Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kiköltöznétek Németországba...

Kiköltöznétek Németországba egyetemi végzettséggel, de nulla német nyelvtudással?

Figyelt kérdés
Nemsokára befejezem az egyetemet. Itt ahol élek, kis esély van arra, hogy hamarosan jól fizető állást kapjak (értsd ez alatt: minimálbértől többre nincs esély, de ez sem biztos, hogy összejön), viszont ha itthon maradnék tovább képezhetném magam, és így pár év múlva jó szakember válhatna belőlem, valószínűleg jó fizetéssel. Ha sikerülne kitanulnom a szakterületet annyira amennyire szeretném, akkor azt a világ bármely pontján csinálhatnám, és engem hívnának a munkáltatók, és nem én házalnék. De ez még évekbe telik, ha egyáltalán sikerül. Ezek az évek alatt próbálkozhatnék itthon is jobb állást kapni, ki tudja, lehet sikerülne is. Vagy pedig elmenni Németországba, nyelvtudás nélkül (kis angol tudással) akármilyen munkát végezni, és közben spórolni otthoni lakásra? Szerintem max takarítani lehet nyelvtudás nélkül, de lehet tévedek.. Szóval az a kérdés, ti mit tennétek? Félredobnátok a diplomát, és alja munkát végeznétek relatív jó pénzért, vagy ha már elértétek a diplomát, igyekeznétek hasznosítani? Természetesen ha kimennék, igyekeznék megtanulni a nyelvet.
2014. jún. 18. 06:57
1 2
 1/11 egybaba válasza:
14%

1. A németek jelentős része beszél angolul.

2. Attól hogy kimész 1-2 évre nem kell félredobnod az álamid a továbbtanulásról.

Dániában , Ausztriában is tanulhatsz. Ingyen, sőtt akár ösztöndíjért is.

3. Sokan munka mellett tanulnak.

4. Németországban a 4 órás bejelentett segédmunkáért többet kapnál mint itthon az egész napi kuklizásért.

Keress magadnak illő megoldást a körülményeidhez - ne csak végletekben gondolkozz. Nem csak napsütéses napok vannak és nem csak sötét éjjelek a valósgában. Vannak felhős ködös borongós átmenetek is. A munkával és a tanulással is így van. Vanak átmenetek, és vannak köztes megoldások is. Sok sikert!

2014. jún. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"1. A németek jelentős része beszél angolul."


Ez nem egészen igaz, a legtöbben értenek angolul, de nem igazán tudnak beszélni. Egyszerübb munkákra nem vesznek fel németül nem beszélö valakit, mert a legtöbben neémtül tudják csak megértetni magukat.


"2. Attól hogy kimész 1-2 évre nem kell félredobnod az álamid a továbbtanulásról.

Dániában , Ausztriában is tanulhatsz. Ingyen, sőtt akár ösztöndíjért is."


Ez igaz, csak ennek vannak feltételei


"3. Sokan munka mellett tanulnak."


Ez is igaz.


"4. Németországban a 4 órás bejelentett segédmunkáért többet kapnál mint itthon az egész napi kuklizásért."


Ez viszont NEM igaz, a 4 órás munkára itt Németországban max. 600-700 Eurot adnak, és ebböl el is kell tartani magad, amire éppen csak elég lehet, ha összehúzod magad.



Ha diploma nélkül takarítasz, vagy hasonló (mellesleg ezekre sem sok esély van, mert kevés ilyen munka van, és rengeteg jelentkezö a németek között is, és ezek tipilkusan azok, amiket csak olyan valaki kaphat meg, aki legalább is ÉRT németül). Szóval így biztos nem fogsz vagyont gyüjteni, esetleg picivel jobban élsz a mindennapokban, mint Magyarországon.

(Már régóta Németországban élek, szóval tudom, mi a valóság, és mi az, amit sokan mesélnek csak.)

2014. jún. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen diplomáról van szó?
2014. jún. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Igen, már megtettem. Nem egészen nulla volt, de nem is túl sok.
2014. jún. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Többen mennek, vagy akarnak, mint pár éve.

Már egy szobalánynnak is tapasztalat kell és jó nyelvtudás sok helyen.


Nem mennék. Sőt, tudok németeül, angolul pláne, de még így is bizonytalan vagyok magamban.

Először itt szereznék munkát, főleg, ha nem volt semmi, csak tapasztalat miatt, aztán kimennék esetleg, fél éven nem múlik.


Nyelvet érdekes, hogy nem tanltál, nem tudom, milyen szakra jársz, általában tanítank nyelveket, sőt kell si a diplomához, nekem konkrétan kettő, meg szerintem sokaknak.

2014. jún. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

En nem jonnek ki a helyedben. Maradj otthon, tanulj nyelvet, szerezz tapasztalatot, aztan ha mindez megvan, utana kijohetsz es nem wc pucolo leszel hanem a vegzettsegednek mefelelo allasod es fizetesed lesz.


Egyebkent Magyarorszagon belul is lehet koltozni, keress egy jo ceget akarhol, koltozz oda.

2014. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A híres magyar oktatás szégyene (ok., kicsit a tanulóé is), hogy egyetemi végzettséggel "kicsit beszél angolul" és ennyi az össz. nyelvtudása. Nem kell nyelvvizsgga a diplomádhoz?

Egyébként amit leírtál, én is otthon maradnék.

Aki meg írta, hogy ösztöndíj. Ja, ahhoz kellene bszélni angolul...

Szerintem maradj itthon, tanulj nyelvet/nyelveket, dolgozz a szakmádban, aztán pár év múlva tedd fel újra ezt a kérdést. Akkor sem leszel még idős, ha kimennél pár évre külföldre.

2014. jún. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nem az országgal van baj, hanem a motivációtokkal. Amikor elolvastam a kérdésedet, azonnal az ugrott be nekem, hogy hogy kaphattál diplomát nyelvvizsga nélkül. Ha van angol nyelvvizsgád, miért Németbe akarsz menni, miért nem Angliába vagy olyan országba, ahol angolul beszélnek.

Ha nincs motivációd itthon egy rendes céghez felvételizni, nem csoda, hogy megelégszel a külföldi takarítással.

Azért ez hihetetlen hogy valakinek nem adatik meg, hogy diplomázhasson, de kidolgozza a belét, és megkeresi a 200ezret, a diplomás meg kesereg, hogy nem talál munkát, mert ugye a pultozás meg a kasszázás itthon ciki, de ha külföldön csinálod ugyanezt, akkor fszagyerek vagy...

2014. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szerintem elég sok helyre kell már nyelvvizsga a diplomához, ha nem mindenhol.

De ha nincs meg, attól még be lehet fjezeni a sulit, záróvizsgázni is, és oklevelet kapsz csak, addig amíg nincs nyelvvizsga.

2014. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól, hogy rtovábbképzed magad, a magyar piac szemében nem válsz jó szakemberré, és a szakmádon kívül dolgozol nem is fognak (tapasztalat-mánia, ez special Németországban is túl sokat számít, de azért nem annyira mint otthon).


Ajánlott valaki egyszerű melót a kis angol tudással? Ha igen, én mennék. Otthon nincs jövő.


Ha nem, esetleg keress egy pályakezdő állást Mo.-n más városban aholé akad is ilyen, talán némettanárra futja belőle. Tanulj meg németül annyira hogy a szakmádban tudj dolgozni, mondjuk fél vagy egy év alatt, és akkor ugorj, így talán a szakmádban is tudsz dolgozni, és nem is leszel pályakezdő teljesen már.


Nincs alja munka relatíve jó pénzért, legálisan. Sehol, Námetországban sem. Csak szólok.


Otthoni lakásra én nem spórolnék (minek?), és aljamunkából nem is tudsz.


Ettől függetlenül, nem lehetetlen sem alja munkát találni nyelvtudás nélkül, sem utána (mikor megtanultad a nyelvet) a már meglévő diplomáddal szakmádban munkát találni. Csak ne mosódj bele a szar melóba, rengeteg ilyet láttam, a nyelvet végül sosem tanulták meg rendesen, és évekkel később is csak szar melójuk van, ha van.

2014. júl. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!