Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen veszélyekkel kell...

Milyen veszélyekkel kell számolni éjszaka az erdőben?

Figyelt kérdés
Azt tervezem, hogy körülbelül 20 kilométert fogok túrázni a pilisben éjszaka, az erdőben, teljesen egyedül. Veszélyes éjszaka az erdőbe merészkedni? Azt leszámítva, hogy esetleg eltévedhet az ember.

2014. szept. 6. 22:47
1 2
 11/13 anonim válasza:
Én már jó párszor csináltam ehhez hasonló akciókat, igaz nem a Pilisben, hanem a Hármashatár-hegy, Budai hegyek és az ottani erdők környékén. Az emberektől szerintem nem kell annyira parázni. Max pár hajléktalan éldegél ott, ha nem háborgatod őket, ők sem fognak téged, ha látsz egy sátort vagy viskót messziről kerüld el és ennyi. A vaddisznóktól érdemes tartani. Belőlük rengeteg van. Én jól meg is jártam velük párszor. Legutóbbi alkalommal volt nálam egy vadászkés, amit fater otthon megélezett gyilok élesre én erről nem tudtam, megszaladt és az erdőben csontig vágtam két ujjamat. Ömlött a vér nagyon durva volt, valahogy elláttam a sebet, építettem haverral egy stabil kis sheltert (ketten voltunk). Csak, hogy a vér szagát nagyon durván messziről megérzik ezek a vadak. Már majdnem aludtam mikor hallottam a fújtatást egy méterre tőlem a bunker másik oldaláról... Lehetett vagy több száz kilós az a dög. Már készült bekukkantani hozzánk... Ordítottunk mint a sakál és készültem a maradék még használható kezemmel szét döfni, ha ránk támadna. Mákunk volt és elrohant a hangos kiabálásunktól... Ez után kitaláltuk, hogy ennyi volt a móka megyünk szépen haza. Eltévedtünk az erdőben 3 órát bolyongtunk hajnali 3 volt mire kiértünk valahova, egy olyan heylre ahol még sosem jártam. Előtte lefele jövet 4 vaddisznó fészekbe szaladtunk még bele.... Kicsit kellemetlen volt :D Utána ügyelet, tetanusz a seggbe, varrás, minden.... A lényeg, hogy a vaddisznókkal érdemes vigyázni... Gyakran ölnek embert!
2017. máj. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Bár már régi a kérdés,mi télen haverommal este szoktunk erdőt járni,2-szer találkoztunk bizar dologgal,egyszer egy kereső lámpás rendőr kocsi ami elvileg ráhajtót a jégre és eltűnt,máskor meg egy női sikoly jött az erdőből,a rendőrkocsira még volt magyarázat megfordult valahol és nem láttuk hol,de a sikoly nekünk nagyon betett.
2017. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Mostanában különösen sokat járkálunk az erőbe párommal, és nagyon békés, kellemes.. Leszámítva a szúnyogokat. Egyszer ágakat törve futott felén valamilyen dög, de a barátnőm ilyedtében hangokat kezdett kiadni, és akármi is volt, ami felénk tartott, mergrémült tőle, és nyoma veszett :D Ami fontos, hogy jól feltöltött telefon, erős zseblámpa legyen nálad, és lehetőleg olyan helyzen menj, amit egyrészről nappal már végig jártál, és ismered, másrészt az út teljes szakaszán van térerőd....
2018. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!