Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A határon átengednek a saját...

A határon átengednek a saját szüleim nélkül? Vagy nagykorúval?

Figyelt kérdés
Barátnőmék mennek Romániába szüleivel, és engem is szeretnének elvinni..18 éven aluli vagyok,és nem találtam rá sehol választ hogy megtudjam hogy a szüleim nélkül átengednének e a román határon Magyarországról..

2015. jún. 26. 17:02
 1/5 anonim válasza:

Persze!

Vigyél személyit

2015. jún. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magyar Rendőrség honlapján található:


"Kiskorúak kiutazása


A kiskorúak külföldre utazása esetén javasolt, hogy a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott - illetve a tranzit - ország nyelvén készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához és ottani tartózkodásához.



Amennyiben a hozzájárulási nyilatkozat lefordítása a meglátogatni szándékozott ország nyelvén nehézségekbe ütközik, úgy az angol vagy német fordítás is elegendő lehet. Hivatalos fordítás nem szükséges.



A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.



A nyilatkozatban az alábbi adatokat célszerű feltüntetni:


a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok);

a kiskorú utazásra jogosító okmányának száma;

a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon);

a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatai, elérhetősége."


Na és ne feledkezz meg ÉRVÉNYES útiokmányról. személyi vagy útlevél.

2015. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm mindegyik választ!
2015. jún. 27. 13:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen járok Romániába, engem simán átengednek nagybátyámékkal, keresztanyumékkal.
2015. jún. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy nem engedik át, hanem arról, hogy probléma esetén ezt a papírt bármikor elkérhetik.

Kiskorú gyerekek zeneiskolával való Londonba utazása estén is megíratták a szülőkkel a papírt - anélkül el sem indulhattak. Pedig voltak velük tanárok, néhány szülő.

A szabály az szabály :D

2015. jún. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!