Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Jöhet-e büntetés, hogy Ausztri...

Jöhet-e büntetés, hogy Ausztriában véletlenül felvitt a GPS matrica nélkül az autópályára?

Figyelt kérdés
Ausztriában utaztunk, amikor a GPS véletlenül felvitt az autópályára, viszont nem volt matricánk. Az első lehajtónál lejöttünk a pályáról, és egy benzinkúton vettünk egy 10napos matricát az aktuális naptól, majd folytattuk az utunkat, immáron tudatosan autópályán, hogyha esetleg felvett valami kamera matrica nélkül, a következőn már látszódjon az hogy már van matricánk, és csak egy véletlen botlás volt az egész. Számíthatunk valamiféle büntetésre? Ha igen akkor tudunk valamit tenni ez ellen?

2014. aug. 3. 18:07
1 2
 11/15 Bendzsi10 válasza:
Előző válasz adó. Te végül kaptál büntetést? Mert ma én is felhajtottam az A3-asra😓😓 De az elő lehajtónál jöttem is le max 1 km-t mentem rajta
2019. márc. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én az A3-asra rátevedő vagyok. Jelentem, úgy néz ki megúsztam. Nem jött csekk
2019. ápr. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Mi márciusban voltunk Semmeringen és útközben minket is rávitt a Waze a fizetős S6-os gyorsforgalmi útra.

2 sor kamera alatt is elhaladtunk mire ki tudtunk menni a következő lehajtónál.

Bírság, csekk nem érkezett azóta sem.

2019. jún. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 apas válasza:
Ausztriaban a rendőrség es az ASFINAG ellenőrzi a matrica meglétet,érvényességet. Kameraval nincs ellenorzes, viszont a követési távolságot ellenorzik, az oszlopokra szerelt tolcseres kamerás kütyü vel.
2019. szept. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 kokximaxi válasza:

Sziasztok!


Én tegnap véletlenül rossz helyen hajtottam le a palyáról...Hegyeshalomig volt pálya matricám de utána nem,nem figyeltem oda igy átkelett mennem a határon,az első lehetőségnél Nickelsdorf felé lehajtottam majd vissza a régi kishatáron,valami kamerás oszlop alatt átmentem...olyan mint Magyarországon útdij ellenőrző kapuk,több kérdésem is lenne....Számithatok-e büntire? Olvastam az az oldalra kommentelőket hogy ASFINAG és a rendőrség ellenőrzi a matrica meglétét....a rendőrség gondolom megállit és úgy gondolom ellenőrzi a matrica meglétét,az ASFINAG milyen módon?

2020. febr. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!