Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vízumigényléshez kiállított...

GooseBumps kérdése:

Vízumigényléshez kiállított meghívólevelet vissza lehet vonni?

Figyelt kérdés

A barátnőm EU-n kívüli országból származó állampolgár, és a Magyarországra való beutazáshoz vízumhoz kell folyamodnia. Mivel úgy volt, hogy a nyáron meglátogat, ezért küldtem neki meghívólevelet, mert az eléggé leegyszerűsíti a vízumügyintézés folyamatát.

A helyzet az, hogy nagyon nehéz helyzetben van és szerettem volna neki segíteni kiszakadni egy kicsit az otthoni környezetéből, de úgy tűnik a meghívólevél elküldése felelőtlen döntés volt, ugyanis egyre több olyan dolgot csinál, ami miatt teljesen megingott benne a bizalmam. Lehet, hogy nem szép dolog, de megfordult a fejemben, hogy visszavonom a meghívólevelet, mert abban kvázi anyagi felelősséget vállalsz a meghívott személyért, de mivel nem bízok benne egyáltalán, félek hogy kihasználja a dolgot és végül rajtam csattan. A kérdésem: a már aláírt, elfogadott meghívólevelet vissza lehet egyáltalán vonni? Ha igen, csak a vízum kiadását megelőzően, vagy az után is? Továbbá, milyen formában van erre lehetőség?

Köszönöm a válaszokat.

FYI: A kinti konzulátus nem kért hozzá hivatalos meghívólevelet, elég volt egy általam szerkesztett és aláírt is.



2015. máj. 14. 20:22
 1/4 savanyújóska ***** válasza:
Szerintem a konzulátust kérdezd meg a kérdésben, ha tényleg elég volt egy kvázi "nem hivatalos" levél, akkor valószínűleg hasonló módon vissza is lehet vonni.
2015. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha nem kapok érdemi választ valaki olyantól, aki tud valamit a dologról, akkor nyilván a konzulátushoz fogok fordulni, de egyelőre nem akarom bonyolítani a helyzetet, inkább csak gondolkozok a dolgon és próbálom felméri a lehetőségeimet. És neten erről semmit nem találni (talán nem sűrűn fordul elő).
2015. máj. 14. 23:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Tisztázni kellene egy pár alapfogalmat:

- a meghívóleveledet a "kinti konzulátusra" küldted ugyan, de ők továbbítják (a vízumkérelemmel együtt) a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatalhoz. Ő hagyják jóvá, mire a "kinti konzulátus" megadja a vízumot. Így hát bármilyen kérdéssel hozzájuk kell fordulni. Cím és telefonszám a telefonkönyvben van, honlapjukon írásban is lehet kérdezni.

Cím: Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal - ott is a piros színű IRJON NEKÜNK rovatban.

- a kézzel írott meghívólevél szerintem nem is érvényes, mert a bevéndorlásügyiek honlapján ez áll:


Feltétele: a kitöltött formanyomtatvány, valamint a kötelező mellékletek benyújtása, illetve az eljárási díj megfizetése


Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a kérelem előterjesztésekor a hatóság előtt személyesen meg kell jelenni, kivéve, ha a kérelmező a megjelenésre egészségi állapota miatt képtelen.


Egyébként a hivatalos meghívólevél kiállítása 4000 FT-ba kerül és legfeljebb 365 napig érvényes.

2015. máj. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Öreg, hidd el hogy lemeccseltem a dolgot velük, és pontosan tudom hogy hogyan megy a vízumügyintézés, illetve hogy milyen dokumentumok kellenek hozzá. Az interneten megtalálható információt egyrészt én is ki tudom guglizni, másrészt megsúgom nem minden úgy megy, ahogy a weblapjukon írják, a legtöbb ottani leírás ugyanis teljesen általános információkat tartalmat, de a tulajdonképpeni dokumentumigény országtól függően eltérő lehet. Szóval köszönöm, hogy fontosnak érezted magad annyira, hogy valami okoskodást bepötyögj, de az általad leírtakkal sajnos semmivel nem vagyok előrébb.

Legközelebb lehetőleg valaki olyan írjon, aki tudja értelmezni a kérdést, és tud valamit ezzel kapcsolatban. :)

Köszönöm.

2015. máj. 17. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!