Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogy volt az utazás nektek...

Hogy volt az utazás nektek Amerikába? Mesélnétek róla?

Figyelt kérdés
Los Angelesbe megyek hamarosan és kíváncsi vagyok, hogy ti hogy éltétek meg az első utatokat, vagy utaitokat Amerikába. Mennyivel más ott, mint itt?
2015. jún. 17. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Èn 15 éve mentem 1 évre amerikába(NY), akkor 19 éves voltam.

Habár BP-re jártam iskolába, de ez egy oriási változás volt. Annyira más volt minden, talán leginkább a méretek leptek meg legjobban. Az utak, az autók, a házak minden sokkal nagyobb volt.

2015. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1992-ben, 15 evesen jottem eloszor Phoenixbe a noveremet latogatni. Mivel gyerek voltam es fogalmam sem volt a vilagrol nem igazan fogtam fel hogy mi tortenik. Tettszett, hogy szeles utak voltak mindenhol, kafa autok de iszonyat volt a hoseg. Olyat elotte soha nem tapasztaltam. Mint amikor a tabortuzhoz tul kozel ulsz es egeti az arcborod a tuz, olyat ereztem amikor kimentem a szabadba.

Elmentunk Los Angelesbe is, mint minden tini orias filmrajongo voltam es imadtam Hollywood-ot de egy kicsit csalodas volt, hogy milyen koszos, lepukkant, zsufolt.

Az ocean nagy elmeny volt mert elotte legfeljebb a Balatonhoz jutottam el aminek azert eleg jol latszik a masik oldala, itt meg nem :)

Ami meg nagyon furcsa volt az elejen, de azota mar megszoktam (azota mar ide is koltoztem ;) az az, hogy az emberek mennyire kedvesek, kozvetlenek. Akarhova mentunk mindenki mosolygott, koszongetett, az uzletben mindig odaszoltak, hogy hogy vagy, segithetek stb. Nagyon furcsa volt mert a buvalbelelt szigoru magyar tekintetekhez szoktam elotte itt meg mintha mindenki ismert volna. Vadidegenek az utcan siman leszolitanak, hogy pl. megdicserjek a ruhad vagy a kocsid. En is barmikor megszolitok valakit ha ugy erzem valami kozlendom van es nem fognak ugy ram nezni mint a veres kesre. Szamomra ez volt a legfeltunobb kulonbseg Magyarorszag es az USA kozott.


Jo utat!

2015. jún. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!