Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségem van 21...

Sidel kérdése:

Milyen lehetőségem van 21 évesen egy-két hónapot nyáron külföldön tölteni, hogy közben a beszédre is rá legyek kényszerülve?

Figyelt kérdés
A cél az lenne, hogy a német tudásomat fejlesszem, hogy német közegben legyek és tényleg beszélnem is kelljen németül. Olyan cserediák program féleségre gondolok, csakhogy abból már kinőttem. Németország, Ausztria érdekelne. Mit tudtok javasolni?

2014. okt. 7. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Ha van félretéve olyan 500-600 euród, abból menj ki a volt Kelet-Németország területére, mert ott olcsóság van és kevesen tudnak angolul, vegyél ki hostelben egy többágyas szobában egy ágyat vagy próbálj meg egy nagyon kis lakást valakivel osztozva rajta kibérelni erre az időre.


Vegyél alapvető kajákat olcsó boltokból, mint a LIDL vagy a Netto, csak csapvizet igyál, és ha nem látsz rendőrt, akkor koldulhatsz is egy kicsit.



Kb. tényleg olyan színvonalon leszel, mint egy NDK-s a 80-as években, de legalább ki fog jönni ennyi pénzből és ismerkedhetsz helyiekkel, beszélheted a nyelvet, új tapasztalatokkal térhetsz haza.

2014. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Berlinben például vannak ilyen "bérkaszárnyának" becézett 30-as évekbeli lakóházak. Ezek a legolcsóbbak. Itt valakivel közösen lakhatsz egy egyszobás garzonban, de arra készülj fel, hogy szénnel kell majd fűteni (bár ha nyáron mész akkor nem kell) és vagy közös fürdőszobája van az egész háztömbnek, vagy udvari vécé van és népfürdőbe kell eljárnod tiszálkodni.
2014. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, es akkor most ignorald az elsot, nem kell csoveskent szenvedned egy orszagban, hogy ott tartozkodj. Alig vagyok idosebb nalad, es jol fizetett, szakmai gyakornoki allasom van Frankfurtban.


Egyebkent pedig rengeteg nyari egyetem, kepzesek, tanulmanyi utak, versenyek allnak rendelkezesre, en egyetem mellett kb. minden orszagot ingyen es bermentve bejartam ezeknek koszonhetoen.

2014. okt. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%
menj ki au pairnek. tanulod a nyelvet, szállást kapsz, ételt és még fizetést is.
2014. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!