Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jöhet-e büntetés, hogy Ausztri...

Jöhet-e büntetés, hogy Ausztriában véletlenül felvitt a GPS matrica nélkül az autópályára?

Figyelt kérdés
Ausztriában utaztunk, amikor a GPS véletlenül felvitt az autópályára, viszont nem volt matricánk. Az első lehajtónál lejöttünk a pályáról, és egy benzinkúton vettünk egy 10napos matricát az aktuális naptól, majd folytattuk az utunkat, immáron tudatosan autópályán, hogyha esetleg felvett valami kamera matrica nélkül, a következőn már látszódjon az hogy már van matricánk, és csak egy véletlen botlás volt az egész. Számíthatunk valamiféle büntetésre? Ha igen akkor tudunk valamit tenni ez ellen?

2014. aug. 3. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Ha felvett a kamera valahol, akkor mindegy hogy később már volt matricátok, jogosan ki fogják küldeni a büntetést! A GPS-t be lehet állítani úgy, hogy kerülje a fizetős utakat, ez a ti hibátok. Ha megy a büntetés, semmit nem tudtok tenni, lévén még ha csak kis szakaszon is, de jogosulatlanul használtátok az autópályát.


A büntetés, ha megállítottak volna, akkor 120 €. Így hogy nem állítottak meg, így 300 € az esetleges büntetés.

2014. aug. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Szia!


Ez engem is erdekelne, mert pont ma hajtottam ra az S3-ra, ami fizetos.

2017. febr. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 fokhagymásfagyi válasza:

Sziasztok,

végül kaptatok büntetést? Mert mi sajnos ma hajtottunk fel véletlenül az S31-esre, egy két kilóméteres szakaszon. :(

2017. ápr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Van bünti, nincs bünti? Valaki okos írja már meg. Mi is felhajtottunk, hiába van beállítva a GPS, hogy kerülje a fizetős utakat. Folyton eltér az iránytól, és ugrik az autópályás útra.
2018. máj. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Kaptatok buntetest?? Ha igen mennyi eurora?
2018. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Anno mi nem kaptunk büntetést.
2018. aug. 10. 10:04
 7/15 fokhagymásfagyi válasza:
Mi sem kaptunk :)
2018. aug. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mai nap minket is rávitt az A3-ra Eisenstadtnál a GPS pedig be volt lőve, az autópályák és fizetős utak elkerülése. Azonnal az első kijaratnál elhagytuk az autópályát, egy jó 300 métert ha mentünk. Ezért jár büntetés? Előző hozzaszólók ti megúsztátok? Ugy olvastam 120 eurótól indul a bünti.....
2019. jan. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, meg annyit hozzátennék, hogy egy póznára szerelt dobozka alatt sajnos átsuhantunk :(
2019. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Bendzsi10 válasza:
Előző válasz adó. Te végül kaptál büntetést? Mert ma én is felhajtottam az A3-asra😓😓
2019. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!