Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Vízumigénylési gond: hogy...

Vízumigénylési gond: hogy szerezzek meghívólevelet?

Figyelt kérdés

Oroszországba szeretnék eljutni. 1 hétre tervezem a nyaralást (turistaszezonban).

Egyéni szervezésben: ez alatt értsd repülőjegy, szállás, biztosítás, stb. én szeretném intézni. Nem kívánok utazási irodába menni.


Ezt találtam a hungary.mid.ru oldalon:

"Amennyiben a magyar állampolgár turistaként készül Oroszországba, akkor a meghívólevél helyett két okmányt kell benyújtania: a szállodai helyfoglalás visszaigazolását, és az oroszországi idegenforgalmi iroda visszajelzését a magyar turista fogadási készségéről. Ennek az okmánynak az érvényességéhez az oroszországi utazási irodának regisztráltatnia kell magát az Oroszországi Föderáció Külügyminisztériumának Konzuli Szolgálatánál."


Ilyen meghívólevelet honnan szerezzek? Milyen utazási iroda ez? Egyénileg vízumot nem lehet intézni, csak irodával?



2015. máj. 20. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg az orosz szállást, jó esetben kis felárért adnak meghívót, ha ez sem megy akkor nézd meg az 1000ut utazási irodát, ők intéznek meghívót.
2015. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos engem is ez tart vissza attól, hogy kimenjek.

Túl macerás...

2015. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az 1000ut irodát néztem...De köszönöm, ment a zöld kéz!

Van még valamilyen más lehetőség?

2015. máj. 20. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Én foglalnék előre szállást és vele intézetném a meghívót.

Persze előtte a szállást meg kell kérdezni és ott foglalni ahol segítenek.

2015. máj. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Foglalj a Booking.com-on, válogass a szállodákban, a foglalásodat írd ki.
2015. máj. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy utazási irodába mész, vagy rendelsz egy internetes vouchert-meghívólevelet (pl. waytorussia.net, de sok ilyen cég van), viszont ki tudja, mennyire szívóznak vele az új Vízumközpontban. Budapesten eddig is nehéz volt orosz vízumot szerezni. Booking-os foglalás nem elég!

A helyedben irodába mennék. Ha rendelsz meghívót, és kifizeted a vízumdíjat, nem lesz sokkal olcsóbb, mintha irodába mennél, ott viszont a vízum elutasítása kizárt.

2015. máj. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!