Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Határátlépésnél megtehetem...

Határátlépésnél megtehetem ezt ha kettős állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés

Mondjuk elhagyom Argentínát, mint magyar állampolgár és belépek és belépek Dél-Afrikába a kínai útlevelemmel?


Szándékosan ilyen példát írtam.


Olyat szabad csinálni,hogy egyik útlevéllel hagyok el egy orsszágot és egy másikkal lépek be egy másikba?



2015. febr. 18. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem, mert ilyen nem létezik.


Kettös állampolgárság mint olyan nincsen.

Jogod lehet több állampolgársághoz, de egyszerre csak egyet gyakorolhtasz.

Amelyik állampolgárságot gyakorolod olyan papírjaid, útleveled lesz. Amikor megigényeled a másikat akkor le kell adnod az elözöt.


Pl lányaim német apukától,Németországban születtek. ìgy automatikusan német állampolgárok lettek. De anyai jogon jár nekik a magyar állampolgárság is. Megcsináltattuk nekik a magyar anyakönyvi kivonatot, de ha magyar papírokat akarnánk nekik, akkor a német PAPIROKROL(és nem az állampolgárságról) le kell mondani,le kell adni.

Hívatalos papirokon csak is egy állampolgársága lehet valakinek, pl útlevél, személyi. Nem képviselhet senki sem két országot ugyan azon az évben világbajnokságokon, vagy más országok által indított játékokon, versenyeken.

2015. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első téved, de van alapja a tévedésének. Bizonyos országok tiltják, hogy az polgáraik kettős állampolgárok legyenek. Például Szlovákia, ahol le kell mondani a szlovákról, ha magyarért folyamodsz. De ellenpélda Magyarország, ahol megengedett a kettős állampolgárság. Tehát lehetsz egyszerre két olyan ország állampolgára, amelyek nem tiltják ezt. Például holland és magyar.


És hogy lásd, nem a levegőbe beszélek, itt egy forrás:


[link]


országok, ahol engedélyezett a kettős állampolgárság:

Australia, Barbados, Belgium, Bangladesh, Canada, Cyprus, United States, United Kingdom, Switzerland, South Korea, South Africa (requires permission) , Egypt(requires prior permission), Greece, France, Finland, Germany (requires prior permission), Iraq, Italy, Israel, Ireland, Hungary, Iceland, Sweden, Slovenia, Syria, Serbia, Armenia, Lebanon, Malta, Spain ( allows only with certain Latin american countries), Tonga, Phillipines, Romania, Sierra Leone

2015. febr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az eredeti kérdésre: nem teheted meg, mert az utaslistán X állampolgárként szerepelsz, és a fogadó országban akként "várnak" téged.
2015. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sem a kérdezőnek, sem aki eddig írt annak nincs két útleve, fogadjunk. Nekem speciel van. [link] gyönyörűen összeszedi. A kérdés azért értelmetlen mert az hogy "elhagyom X országot mint Y állampolgár" értelmezhetetlen.


1. A légitársaságnak azt az útlevelet fogod felmutatni ami feljogosít a célországba való belépésre.


2. Ha olyan országba lépsz be amelyiknek állampolgára vagy (hogy iszonyú precízek legyünk, amelyik kibocsájtotta valamelyik útleveled) akkor azt az útlevelet kötelező használ a határátlépéskor. Itt jó kérdés hogy ha van egy schengeni országból útleveled akkor kötelező-e használni ha másik országban lépsz be, fogalmam sincs, én a magyar útlevelet használom a schengeni övezetben mert egyszerűbb.


3. Ha olyan országból lépsz ki ahol van kifelé is határellenőrzés akkor ugyanazt az útlevelet mutasd fel amivel beléptél.


4. Ha igazoltatnak, akár a reptéri biztonságiak, teljesen mindegy, a személyazonosságodra kíváncsiak csak. Megjegyzés: ne szórakozz velük és ne vágj fel hogy két útleveled is van.

2015. febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Elso tenyleg rosszul tudja, de gondolom mar belatta o is. Van egy nemet ismerosom, aki itt el az USAban es a kormanynak dolgozik mint fordito. Nagyon regota itt el igy az amcsi allampolgarsagot is megszerezte mar es ingazik munka miatt a ket orszag kozott, es beletelt majdnem egy evebe, hogy elintezze, hogy Nemetorszag ne kotelezze, hogy lemondjon a nemet polgarsagarol, amikor felvette az amerikait, ugyhogy letezik nemet/kettos allampolgar de nagyon ritka.


Utolso, ezzel "2. Ha olyan országba lépsz be amelyiknek állampolgára vagy (hogy iszonyú precízek legyünk, amelyik kibocsájtotta valamelyik útleveled) akkor azt az útlevelet kötelező használ a határátlépéskor." nem ertek egyet. Magyar es amerikai utlevelem is van, termeszetesen Magyarorszagon szulettem, de amikor hazalatogatok senki nem kotelezhet, hogy a magyar utlevelet hasznaljam.

Vagyis ha az amerikai utlevellel hagyom el az USAt es azzal lepek be az orszagba, hiaba vagyok magyar (is), amerikaikent fognak kezelni es ha akarok, mehetek az amerikai nagykovetsegre segiteseget kerni!


Ha magyarkent szallsz fel a gepre Argentinaban es kinai utlevellel akarsz a gepbol kiszallni Del Afrikaban akkor lehet hogy gondokba utkozol de lehet hogy nem es sose fogjuk kideriteni, mert nincs kozvetlen jarat a ket orszag kozott ;) (de valoszinu a legitarsasag magyarkent fog a del afrikai hatosagoknak lejelenteni mint erkezo utas es ha kinai utlevelel szallsz ki, nehezsegekbe utkozol... de probald ki es meseld el nekunk.

2015. febr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

> Magyar es amerikai utlevelem is van, termeszetesen Magyarorszagon szulettem, de amikor hazalatogatok senki nem kotelezhet, hogy a magyar utlevelet hasznaljam.


Nekem úgy mondták értelmes emberek, sosem ástam utána de erre mintha lenne törvény. Bár lehet hogy csak az USÁ-ban?


[link]


Most U.S. citizens, including dual nationals, must use a U.S. passport to enter the United States.


Vajon kit lehetne megkérdezni hogy áll a magyar jogi helyzet?

2015. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most U.S. citizens, including dual nationals, must use a U.S. passport to enter the United States - persze, hiszen ha nem a US utlevelem hasznalom, hanem a magyart, akkor ESTA-t kell kernem es csak 90 napi tartozkodast engedelyeznek es ha tovabb maradok bekerulok a rendszerbe mint tultartozkodott....kinek van erre a macerara szuksege...

Raadasul olyan orszagok allampolgarainak, akiknek meg vizum is kell, vissza se tudnanak jonni a masik utlevellel, hacsak nem az amcsi utleveluket hasznaljak.


Talan jon vmi hozzeerto es bemasolja az ide vonatkozo magyar paragrafust, de nem csak en, hanem tobb magyar/amerikai ismerosom is direkt az US utleveluket hasznaljak, elsosorban azert, hogy egyszeru legyen visszajonni, illetve ha barmi gondjuk van utkozben/illetve mar Magyarorszagon, akkor a kovetseghez fordulnak segitsegert es nem a magyar szervekhez...

2015. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!