Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Külföldre menni B2-es nyelvtud...

Külföldre menni B2-es nyelvtudással mennyire öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Igazából valahová Nagy-Britanniába mennék, valami, nyelvtudást kevésbé igénylő munkát végezni egy ideig, mert anyanyelvi környezetben a legkönnyebb eltanulni az idegen nyelvet.

Még annyi, hogy itthonról keressek munkát oda, vagy menjek ki jó 600-700ezer kezdőpénzzel (esetleg egy mihálynyi), és ott kezdjek el kutakodni, kis, helyi munkákért? (esetleg ilyen árufeltöltő vagy konyhai segéd, amit nem feltétlen hirdetnek be nemzetközi munkaközvetítős oldalakon)

Ja, és fiú vagyok, szóval au pair kilőve :S


2015. aug. 30. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom, hogy ha ki akarsz jönni akkor gyere ki, és te magad keress munkát, szállást. Így tuti senki nem fog átvágni, becsapni, lehúzni egy csomó pénzzel. Ha tudsz egy kicsit kommunikálni és fiatal is vagy (21 évnél idősebb) akkor akár a mekibe, vagy lidl-be is eltudsz helyezkedni (mindig van munka, legalábbis ahol én élek, egy vidéki városban)

AZért írtam a 21 éves kort mert ha fiatalabb vagy, akkor a minimálbéred csak 5 font lesz.. Ez meg kevés, hogy megélj belőle.

2015. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

22 vagyok :DD jee

amúgy elkommunikálok, csak sajnos nem olyan szinten, amivel a -hamarosan- megszerzett diplomámmal el tudnék helyezkedni (gondoltam kicsit felnyomom az angolom, és talááán utána el tudok helyezkedni a szakterületemen is majd; persze addig 1-1,5 évig bevállalom a 'migránsmunkát' és a meghúzott nadrágszíjat)

tehát hétköznapi beszélgetéseket értem, tudok reagálni rá, de például egy összetettebb esszét nem feltétlen tudnék megírni, meg hát a fránya szókincsem is kopott a nyelvvizsga óta

2015. aug. 30. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtudással és kezdő tőkével, nem öngyilkosság. Ha akaratod is van mellé, akkor főleg nem. Magadnak keress munkát és szállást is. Kezdetnek megteszi egy hostel is.
2015. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na ha eltudsz kommunikálni, és talpraesett is vagy, akkor nem lesz gond. Senki nem fog tőled esszét kérni..Sőt azon sem fognak kiakadni ha nem tudsz jól ragozni. Én pl már évek óta kint élek, de van amikor még ma is ragozás nélkül kommunikálok. Megértik, segítenek, nincs gond. A lényeg:

- értsd ha feltesznek neked kérdéseket, mondanak neked válaszokat.

- Tudj kérdezni, válaszolni még ha csak tőmondatokban teszed.

ennyi.

Senki nem fog tőled nyelvvizsga papírt kérni, és nagyon hamar észre fogod venni, hogy a szleng sokkal többször előfordul mint a szép mondatok.

2015. aug. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
B2-es nyelvvel màr vallalhatò bőven. Sokan kijöttek/kijönnek egy 'yes/no' tudàssal is, sajnos. Ha eltudsz kommunikàlni, az mar bőven jò.
2015. aug. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5 Milyen igaz :)

Volt egy lakótársnőm, aki még képes is volt bevallani, hogy 10 évet "tanult" itthon angolul. Ahhoz képest egy rohadt szót nem tudott. Nem tudott buszjegyet venni, megkérdezni hol van a wc, abszolút egy szót nem értett.

Ami a legdurvább, hogy én hazajöttem, és kb 4 évre rá összefutottam vele Pesten, és mondta, hogy vett itt egy lakást. De munkahelye nem volt. Mégis miből? Van egy tippem...


Kedves kérdező, a külföldiek 90%-a alapfokú tudással megy Angliába, szóval nem lesz gond. Készülj fel rá, hogy pont a legeleje lesz a legnehezebb, mert még mielőtt belejöttél volna, akkor kell sok hivatalos ügyet intézni, meg telefonálgatni.

2015. aug. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

yay köszönöm :D nem vártam ennyire pozitív visszajelzéseket

azt sejtem hogy az eleje nehéz lesz, de próbálok majd a lehető legjobb angoltudásra szert tenni, és remélhetőleg tudok majd belátható időn belül a végzettségemmel is dolgozni :)

2015. aug. 31. 10:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenki mondja jol beszelek angolul es olaszul(anyanyelvi beszelok mondjak) de megsem mernek nekivagni mert ugy erzem sok hivatalos dolgot nem ertenek meg at is vagnanak stb..de mar latom tokre nem kell felsofokon vagy anyanyelvi szinten beszelni,hogy elkezd..egy ismerosom kb 0 angollal ment ki es elvan..ismerek olaszorszagban kulfoldit,aki 6eve el ott es pincer (tehat emberekkel kell foglalkozni es megerteni oket) es megis tok gyer a nyelvtudasa..

szoval hajra es bocsi az ekezetmentessegert:)

2015. szept. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!