Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kinek van még hátizsákos...

Kinek van még hátizsákos világjárós terve/gondolata/ötlete? Ki vágna még neki egy nagy utazásnak?

Figyelt kérdés

Előre szólók,hogy negatív kommentekre köszi nincs szükségem!Tudom a monitor mögül,a meleg szobában a kényelmes székben ülve a forró teát szürcsölgetve,sokak nem értik ezt!

Viszont a helyzet az,hogy mindig is imádtam utazni,új helyeket felfedezni!Nekem nem az az életcélom,hogy legyen házam meg autóm,és az életem csak ebből álljon,hogy kelés-meló-haza-tv-ágy!Igazából nem is köt helyhez semmi!Elegem volt már abból,hogy csak képeken,meg filmeken látom a világ csodás helyeit!Én is ott akarok lenni,és átélni az egészet!Évek óta csinálok teljesítmény és túlélő túrákat,szóval magam annyira talpra esett embernek,hogy belevágjak!

Vannak még itt esetleg olyanok akik szintén így vannak ezzel?

27/F


2015. márc. 29. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele. Kozépiskola után rogton neki is vágtam, nem mentem egyetemre. Azota is az van, hogy dolgozom, majd utazgatom. Angolt tanítottam Oroszországban, au pair voltam Írországban és Ausztráliában. Most pedig nanny/housekeepr vagyok Londonban. 1-2 év mulva tervezek egy nagyobb utat.Addig pedig itt Európán belul nyaralok.

Ez a blogom, ha érdekel: https://www.youtube.com/watch?v=O8uucV20xJA

21L

2015. márc. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, véletlen a videóm linkeltem be. Ez a blogom: [link]

:)

2015. márc. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Hagyd már a saját blogod reklámozását mert unalmas. Nem fog egy 27 éves fiú au pair-nak menni.


Kérdező, ne várj senkire indulj neki amíg teheted.

2015. márc. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát au-pairnek tényleg nem fogok menni!Meg igazából nem is az a célom,hogy elmenjek valahova,ott dolgozzak majd tovább!
2015. márc. 30. 09:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 27 éves vagyok. Mindenem az utazás, de emellett élem az unalmas hétköznapokat is, hogy legyen miből utazgatni. Dolgozom, van egy fél (na jó már háromnegyed) kész lakásom, egy ezeréves autója a férjemnek, kis dobozos, de elvisz mindnehova.


Szóval mi úgy szoktuk, hogy kitaláljuk (főleg én, de azért a férjnek van vétójoga), hogy hova menjünk és mi az ami az adott utazásban fontos. Például legyen egy hátizsákos konzervevős túra, vagy menjünk kúltúrálódni várost nézni és múzeumot látogatni. Sátorral menjünk vagy foglaljunk valamilyen hotelt. Foglaljunk e előre, vagy majd úgyis alakul. Hogy utazzunk repüljünk, autózzunk, vonatozzunk stoppoljunk.


Amint megvan a terv elkezdem szervezni, ez a része teljesen az enyém. Utánanézek minden lehetőségnek, feltételnek, ha szükséges intézem az oltásokat, foglalásokat stb.


Amint megvan a pénz indulunk.


Egy-egy ilyen út nagyon fel tud tölteni, mindegy, hogy megyünk folyamatosan, vagy csak fekszünk a tengerparton.


Szóval szerintem csak annyi a lényege, hogy tűzz ki egy célt magad elé, egy olyat amit meg tudsz valósítani és gondold végig, hogy, hogy szeretnél. Ér nagyot álmodni, de azért a realitás keretein belül. Például ha tudod, hogy van rá 3 heted, akkor hiába vágynál egy három hónapos túrára nem megoldható. Vagy pl. ha tudod, hogy van rá 200.000 forintod és belátható időn belül nem is lesz több, akkor ne a 3 milliós legyen a cél. Persze túlzó amit itt írok, de azért gondolom érted mire gondolok.


Ha megvan a terv vágj bele. Ha talpraesett vagy menni fog. Persze előny ha beszélsz angolul, de nem olyan fontos. Én jól beszélek angolul és több más nyelven, de sok helyen csak kézzel lábbal lehet boldogulni és ha mindkét fél nyitott a kommunikációra simán megoldható.


Menj, érezd jól magad. A te terveidet, álmaidat csak te tudod megvalósítani! Ne törődj azzal akik visszahúznak, a legtöbbször csak azért van, mert ők nem mernek belevágni.

2015. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is mindenem az utazas :) Egyelore nem all meg modomban csapot-papot otthagyva nekivagni egy hosszabb utnak, ugyhogy Europan belul ruccanok ki sok sok helyre, de amint a szituaciom engedi, egy evet minimum kiveszek es korbestoppolom Del-Amerikat :) Kezdesnek az lesz az elso hosszabb tura (2-3 even belul teljesen realis lesz), aztan majd tervezem a tobbit.

26/N

2015. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nőként kezdésnek stoppal D-Amerika, úgy hogy még külföldön sem voltál. Na ebből nem lesz semmi. Kezdőknek Ázsia való nem D-Amerika.
2015. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Kedves utolso, hol irtam, hogy nem voltam meg kulfoldon? Annyit irtam, hogy Europan belul utazgatok egyelore, egyebkent havi egyszer vagyok valahol kulfoldon (egyebkent is Irorszagban elek jelenleg), fel eletemet vegigstoppoltam (Europan belul is mentem mar sok hetes stoppos korutakra), angolul, spanyolul folyekonyan beszelek, portugalul kozepszinten, szerintem nem fogok elveszni :)

Azsia messzebb van a listamon, de ketsegkivul rajta van.

2015. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Európa nem külföld. Külföldön utazni annyit tesz mint Európa fizikai határain kívül utazni. Így értettem hogy nem voltál még más kultúrában. a nyelvtudás a legkevesebb habár nagyon fontos. D-Amerika egyes országaiban pl Peru még utcai taxival utazni is nagyon veszélyes nemhogy lányként stoppolni, de te tudod. K, D-Amerikába, Afrikába olyanok mennek akik már tapasztalt utazok és általában a többségük Ázsiában szerezte a tapasztalatot először. Mellesleg Ázsia a legjobb része a Föld nevű bolygónak.
2015. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Engem Azsia vonz legkevesbe igazsag szerint.. Sokat tanultam Del-Amerikarol, rengeteget olvasok tapasztalatokrol, igyekszem a legjobban felkeszulni. Amugy nem egyedul megyek, hanem egy olyan baratommal, aki ott nott fel (3 orszagban elt a regioban).

Koszonom az eszreveteleket egyebkent. :)

2015. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!