Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Budapestre utazom holnap és...

Budapestre utazom holnap és életemben először szállok taxiba. A kérdéseim az lennének, hogy nyugatinál érdemes taxiba szállni vagy hívjak taxit oda vagy hogy érdemes azt csinálni, egyáltalán hogy kell/illik ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Holnap utazom Budapestre és most utazok először egyedül. A tömeg közlekedést nem ismerem és ezért döntöttem a taxi mellett. 17km-et mennék taxival de nem tudom hogy megy ez.

Megéri-e oda menni egy ott álló taxis hoz vagy hívjak egyet esetleg valami tipp az át verés ellen. Sértésnek veszik-e ha megkérdezem hogy kb mennyibe fog kerülni az út?

2.Vasárnap jönnék haza és ha házhoz hívok taxit akkor az hogy számláz van plusz költség azért, hogy házhoz jön? Ti melyik taxi társaságot ajánljátok??



2015. júl. 10. 10:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Rá lesz írva a taxitársaság logója, és ott fog megállni, ahol várod. Te bekopogsz az ablakon, és megkérdezed, milyen névre jött. Ha a tiédre, akkor beszállsz.


De az über megbízható, szerintem telepítsd fel, ha van bankkártyád, az első fuvar ingyenes ráadásul. Semmivel sem kell többet várni rá, mint egy taxira. Azt meg könnyen megismered, hiszen fel tudod hívni a sofőrt, meg kiírja a rendszámot, és hogy milyen kocsival jön majd.

2015. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Csak a Nyugatinál áll meg a vonatod Bp-n?
2015. júl. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) (és sajnos még nincs bankkártyám :( )
2015. júl. 10. 11:50
 14/19 A kérdező kommentje:

Kőbánya-Kispest 07:00

Zugló 07:09

Budapest-Nyugati 07:17

A nyugatiban már jártam sokszor kirándulás stb. jobban ismerem, a többi helyen még nm jártam

2015. júl. 10. 11:53
 15/19 anonim ***** válasza:
A Kökiről közelebb van, és odaérnél tömegközlekedéssel is. Ahogy nézem a 202E és a 68-as busz is jó. Taxira kifizetnél vagy 6-7 ezer forintot, mire kivisz. A Kökiből az is olcsóbb lenne.
2015. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Google maps-et telepíts a telefonodra, nagyon jó BKK-menetrendje van, és akkor nem is tévedsz el.
2015. júl. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ja, és az Über a szüleid bankkártyájával is használható :)
2015. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és igaz nincs szükség taxira Kőbányától eltudok menni :) Szüleim nem használják a bankkártyát pinkódot se tudnak :D ha fizetni kell valamit akkor átutalás vagy készpénz :D
2015. júl. 10. 12:16
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha leszállsz Köbánya kispesten, a 202E-vel egyetlen jegy áráért kijutsz az adott címre 35 perc alatt....

Közben épp hogy csak beérsz a nyugatiba...

2015. júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!