és ugyanígy gondolkodom.

2014. máj. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, miért kulcsfontosságú a negyven év alatti életkor(pl. interjút akarsz-e készíteni, és ahhoz, vagy ha nem azt, akkor konkrétan mihez), én 32 leszek pontosan egy hét múlva ilyenkor, jövő hétfőn,június 2-án(szerintem a hétvégén tartjuk a bulit.). Én mediterrán tájra vágyom, nagyon el innen messzire(Magyarország, Szombathely).
2014. máj. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első, a világjárós dolgot megértem, de azért ezeket a hót' egyforma bulikat nagyon hamar meg lehet únni! Felejtős.


Második, nem nem interjút akarok, csak tudni akarom, ki hogyan vélekedik. És ki miért akar oly nagy elmenni, ILLETVE(!) akik nem tartoznak a világot rendíthetetlenül látni akaró emberek közé (hisz az utóbbi évtizedekben óriási trend lett, hogy ha valaki megteheti, azonnal irgalmatlan mértékű utazgatásokba kezd, mintha vasvillával hajtanák, valósággal űznék el messzire), nos az előbbi típussal ellentétban ezen "telepesek" feltételezett nagy pénzük ellenére is, vajon MIÉRT maradnának mégis itthon (kis, vagy a nagy) Magyarországon.


Számomra ez lenne a legfontosabb, ezen egyének szempontjait szeretném megérteni, hogy ha (példánál maradva) lenne egy halom pénzük (vagy nem lenne? mindegy), mehetnének, DE NEM MENNEK, akkor mi/mik miatt maradnának? Mi miatt élnék ezt a fenti nyugis, igencsak régies és hagyományos életmódot mai formában?


Azonban ennél azért fényévekkel több kommentre számítottam, ez nem kétválaszos kérdés! Emberek, írjatok! Borzasztóan kínáncsi vagyok a véleményeitekre. Sokan, rendkívül sokan osszátok meg velem ti hogy vélekedtek a korai letelepedés/világjárás kérdésével kapcsolatban!

2014. máj. 26. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:

"állatokat tartanál"

"majd telente irány a déli félteke"


...és addig az állatok majd téli álmot alszanak?!

2014. máj. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ennyire nem lehetsz... -.-


Ha nem hallottál még segítőkről, akkor én végképp nem tudok rajtad segíteni. Igen ez pénzbe kerül. Igen írtam is, hogy ha nem lenne gond. Hihetetlen mik vannak, ugye?!

2014. máj. 26. 17:30
 6/8 anonim válasza:

Én 23 éves vagyok, és egyáltalán nem akarok letelepedni. Nincs sok pénzem, de utazgatni akarok az biztos. Ha kell munkát is vállalok minden helyen ahova megyek, és maradok is néhány hónapig. Ahogy írtad, letelepedni csak később szeretnék.

[link]

2014. máj. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utazni,és csak utazni.

36f

2014. máj. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én huszon éves vagyok, inkább letelepednék. De nem ilyen földművelő formában ahogy leirtad azert :)

A letelepedés nemcsak a család alapítashoz de a karrier építéshez is kell.

Mondjuk ha én lennék Paris Hilton aki nem dolgozik semmit, a vilag bármely pontján van a csaladjának szállodája.. akkor lehet utazgatnék de akkor is "mindenhol jó de legjobb otthon"

Amugy én nyilván le vagyok telepedve, de évente kb 3x 1 hétre megyek külföldre (2x 1 hét nyaralás, 1 hét sielés) szóval ha ezt össze vonnán lehetne évente 1 nagyobb nyaralás és akkor úgy öregségére sok mindent bejárhat az ember.

De ha csak a szélsőségek közül lehet választani, akkor letelepedés merthát a szüleimtől nem akarnék folyton távol lenni, gyereknek iskola ..(még nincs gyerekem)..

22L

2014. jún. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!